ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року 17:11 Справа № 2а-8514/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Садового І.В.
при секретарі судового засідання - Сірик К.Л.
за участю:
представників позивача: Романюти Л.В., Волкової Т.Р., Величко О.В.
представника відповідача: Лисенко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквіленд»
до: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя
про: визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень форми «Р» №0000282305/0/2857 від 23.02.2010, форми «В2» №0000292305/0/2858 від 23.02.2010, форми «Р» №0000282305/1/10137 від 14.05.2010, форми «В2» №0000292305/1/10138 від 14.05.2010, форми «Р» №0000282305/2/20161 від 22.07.2010, форми «В2» №0000292305/2/20160 від 22.07.2010
ВСТАНОВИВ:
26.10.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю «Аквіленд» звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень форми «Р» №0000282305/0/2857 від 23.02.2010, форми «В2» №0000292305/0/2858 від 23.02.2010, форми «Р» №0000282305/1/10137 від 14.05.2010, форми «В2» №0000292305/1/10138 від 14.05.2010, форми «Р» №0000282305/2/20161 від 22.07.2010, форми «В2» №0000292305/2/20160 від 22.07.2010.
Ухвалою суду від 28.10.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-8514/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд справи на 16.11.2010. У судовому засіданні оголошувались перерви до 23.11.2010 та 29.11.2010.
Позивач у судовому засіданні надав клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом заборони ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя враховувати суму 31912,00грн. у картці особового рахунку ТОВ «Аквіленд» та погашати указану суму за рахунок текучих платежів з ПДВ до набрання законної сили рішенням у справі.
Ухвалою суду від 29.11.2010 у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквіленд» про вжиття заходів забезпечення позову відмовлено.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».
У судовому засіданні 29.11.2010 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позивач підтримав вимоги позовної заяви з підстав, викладених у позові. Зазначає, що в ході планової документальної перевірки встановлено єдине порушення п.п.7.7.2. п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997, а саме заниження суми бюджетного відшкодування. Якщо при проведенні перевірки не встановлено інших порушень податкового обліку, крім визначення заниженої суми бюджетного відшкодування, то зазначені зміни у податковій звітності не можуть призводити до додаткового нарахування податкових зобовязань у платника за наслідками такої перевірки та відповідно застосування штрафних санкцій. Також посилається на порушеннями діючого законодавства під час проведення перевірки та винесення спірних податкових повідомлень-рішень. Вказує, що спірні податкові повідомлення рішення є протиправними та підлягають скасуванню. Просить позов задовольнити.
Відповідач з позовними вимогами не погодився з підстав, зазначених у наданих запереченнях та додаткових поясненнях. Зазначає, що за результатами дослідження первинних документів встановлено порушення позивачем порядку ведення податкового обліку з податку на додану вартість, що призвело до неправильного застосування ним п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість». В ході проведення перевірки з питання достовірності визначення залишку від'ємного значення попередніх податкових періодів за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду податковою встановлено, що при наявності сплаченої суми податкового кредиту листопада 2007 року; квітня, травня, вересня та жовтня 2008 року, ТОВ «Аквіленд» в порушення п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» в податковій декларації з ПДВ за відповідні періоди не декларувало бюджетне відшкодування ПДВ, внаслідок чого, занизило суму податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню в розмірі 63 824 грн. Вважає, що висновки фахівців ДПІ ґрунтуються на законодавстві, а спірні податкові повідомлення-рішення є законними та обґрунтованими. Просить у задоволенні позову відмовити.
Як вбачається з матеріалів справи ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя на підставі ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ та відповідно до плану - графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, проведена виїзна планова перевірка ТОВ «Аквіленд» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2006 по 30.09.2009, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 по 30.09.2009. За результатами перевірки складено акт планової виїзної перевірки №15/23-508/34155845 від 10.02.2010.
