Ухвала суду № 13402756, 17.11.2010, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2010
Номер справи
2а-10723/09/1/0170
Номер документу
13402756
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-10723/09/1/0170

17.11.10 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіЯковенко С.Ю.,

суддів Курапової З.І. , Щепанської О.А.

секретар судового засіданняСкубілова Г.В.

за участю представника відповідача Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим - Черниш Анни Олексіївни,

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Трещова О.Р. ) від 15.12.09 у справі № 2а-10723/09/1/0170

за позовом Дочірнього підприємства "Санаторій "Лівадія" Закритого акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (пров. Батуріна, 6, смт. Лівадія, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, 98655)

доДержавної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим (вул. Васильєва, 16, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, 98600)

про визнання рішення не чинним

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство «Санаторій «Лівадія»ЗАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м.Ялта АР Крим про визнання нечинним рішення ДПІ у м. Ялта № 0010432303 від 31.08.2009 по застосування штрафних (фінансових) санкцій відносно ДП «Санаторій Лівадія»ЗАТ «Укопрофоздоровниця»у розмірі 2627,5 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.12.09р. позовні вимоги задоволені частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010432303 від 31.08.09 в частині застосування штрафних санкцій на суму 765,00 грн. Судом вирішено питання про судові витрати.

Не погодившись з постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вказану постанову.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом норм матеріального права, що привело до неправильного вирішення справи; суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівкової або безготівковій формі зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки незалежно від того, який це день: вихідний або буденний.

У судове засідання 17.11.2010 позивач не зявився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належними чином.

Згідно ч.4 статті 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Представник відповідача у судовому засіданні 17.11.10 підтримала апеляційну скаргу з підстав, викладених у ній.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши представника відповідача, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія судів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав:

Судом першої інстанції встановлено, що Дочірнє підприємство «Санаторій «Лівадія»ЗАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»є юридичною особою, яка зареєстрована виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АРК, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 446126, Довідкою з ЄДРПОУ серії АБ № 052811 від 10.03.2009.

Відповідно до статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 № 509-ХІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до статті 2 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Органи податкової служби зобовязані здійснювати свої функції, у тому числі стосовно проведення перевірок субєктів господарювання виключно на підставі, у спосіб, в межах повноважень, визначених законом.

Загальні підстави та порядок проведення перевірок встановлений Законом України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” N 265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до статті 16 Закону N 265/95-ВР контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

Судом першої інстанції встановлено, що працівниками податкового органу Семиніним О.О. та Русяєвим К.О. на підставі направлень № 002931 від 01 серпня 2009 року та № 002930 від 01 серпня 2009 року, плану графіку контрольно перевірочної роботи відділу контролю за розрахунковими операціями ДПІ у м.Ялта на серпень 2009 року проведено перевірку ДП «Санаторій «Лівадія»ЗАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»з питань дотримання вимог Законів України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

За результатами перевірки складено акт перевірки № 1571/01/12/23/02650788 від 15.08.2009.

В акті перевірки зазначено про наявність у позивача реєстратора розрахункових операцій (реєстраційне посвідчення № 0112007529, фіскальний № 0112007529, версія внутрішнього програмного забезпечення 52-01).

В акті перевірки зазначено про проведення розрахункової операції із застосуванням РРО при наданні послуг оплата за 2 путівки в корпус № 10 на 21 день на суму 13136,00 гривень по 308,00 грн. з людини на день та за броню на 2-х осіб по 100,00 грн. В акті перевірки вказано про порушення режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, а саме в касовому чеку № 3248 не зазначена кількість днів проживання та кількість осіб, а зазначено слово «путівка».

Перевіркою встановлено друкування на РРО фіскальних звітних чеків та їх зберігання в КОРО з порушенням, а саме: незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків за 09.05.2009 року, 02.06.2009 року, 09.06.2009 року, 04.07.2009 року, 15.07.2009 року, 09.08.2009 року.

В акті перевірки також вказано, що на місці проведення розрахунків було в наявності 35796,00 грн., при цьому сума грошових коштів, яка зазначена в денному звіті РРО склала 35896,50 гривень, сума невідповідності грошових коштів склала 100,50 гривень.

В висновках до акту перевірки зазначено, що під час перевірки встановлено порушення п.9, п.11, п.13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

31 серпня 2009 року на підставі акту перевірки прийнято рішення № 0010432303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ДП «Санаторій «Лівадія»ЗАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»на суму 2627,50 гривень.

