Постанова № 13423122, 12.10.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2010
Номер справи
2а-4513/09/0770
Номер документу
13423122
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2а-4513/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2010 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Гаврилка С.Є.

при секретарі судового засідання Скуба В.І.

за участю сторін:

представника позивача Бондарєва Станіслава Васильовича;

представника відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості перед бюджетом ,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 12 жовтня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 19 жовтня 2010 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулась державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області із позовною заявою до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства (надалі ВУЖКГ), якою просить стягнути з ВУЖКГ заборгованість перед бюджетом у розмірі 78998 грн..

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує на те, що ДПІ у Тячівському району Закарпатської області було проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства Тячівським ВУЖКГ за період з 01 липня 2007 року по 30 червня 2009 року. За результатами перевірки було складено акт № 818/231/03344183 від 02 листопада 2009 року, в якому зафіксовано ряд порушень, в тому числі і наявність у відповідача заборгованості до бюджету по податку з доходів фізичних осіб в сумі 78998 грн..

Під час судового розгляду даної справи представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, що наведені у позовній заяві.

В судові засідання, що проходили 12 березня 2010 року та 12 жовтня 2010 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Письмових заперечень проти позову суду не надав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ВУЖКГ було зареєстроване у Тячівській районній державній адміністрації Закарпатської області 08 вересня 1997 року, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 за № 847743 (а.с. 8).

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 за № 847743 (а.с. 8), довідки № 2985 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (а.с. 7), Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.а.с. 32, 33) та довідки про взяття на облік платника податків (а.с. 6) ВУЖКГ знаходиться за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, м. Тячів, вул. Леніна, 15.

Працівниками ДПІ у Тячівському районі Закарпатської області в період з 13 жовтня 2009 року по 26 жовтня 2009 року було проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ВУЖКГ за період з 01 липня 2007 року по 30 червня 2009 року.

За результатами вказаної перевірки 02 листопада 2009 року був складений акт за № 818/231/03344183 та довідка від 05 листопада 2009 року за № 34/17-0118/03344183, відповідно до яких, виявлено порушення відповідачем, в тому числі, статті 8 пункту 8.1 підпунктів 8.1.1. та 8.1.2. Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»№ 889-ІV (надалі Закон України № 889-ІV), внаслідок чого виявлено заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 78988 грн. (а.с.а.с. 10-15, 19-27). Вказані акт перевірки та довідка підписані керівником ВУЖКГ без будь-яких застережень.

Відповідно до Довідки про щомісячне утримання та перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, яка міститься у вказаних вище акті перевірки та довідці, (а.с.а.с. 13, 14, 20, 25, 26) - за період з листопад 2007 року по вересень 2009 року відповідачем нараховано та не сплачено до бюджету податку з доходів фізичних осіб у розмірі 78998 грн..

Відповідно до статті 14 частини 1 пункту 4 Закону України «Про систему оподаткування»податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до статті 8 пункту 8.1 підпункту 8.1.2. Закону України № 889-ІV податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Відповідно до статті 16 пункту 16.3. підпункту 16.3.2. Закону України № 889-ІV юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.

Отже, в порушення вказаної норми, відповідачем проводилися нарахування та виплати доходів працівникам підприємства без сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб.

Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181(надалі Закон України № 2181-ІІІ) податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до статті 3 пункту 3.2 підпункту 3.2.1 Закону України № 2181у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Відповідно до статті 2 пункту 2.3 підпункту 2.3.1 Закону України № 2181органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Відповідно до статті 10 пункту 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують функції, в тому, щодо подачі до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Зважаючи на вказані норми Законів, враховуючи обставини, що встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства задовольнити.

Стягнути з Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства (90500, м. Тячів, вул. Леніна, 15, Закарпатської області, ідентифікаційний код 03344183) на користь бюджету за відповідним кодом бюджетної класифікації заборгованість у розмірі 78998 (семидесяти восьми тисяч девятисот девяносто восьми) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

ГоловуючийГаврилко С.Є.