Перевіркою встановлено порушення позивачем п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 зі змінами та доповненнями, що призвело до порушення вимог Наказу Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 №166 «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення та подання», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 09.07.1997 за №250/2054 із змінами і доповненнями, а саме:
1) занижено р. 25.2 «Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язання з ПДВ наступних податкових періодів» у розмірі 63 824 грн., у тому числі:
- листопад 2007 року на суму 15 107 грн.;
- квітень 2008 року на суму 7 686 грн.;
- травень 2008 року на суму 39 492 грн.;
- вересень 2008 року на суму 1 282 грн.;
- жовтень 2008 року на суму 257 грн.
2) завищено р. 26 «Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» за періоди:
- листопад 2007 року на суму 15 107грн.;
- квітень 2008 року на суму 7 686 грн.;
- травень 2008 року на суму 47 178 грн.;
- червень 2008 року на суму 35 089 грн.;
- вересень 2008 року на суму 1 282 грн.;
- жовтень 2008 року на суму 1 539 грн.;
- листопад 2008 року на суму 1 539 грн.;
- грудень 2008 року на суму 1 539 грн.
- січень 2009 року на суму 1 539 грн.;
- лютий 2009 року на суму 1 539грн.;
- березень 2009 року на суму 1 539 грн.;
- квітень 2009 року на суму 1 539грн.;
- травень 2009 року на суму 1 513 грн.;
- червень 2009 року на суму 867 грн.;
- липень 2009 року на суму 316 грн.;
- серпень 2009 року на суму 316 грн.
3) занижено суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 27) на загальну суму 63 824 грн., у тому числі:
- грудень 2007 року на суму 15 107 грн.;
- червень 2008 року на суму 12 089 грн.;
- липень 2008 року на суму 35 089 грн.;
- травень 2009 року на суму 26 грн.;
- червень 2009 року на суму 646 грн.;
- липень 2009 року на суму 551 грн.;
- вересень 2009 року на суму 316 грн.
За результатами матеріалів перевірки ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя винесено податкове повідомлення - рішення №0000292305/0/2858 від 23.02.2010, яким позивачу було збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 63 824 грн., у тому числі:
листопад 2007 року 15 107 грн.;
квітень 2008 року 7 686 грн.;
травень 2008 року 39 492 грн.;
вересень 2009 року 1 282 грн.;
жовтень 2009 року 257 грн.,
та податкове повідомлення рішення №0000282305/0/2857 від 23.02.2010, яким позивачу було визначено податкове зобов'язання за податку на додану вартість у сумі 95 736 грн. (у т.ч. основний платіж 63 284 грн.; штрафні санкції 31 912 грн.).
За результатами апеляційного оскарження оскаржувані податкові повідомлення-рішення були залишені без змін. Скарга від 29.07.2010 до ДПА України не була розглянута по суті. Рішенням ДПА України від 30.09.2010 скарга позивача залишена без розгляду, оскільки скаржник пропустив передбачений для оскарження 10-денний строк. При винесенні зазначеного рішення ДПА України враховувала повідомлення про вручення поштового відправлення № 691150, згідно якого рішення ДПА у Запорізькій області вручено платнику податків 15.07.2010, а скарга здана на поштове відділення звязку 29.07.2010 з порушенням 10-денного терміну для подання повторної скарги.
Згідно відповіді Запорізької дирекції Поштамт-ЦПЗ № 1 від 19.11.2010 на запит позивача рекомендований лист з повідомленням про вручення за № 6910700691150 від 13.07.2010 на адресу ТОВ «Аквіленд» надійшов до відділення поштового звязку № 44 -15.07.2010 та був виданий 19.07.2010 уповноваженій на одержання пошти Волковій. Оформлення рекомендованого повідомлення про вручення вищезазначеного листа здійснювала оператор відділення ОСОБА_5, яка помилково зазначила в ньому дату видачі листа -15.07.2010. З її пояснень, помилка могла бути допущена нею по неуважності, так як 19.07.2010 (понеділок), після вихідних, був значний обсяг вхідної пошти.
