Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2010 р. № 2а-10879/10/1370
о 12 год., 50 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
секретар судового засідання Черній Ю.Л.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні
до Дочірнього підприємства «Водоканал»
про стягнення штрафу в сумі 510 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Галицького району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Водоканал»про стягнення штрафу в сумі 510 грн.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що за результатами проведеної 12.04.2010 року винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 510 грн. за ухилення від виконання повторного припису № 23/04-489 від 19.10.2009 року. Вказана сума штрафу відповідачем у встановлені законом строки не сплачена.
Ухвалою суду від 23.11.2010 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Вказану ухвалу відповідач отримав 29.11.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Позиція відповідача викладена у поданому 10.12.2010 року за вхідним № 47040 запереченні на позовну заяву, у якому відповідач просить відмовити в задоволенні позову повністю з підстав, що на час винесення постанови про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання повторний припис № 23/04-489 від 19.10.2009 року був виконаний, відтак відсутні підстав щодо накладення штрафу.
Безпосередньо, всебічно, повно та об’єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:
19.10.2009 року Стрийським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Львівській області, на підставі акту № 23/04-489 від 07.10.2010 року позапланової перевірки виконання відповідачем припису № 23/04-150 від 13.04.2009 року, видано повторний припис № 23/04-489.
12.04.2009 року Стрийським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Львівській області проведено перевірку виконання вимог повторного припису № 23/04-489 від 19.10.2009 року. За результатами перевірки складено акт № 23/04-134. Проведеною перевіркою встановлено, що вимоги повторного припису № 23/04-489 від 19.10.2009 року не виконано. Припис виконано частково. Не виконано п. 8 –не проведено випробувань високовольтного трансформатора ЗТП-324 (РУ-10кВ, РУ –0,4 кВ), силового трансформатора –ПТЕЕС, п.п. 6.11.17, 6.13.1, п. 9 –не проведено випробувань заземлення заземлюючих пристроїв по всіх об’єктах –ПТЕЕС, п. 6.7.3., табл. 25, дод. 1, п. 10 –не випробувано ізоляцію освітлення, КЛ-0,4 кВ по всіх ПТЕЕС, п. 5.3.1., п. 11 –не проведено вимірювань повного опору петлі «фаза-нуль»або однофазного замикання на землю або на нульовий провідник заземленого електрообладнання по всіх об’єктах –ПТЕЕС, п. 6.7.3.
26.04.2010 року Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні, на підставі акту перевірки № 23/04-134 від 12.04.2010 року, винесено постанову № 39 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, згідно якої до відповідача застосовано штраф в розмірі 510 грн.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 року за № 575/97-ВР із змінами і доповненнями, Законом України «Про теплопостачання»від 02.06.2005 року за № 2633-IV із змінами і доповненнями, «Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року за № 1312 із змінами і доповненнями, КАС України.
Згідно ст. 2 Закону України «Про електроенергетику», цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Згідно ст. 9 цього ж Закону України, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право крім іншого:
- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;
- надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;
- застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення
Згідно ст. 27 цього ж Закону України, за ухилення суб'єкти господарської діяльності від виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії передбачена відповідальність у вигляді штрафу.
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції а ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, або Національної комісії регулювання електроенергетики України - у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 6 «Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 10 цього ж Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Судом не враховуються заперечення відповідача, оскільки відповідачем у листі № 124 вказано на часткове виконання ним повторного припису № 23/04-489, а саме не виконано три пункти припису з незалежних від нього причин, а відтак відповідачем, по суті, підтверджено часткове виконання повторного припису в зазначені в ньому строки, що є підставою для застосування щодо відповідача відповідальність у вигляді штрафу.
Суд погоджується з твердженнями позивача, що законодавцем на відповідача покладено відповідальність за несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, відтак державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії до відповідача застосовано штраф в межах ст. 31 Закону України «Про теплопостачання».
Крім цього, відповідачем не надано суду доказів оскарження постанову № 39 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, згідно якої до відповідача застосовано штраф в розмірі 510 грн.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов’язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, чого відповідачем зроблено не було.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, з врахуванням вимог ст. 162 КАС України, позовні вимоги Прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні про стягнення штрафу в сумі 510 грн. підлягають задоволенню повністю.
Вимоги ст. 94 КАС України про розподіл судових витрат не застосовується.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства «Водоканал»(ЄДРПОУ 31677100, Львівська область, Жидачівський район, м. Ходорів, вул. Стуса, 2) до Держбюджету України штраф в сумі 510 грн.
3. Зобов’язати Дочірнє підприємство «Водоканал»виконати постанову негайно.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 13.12.2010 року.
Суддя Гавдик З.В.