Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 грудня 2010 р. Справа № 2а-9126/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.
за участю секретаря судового засідання-Вольської А.Г.,
представника позивача - Зівака С.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю "Ямпільський механічний завод" про стягнення заборгованості за рахунок активів ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Шосткинська міжрайонна державна податкова інспекція, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ямпільський механічний завод" податкову заборгованість в сумі 55742,06 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. Відповідач, не виконуючи обовязок зі сплати податків, закріплений у ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", має заборгованість на загальну суму 55742,06 грн. в тому числі: податок на додану вартість - 10324,00 грн., орендна плата за землю 43414,68 грн., плата за придбання торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі - 477,56 грн., плата за придбання торгового патенту на здійснення оптової торгівлі - 953,78 грн., комунальний податок - 318,24 грн., збір за забруднення навколишнього природного середовища - 253,80 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі.
Відповідач повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи, в судове засідання не зявився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відсутність представника відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ямпільський механічний завод" зареєстровано як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 5-7).
Відповідно до додаткового розрахунку сум податкового боргу платника податків від 04.11.2010 № 1865/10/20-017/1 (а.с. 8), у відповідача утворився борг по податковим зобов'язанням в сумі 55742,06 грн.
Відповідач самостійно узгодив податкове зобов'язання з податку на додану вартість шляхом подачі податкових декларацій до Шосткинської МДПІ за липень, серпень 2010 року (а.с. 9-12). Виходячи з вищезазначеного сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 10324,00 грн.
Відповідач самостійно узгодив податкове зобов'язання шляхом подачі податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності до Шосткинської МДПІ за 2010 рік (а.с. 13). Відповідно до зазанчених декларацій орендна плата за землю за червень-вересень 2010 року становить 43414,68 грн.
Як вбачається з пояснень представника позивача та матеріалів справи ТОВ "Ямпільський механічний завод" придбав торговий патент на здійснення оптової та роздрібної торгівлі, що підтверджується заявою на придбання торгового птенту (а.с. 15). Рішенням Ямпільської селищної ради VІІ сесії ХХІV скликання від 23.10.2002 (а.с. 14) були визначені ставки щодо патентування деяких видів підприємницької діяльності. Таким чином, як пояснив представник позивача та вбачається із позовною заяви заборгованість відповідача за придбання торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі за липень-листопад 2010 року складає 477,56 грн. та заборгованість за придбання торгового патенту на здійснення оптової торгівлі за червень-листопад 2010 року складає 953,78 грн.
Також, відповідач подав податковий розрахунок комунального податку за 2 квартал 2010 року (а.с. 16). Згідно із зазнченим розрахунком відповідач узгодив зобовязання по комунальному податку яка складає 318,24 грн.
Відповідач самостійно узгодив податкове зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища шляхом подачі податкового розрахунку до Шосткинської МДПІ за 2 квартал 2010 року (а.с. 17-18). Виходячи з вищезазначеного, сума збору за забруднення навколишнього природного середовища, яка підлягає сплаті в бюджет становить 253,80 грн.
Таким чином, загальна сума податкової заборгованості ТОВ "Ямпільський механічний завод" складає 55742,06 грн.
Як свідчать матеріали справи відповідачу було виставлено першу податкову вимогу від 10.11.2008 № 1/19, за якою загальна сума податкового боргу за погодженими податковими зобовязаннями становить 2580,72 грн., та другу податкову вимогу від 17.12.2008 № 2/27, за якою загальна сума податкового боргу за погодженими податковими зобовязаннями становить 22646,69 грн. Про це свідчать копії корінців першої та другої податкових вимог (а.с. 19). Податкові вимоги були вручені відповідачу, про що свідчать підписи відповідача (а.с. 19).
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про Державну податкову службу в Україні" від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осібплатників податків та інших обовязкових платежів.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Як встановлено п. 8 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належать до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 2.1 ст. 2 Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19 липня 1999 року N 162/379 про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, платниками збору є суб'єкти господарювання незалежно від форм власності, юридичні особи, що не здійснюють господарської (підприємницької) діяльності; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації, постійні представництва нерезидентів, які зареєстровані в Україні, або нерезиденти, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Відповідно п. 7.1 ст. 7 зазначеної інструкції, платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби.
Також, згідно п. 8.2 ст. 8, контроль за своєчасністю та повнотою сплати збору здійснюється органами державної податкової служби, які згідно з планом перевірок залучають за попереднім погодженням працівників органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим та спеціальних підрозділів Мінприроди для перевірки правильності визначення платниками збору фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення, скидів та розміщення відходів.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі - Закон), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-III із змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу" від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного Закону визначає, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
П.п. 3.1.1 п. 3.1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Судом встановлено, що позивач не надав суду будь яких доказів сплати податкової заборгованості та податковий борг на час розгляду справи відповідачем не сплачений, тому зазначений податковий борг підлягає стягненню з нього у судовому порядку.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю "Ямпільський механічний завод" про стягнення заборгованості за рахунок активів задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ямпільський механічний завод" заборгованість в сумі 55742,06 в тому числі:
- 10324,00 грн. на користь державного бюджету ( вид платежу - податок на додану вартість, код бюджетної класифікації платежу 14010100) на рахунок №31119029700424, одержувач платежу - Державний бюджет, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області, код одержувача - 23635215, МФО 837013;
- 43414,68 грн. на користь місцевого бюджету ( вид платежу - орендна плата за землю, код бюджетної класифікації платежу 13050200) на рахунок №33215812700425, одержувач платежу - Ямпільська селищна рада Сумської області, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області , код одержувача - 23635215, МФО 837013;
- 477,56 грн. на користь місцевого бюджету ( вид платежу - плата за придбання торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі, код бюджетної класифікації платежу 14070200) на рахунок № 31417515700425, одержувач платежу - Ямпільська селищна рада Сумської області, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області , код одержувача - 23635215, МФО 837013;
- 953,78 грн. на користь місцевого бюджету ( вид платежу - плата за придбання торгового патенту на здійснення оптової торгівлі, код бюджетної класифікації платежу 14070700) на рахунок № 31413519700425, одержувач платежу - Ямпільська селищна рада Сумської області, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області , код одержувача - 23635215, МФО 837013;
- 318,24 грн. на користь місцевого бюджету ( вид платежу - комунальний податок , код бюджетної класифікації платежу 16010200) на рахунок №33210828700425, одержувач платежу - Ямпільська селищна рада Сумської області, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області , код одержувача - 23635215, МФО 837013;
- 253,80 грн. на користь місцевого бюджету ( вид платежу - збір за забруднення навколишнього природного середовища, код бюджетної класифікації платежу 50080200 на рахунок №33117329700425, одержувач платежу - Ямпільська селищна рада Сумської області, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області , код одержувача - 23635215, МФО 837013.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 21 грудня 2010 року.
Суддя (підпис) В.О. Павлічек
З оригіналом згідно
Суддя В.О. Павлічек