Оцінивши представлені докази у їх сукупності вважаю, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як було встановлено матеріалами перевірки за результатами дослідження первинних документів встановлено порушення позивачем порядку ведення податкового обліку з податку на додану вартість, що призвело до неправильного застосування ним п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі Закон №168) (неправильне визначення податкового періоду виникнення бюджетного відшкодування).
Так, згідно з поданими позивачем податковими деклараціями з ПДВ за листопад 2007 року; квітень, травень, вересень, жовтень 2008 року бюджетне відшкодування ПДВ підприємством не декларувалось.
При цьому показники рядка 26 податкових декларацій («залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду») за досліджені під час перевірки періоди складали: листопад 2007 року - 29071 грн.; квітень 2008 року 7 686 грн.; травень 2008 року (з урахуванням уточнених розрахунків) 47 178 грн.; червень 2008 року (з урахуванням уточнених розрахунків) 35 089 грн.; вересень 2008 року 1 282 грн.; жовтень 2008 року 1 539 грн.; листопад 2008 року 1 539 грн.; грудень 2008 року 1 539 грн.; січень 2009 року 1 539 грн.; лютий 2009 року 1539 грн.; березень 2009 року 1 539 грн.; квітень 2009 року 1539 грн.; травень 2009 року 1 513 грн.; червень 2009 року - 867 грн.; липень 2009 року - 316 грн.; серпень 2009 року - 316 грн.
При цьому, перевіркою ТОВ «Аквіленд», встановлено, що частина залишку від'ємного значення по деклараціям за період з 01.10.2006 по 30.09.2009 сплачена по безготівковій формі розрахунків на адресу Запорізької митниці по вантажно-митним деклараціям (суми сплачених коштів відображені на стор. 19-20 Акту перевірки).
Згідно з п.п.7.7.1 п.7.7. ст.7 Закону №168 сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду».
Згідно з пп. 7.7.2 п.7.7. ст.7 Закону № 168 якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);
б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пп. 7.7.3 п. 7.7. ст.7 Закону №168 платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.
Податковою декларацією з податку на додану вартість, порядок заповнення якої встановлений наказом ДПА України від 30.05.1997 №166 «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення та подання», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 09.07.1997 за №250/2054, передбачений рядок 25 («сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню»)
25.1 («на рахунок платника у банку»);
25.2 («у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних звітних періодів»).
Згідно з абз. «а» пп. 7.7.7 п. 7.7 ст.7 Закону №168 якщо за наслідками документальної невиїзної камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган: а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів ...
Податкове повідомлення надсилається платнику податку на додану вартість згідно з Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим Наказом ДПА України від 21.06.2001 №253 (зареєстрований в Мін'юсті України 06.07.2001 за №567/5758) за формою визначеною додатком 6 до цього Порядку (форма «В2»).
Відповідно до п.5.5 цього Порядку, узгоджена сума заниження бюджетного відшкодування, визначена в податковому повідомленні за формою «В2», в автоматичному режимі переноситься з реєстру податкових повідомлень та нараховується датою останнього дня граничного строку сплати до картки особового рахунка платника податку, яка ведеться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами держаної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженою наказом ДПА України від 03.09.2001 №342 (зареєстрований в Мін'юсті України 18.10.2001 №887/6078).
Сума заниженого бюджетного відшкодування, визначена в податковому повідомленні за формою «В2», не може надалі бути заявленою платником до відшкодування на розрахунковий рахунок чи в рахунок майбутніх платежів (тобто не може бути відображена ані в рядку 25.1, ані в рядку 25.2 декларації). На цю суму відповідно зменшується платником значення рядка 23.2 податкової декларації з податку на додану вартість, шляхом відображення зі знаком «-» в рядку 23.5 (23.4) податкової декларації податкового (звітного) періоду, наступного за тим податковим (звітним) періодом, в якому відбулося виявлення суми заниження бюджетного відшкодування (п.5.12.6 Порядку заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 №166).