Зазначене рішення було отримано позивачем 03.09.2009.

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010432303 від 31 серпня 2009 року до позивача застосовані фінансові санкції за порушення режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості в розмірі 85,00 грн.

Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано.

Згідно з п.11 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від6 липня 1995 року N 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Перевіркою встановлено порушення позивачем режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, а саме в касовому чеку № 3248 не зазначена кількість днів проживання та кількість осіб, а зазначено слово «путівка».

Відповідно до пункту 6 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від6 липня 1995 року N 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до розрахунку штрафних санкцій за порушення пункту 11 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 відповідачем застосована фінансова санкція за проведення розрахункових операцій через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно до п.6 ст.17 вищезазначеного Закону, яка складає: 85,00 гривень (17,00 гривень х 5).

Відповідно до пункту 1.3 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25 лютого 2009 р. N 12, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2009 р. за N 339/16355, путівка є документом, який надає застрахованій особі і члену її сім'ї право на отримання відповідних послуг у зазначеному в путівці санаторно-курортному закладі протягом указаного в ній терміну - 18, 21, 24 або 45 діб.

Відповідно до пункту 3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 01.12.2000 N 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за N 105/5296, касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити: назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці; для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Законом України "Про податок на додану вартість"; перед номером друкуються великі літери "ПН"; для СПД, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери "ІД"; якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); вартість одиниці виміру товару (послуги); найменування товару (послуги); літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО"; для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ"; порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН"; напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та логотип виробника.

Співробітникам ДПІ у м.Ялта була реалізована путівка на санаторно курортне лікування, як документ який дає право на отримання відповідних послуг у зазначеному в путівці санаторно-курортному закладі протягом визначеного строку, у кількості одна штука, де одиниця виміру кількість путівок, а не койко- дні. Кількість койко-днів, умови лікування, харчування та мешкання відпочиваючих відображається в самій путівці, а не у фіскальному чеку.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що фіскальний чек ДП «Санаторій «Лівадія»ЗАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»за № 3248 від 15.08.2009 року містить всі необхідні дані та відповідає Положенню про форму та зміст розрахункових документів, повністю ідентифікує реалізований товар по всім необхідним позиціям: по кількості, вартості, одиниці виміру, назві.

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010432303 від 31 серпня 2009 року до позивача застосовані фінансові санкції на загальну суму 2040,00 гривень за друкування на РРО фіскальних звітних чеків та їх зберігання в КОРО з порушенням.

При перевірки КОРО відповідача встановлено незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків за 09.05.2009 року, 02.06.2009, 09.06.2009, 04.07.2009, 15.07.2009 року, 09.08.2009.

Фіскальні звітні чеки за 02.06.2009 та 09.06.2009 позивачем взагалі роздруковані не були, у звязку з тим, що зазначені дні були вихідними для позивача, 02.06.2009 та 09.06.2009 позивачем будь-які розрахункові операції не здійснювалися, що повністю підтверджується КОРО, вихідними та вхідними залишками коштів за попередні дні.

Відповідно до частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не заперечує проти того, що зазначені дні були вихідними, в акті перевірки відповідач з приводу цього взагалі нічого не відобразив, будь-яких доказів, що це були робочі дні для позивача не надав.

Приймаючи до уваги, що 02.06.2009 та 09.06.2009 були вихідними днями для позивача, жодних розрахункових операцій позивач в зазначені дні не проводив, відповідач доказів зворотного не надав, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що штрафні санкції до позивача за незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків за 02.06.2009 та 09.06.2009 в розмірі 680,00 гривень (340,00 гривень х 2) застосовані не правомірно.

Враховуючи вищевикладене, судом першої інстанції обґрунтовано визнано неправомірним та скасовано рішення відповідача про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010432303 від 31.08.09 в частині застосування штрафних санкцій на суму 765,00 грн.

На підставі викладеного, судова колегія вважає, що висновок суду першої інстанції про задоволення позову частково є правильним.

Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.

Судове рішення є законним і обґрунтованим й не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Отже, апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 частини першої ст. 198, 200, п.1 частини першої статті 205, 206, статтями 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 15.12.09 у справі № 2а-10723/09/1/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 23 листопада 2010 р.

Головуючий суддяпідписС.Ю. Яковенко

Судді підпис З.І.Курапова підпис О.А.Щепанська З оригіналом згідно

Головуючий суддя С.Ю. Яковенко