Постанова № 13410543, 24.12.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2010
Номер справи
2а-9170/10/1270
Номер документу
13410543
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 грудня 2010 року Справа № 2а-9170/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого: Ковальової Т.І.

при секретарі: Скрипкіної А.О.

За участю сторін:

Прокурор-заявник: Колесник О.В.

від позивача: Целінченко Є.О.

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Луганське шахтопрохідне управління» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн., -

В С Т А Н О В И В :

26 листопада 2010 року до суду надійшов адміністративний позов прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Луганське шахтопрохідне управління» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн.

Прокурор заявник в судове засідання зявився, підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив стягнути з відкритого акціонерного товариства «Луганське шахтопрохідне управління» суму штрафної санкції у розмірі 17000,00 гривень в дохід Державного бюджету України.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, причини неявки суду не повідомив.

Суд, вислухавши пояснення прокурора-заявника та представника позивача, дослідивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ВАТ "Луганське шахтопрохідне управління" в порушення вимог Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затверджене рішенням Державної комісії цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. за №97/13364, у термін до 25.10.2009 р. не розкрило регулярну квартальну інформацію за III квартал 2009 р. шляхом її подання до Комісії (Луганського територіального управління ДКЦПФР).

Таким чином, ВАТ "Луганське шахтопрохідне управління" порушило вимоги п. 1 та п. 3 глави 3 розділу IV Положення, відповідно до яких емітенти зобов'язані розкрити квартальну інформацію не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, шляхом її подання до Комісії.

Дії ВАТ "Луганське шахтопрохідне управління" підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні» (із змінами, внесеними згідно із Законом №801-VI від 25.12.2008р. „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 09.12.2009 року уповноваженою особою - начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ВАТ Луганське шахтопрохідне управління" була винесена постанова № 613-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) грн. (а.с. 11)

Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови. копії платіжних документів - направити до ЛТУ ДКЦПФР.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 05.03.2004 року № 280/2004, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним ста тусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.

Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Украї ні" та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та за стосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97р. (у редакції рішення ДКЦПФР від 13.02.2001 № 27, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних па перів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноваженні особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є під ставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.

Законом України "Про джерела фінансування органів державної влади" від 30.06.1999 року визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Держав ного бюджету України (п.2 ст.4). Тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбю джету та інтересам держави.

Від позивача надійшла заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду 26 листопада 2010 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду було поновлено строк звернення до адміністративного суду.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Украї ні", -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Луганське шахтопрохідне управління» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Луганське шахтопрохідне управління" суму штрафної санкції у розмірі 17 000 гривень в дохід Державного бюджету України - р/р 31118106700003 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046582, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 29 грудня 2010 року.

СуддяТ.І. Ковальова