На суму заниженого бюджетного відшкодування, самостійно обчислену податковим органом, відповідно зменшується значення рядка 26 податкової декларації з податку на додану вартість.
Таким чином, в ході проведення перевірки з питання достовірності визначення залишку від'ємного значення попередніх податкових періодів за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду податковою встановлено, що при наявності сплаченої суми податкового кредиту листопада 2007 року; квітня, травня, вересня та жовтня 2008 року, ТОВ «Аквіленд» в порушення п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону №168 в податковій декларації з ПДВ за відповідні періоди не декларувало бюджетне відшкодування ПДВ, внаслідок чого, занизило суму податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню в розмірі 63 824 грн.
На цю суму податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення за формою «В2», відповідно на 63 824 грн. зменшується рядок 26 податкових декларацій наступних податкових періодів.
У зв'язку із встановленим перевіркою порушенням за листопад 2007 року; квітень, травень, вересень та жовтень 2008 року і зменшенням у відповідних розмірах грн. рядка 26 у податкових деклараціях наступних податкових періодів.
Внаслідок цього, відповідно було занижено показники рядка 27 («сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду»).
Підпункт 15.3.1 пункт 15.1 статті 15 Закону «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІП від 21.12.2001 (далі - Закон №2181) не може бути застосовано до спірних правовідносин з огляду на таке.
Згідно п.п.15.3.1 зазначеного Закону заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Поняття ж податкової декларації наведено у п. 1.11 ст. 1 Закону №2181: документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
При цьому строки подання податкових декларацій встановлено у пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181, зокрема, в разі, якщо податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю, - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
За таких обставин, виходячи з приписів ст.4 Закону № 2181, для подання податкової декларації не застосовуються строки, визначені у ст.15 цього Закону. Законом №2181 встановлено випадки застосування ст.15 лише до строків подання уточнюючого розрахунку («Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок», абз. 2 п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181).
Відповідно до підпункту «б» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону №2181 податковий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у разі, якщо дані документальних перевірок діяльності платника податків свідчать як про заниження, так і про завищення податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
У разі коли дані документальної перевірки платника податків свідчать про заниження суми податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях, і податковий орган виявляє суму недоплати відповідно до підпункту 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 та підпункту 6.1.3 пункту 5.1 Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої Наказом ДПА України №110 від 17.03.2001 (далі - Інструкція №110) такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від податкового органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми недоплати та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Пунктом 2.8 Інструкції №110 визначено, що недоплата - це заниження суми податкового зобов'язання за відповідні базові податкові (звітні) періоди.
При цьому, підпунктом 6.1.3 пункту 6.1 Інструкції № 110 передбачено, що у разі якщо за результатами перевірки виявлено в окремих податкових періодах суми недоплат, то за кожний з таких податкових періодів нараховуються штрафні (фінансові) санкції у порядку та розмірах, визначених цим пунктом.
Отже, штрафні (фінансові) санкції відповідно до підпункту 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181 застосовуються на визначені перевіркою суми занижень податкових зобов'язань (недоплат) за відповідні базові податкові (звітні) періоди без урахування встановлених перевіркою завищень податкових зобов'язань в інших базових податкових періодах (крім випадків, коли до початку перевірки платник податків самостійно виявив факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів та відповідно до пункту 17.2 статті 17 Закону №2181 відкоригував ці суми шляхом подання уточнюючого розрахунку або відображення коригувань у відповідних рядках декларацій за наступні податкові періоди).
Щодо тверджень позивача про порушення, допущених при оформленні результатів перевірки, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.п.4.5. п.4 Наказу ДПА України «Про затвердження Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» №327 від 10.08.2005(далі - Наказ №327), акт невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок в день його підписання реєструється в єдиному журналі реєстрації актів, який ведеться структурним підрозділом, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції органу державної податкової служби. Акт планової виїзної перевірки ТОВ «Аквіленд» зареєстровано у єдиному журналі реєстрації актів ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя 10.02.2010 під №15. На копії першої сторінки акту примірника, направленого позивачу, було допущено технічну помилку, про що повідомлено позивача у відповіді на заперечення до акту перевірки (№ 2812/10/23-506 від 22.02.2010).
