ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2010 року 13:30 Справа № 2а-8530/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.
при секретарі Полтавець. Д.В.
за участю:
представника позивача Жмурко Т.І.
відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області
до фізичної особи підприємця ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив суд стягнути з відповідача суму фінансових санкцій у розмірі 25 397 грн. 84 коп. за порушення вимог ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995 (далі Закон №481/95-ВР), відповідальність за яке передбачена ст.17 Закону №481/95-ВР.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги в повному обсязі зокрема зазначивши, що 16.08.2010 співробітниками позивача проведено перевірку господарської одиниці (магазину «Продукти»), що належить відповідачеві. Так в ході перевірки було встановлено порушення відповідачем вимог Закону № 481/95-ВР, а саме реалізація алкогольних та тютюнових виробів без наявних ліцензій про що було складено акт №167/32/НОМЕР_1 від 16.08.2010.
На підставі зазначеного акту позивачем винесено рішення про застосування фінансових санкцій №080632 від 19.08.2010, яким до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 25397 грн. 84 коп., яке відповідач отримав 23.08.2010, але у встановлені строки їх не сплатив, томі позивач просить суд стягнути з відповідача суму фінансових санкцій у примусовому порядку.
В судовому засіданні відповідач та представник відповідача заперечили проти позовних вимог та пояснили, що 09.08.2010 відповідач сплатив кошти для продовження та отримання ліцензії на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, про що свідчить квитанція №К10/9/248 від 09.08.2010, але ліцензії вона не отримала.
16.08.2010 співробітниками позивача була проведена перевірка її господарської одиниці про що було складено акт №167/32/НОМЕР_1 від 16.08.2010.
Відповідач вважає, що зазначена перевірка проведена з порушенням норм діючого законодавства, а саме: відповідача не було повідомлено завчасно про проведення перевірки, перевірка була проведена в її відсутність, що позбавило її права на надання пояснень стосовно виявлених порушень, у акті перевірки відсутні відомості щодо терміну закінчення перевірки та невірно вказана юридична адреса господарської одиниці. Крім того перевіряючи ми у акті перевірки не зазначено, що кошти за ліцензії на роздрібну торгівля алкогольними та тютюновими виробами мною сплачені ще 09.08.2010. згідно з висновками викладеними у акті, мною порушено ст.15 Закону 481/95-ВР без зазначення абзацу, пункту чи частини статті.
24.08.2010 позивачем отримано рішення №080632 від 19.08.2010 про застосування до неї фінансові санкції у розмірі 25397 грн. 84 коп.
На підставі вищевикладеного відповідач та представник відповідача просять суд звільнити відповідача від сплати фінансових санкцій або застосувати їх в мінімальному розмірі в звязку з мало значимістю порушення.
Суд вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши всі наявні матеріали адміністративної справи приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_2 29.08.2006 зареєстрована в якості фізичної особи - підприємця виконавчим комітетом Запорізької міської ради, про що видано свідоцтво НОМЕР_2.
16.08.2010 співробітниками Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області на підставі направлень на перевірку №202 від 16.08.2010, проведено перевірку господарської одиниці (магазин «Продукти»), що належить відповідачеві.
За результатами перевірки складено акт №167/32/НОМЕР_1 від 16.08.2010, яким встановлено порушення відповідачем ст.15 Закону №481/95-ВР, а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій.
Частиною 11 ст.15 Закону №481/95-ВР передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
19.08.2010 начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області винесено рішення №080632 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 25397 грн. 84 коп. згідно з абз.5 ст.17 Закону №481/95-ВР.
Зазначене рішення отримано відповідачем 23.08.2010, про що свідчить особистий підпис ОСОБА_2 на поштовому повідомленні про вручення.
Крім того судом встановлено, що співробітниками відповідача здійснено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що підтверджується поясненнями продавця магазину ОСОБА_4.
Відповідно до абз.5 ст.17 закону №481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;
Так відповідно до вищевказаної статті до відповідача застосовані фінансові санкції виходячи з наступного розрахунку:
Відповідно до актів зняття залишків тютюнових виробів які знаходились у відповідача на момент проведення перевірки загальна сума склала 1953 грн. 50 коп..
Відповідно до актів зняття залишків алкогольних напоїв які знаходились у відповідача на момент проведення перевірки загальна сума склала 10745 грн. 42 коп..
Так розмір фінансових санкцій складає (1953 грн. 50 коп. + 10745 грн. 42 коп.) * 200% = 25397 грн. 84 коп..
Виходячи з вищевикладеного, та враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України ( кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги
та заперечення) суд дійшов висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 щодо стягнення фінансових санкцій дії є обґрунтованими, а отже підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 158-163 КАС України, ст.15, 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995, ст..156 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1,АДРЕСА_1) суму фінансових санкцій у розмірі 25397 (двадцять пять тисяч триста девяносто сім ) грн. 84 (вісімдесят чотири) коп..
Стягнуті кошти перерахувати за наступними реквізитами: р/р31117106700006, МФО 813015, ОКПО 34677103, код бюджетної класифікації 21081100 ГУДКУ у Запорізькій області, одержувач державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційного інстанції.
Суддя /підпис/І.В.Батрак