Відповідно до п. 4.6 Наказу № 327 після реєстрації акта перевірки (у той же день) один його примірник (з відповідними додатками) передається керівнику або уповноваженій особі суб'єкта господарювання, про що на останній сторінці обох примірників акта робиться відповідна відмітка за підписом особи, яка одержала акт із зазначенням посади, прізвища та ініціалів, а також дати одержання акта. Відповідно до п.п. 4.7 Наказу № 327 у разі відмови посадових осіб суб'єкта господарювання, що перевірений, від підписання акта перевірки службовими особами органу державної податкової служби складається акт довільної форми, що засвідчує факт такої відмови. Акт відмови підписується не менш як трьома службовими особами. При цьому в акті відмови від підпису необхідно зазначити про ознайомлення (чи відмову від ознайомлення) керівника і головного бухгалтера суб'єкта господарювання із змістом акта перевірки, обов'язками, правами і відповідальністю платника податків. Акт відмови від підпису в день його складання реєструється у єдиному спеціальному журналі органу державної податкової служби. При відмові посадової особи суб'єкта господарювання від отримання одного примірника акта перевірки з відповідними додатками робиться відповідний запис на останній сторінці обох примірників, складається акт відмови від отримання та один примірник акта перевірки з відповідними додатками направляється платнику податків поштою з повідомленням про вручення. При цьому до примірника акта, який зберігається в органі державної податкової служби, додаються документи, що підтверджують факт поштового відправлення та вручення акта адресату.
У зв'язку з відмовою посадових осіб ТОВ «Аквіленд» (директора ОСОБА_6 та головного бухгалтера ОСОБА_7.) від підписання та отримання акта планової виїзної перевірки, акт планової виїзної перевірки ТОВ «Аквіленд» №15/23-508/34155845 від 10.02.2010 направлено поштою на фактичну та юридичну адресу підприємства (69044, м.Запоріжжя, пл.Профспілок, буд.5, к.598) 11.02.2010 рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Крім того, 10.02.2010 складено та зареєстровано у спеціальному журналі акт відмови від ознайомлення №106/23-5/34155845, акт відмови від підпису №107/23-5/34155845, акт відмови від отримання №108/23-5/34155845, що підписані трьома посадовими особами, про що на останній сторінці акта зроблено відповідний запис.
За таких обставин, матеріали перевірки ТОВ «Аквіленд» були оформлені з дотриманням порядку їх оформлення, що спростовує посилає Позивача на допущені порушення.
Щодо дотримання строку на адміністративне оскарження, суд вважає, що Рішення ДПА України про залишення скарги без розгляду прийнято з дотриманням вимог Закону № 2181. При прийнятті даного рішення ДПА України керувалася датою, що містилася на повідомленні про вручення поштового відправлення саме 15.07.2010 і не могла знати, що оператором поштового відділення була зазначена помилкова дата отримання кореспонденції.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Викладене свідчить, що висновки фахівців податкової ґрунтуються на законодавстві, а спірні податкові повідомлення - рішення є законними та обґрунтованими.
Судові витрати слід віднести на позивача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквіленд» до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень форми «Р» №0000282305/0/2857 від 23.02.2010, форми «В2» №0000292305/0/2858 від 23.02.2010, форми «Р» №0000282305/1/10137 від 14.05.2010, форми «В2» №0000292305/1/10138 від 14.05.2010, форми «Р» №0000282305/2/20161 від 22.07.2010, форми «В2» №0000292305/2/20160 від 22.07.2010 відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяІ.В.Садовий
Постанова складена у повному обсязі 03.12.2010