ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 грудня 2010 р. № 2а-9430/10/1370
17 год. 20 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий –суддя Коморний О.І.,
секретар судового засідання Романчук Л.В..
від
позивача не прибув
відповідача не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова
до ДП "Львівміськбудіндустрія" АТЗТ ПБО "Львівміськбуд"
пропро стягнення коштів ,
Обставини справи.
Позивач, Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова, звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості з відповідача, дочірнього підприємства «Львівміськбудіндустрія»акціонерного товариства закритого типу «Проектно-будівельне об’єднання Львівміськбуд», в розмірі 102085 грн. 49 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом на суму 102085 грн. 49 коп. відповідно до акту про результати планової виїзної перевірки №2022/23-209/30387678 від 11.08.2010 року.
Представник позивача не прибув, до суду надійшло клопотання про розгляд справи у відсутності представника.
Представник відповідача не прибув, про час та місце проведення розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ст. 71 КАС України справа вирішується на основі наявних доказів.
Суд дослідив подані докази у їх сукупності, оглянув оригінали документів, які мають значення для справи та
в с т а н о в и в:
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування»відповідач зобов’язаний сплачувати податки та платежі до державного та місцевого бюджетів.
За результатами планової виїзної перевірки дочірнього підприємства Львівміськбудіндустрія»акціонерного товариства закритого типу «Проектно-будівельне об’єднання Львівміськбуд»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.03.2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.03.2010 року працівниками Державної податкової інспекції в Сихівському районі м. Львова складено акт перевірки №2022/23-209/30387678 від 11.08.2010 року. Актом перевірки зафіксовано порушення вимог п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст.8, п.17.1 ст.17, п.п. «ф»п.19.2 ст.19, п.п. 20.3.2 п.20.3 ст.20 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», внаслідок чого не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб в сумі 102085 грн. 49 коп.
Відповідно до п.1.13 ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 року №889 із змінами і доповненнями, податок з доходів фізичних осіб - плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок згідно з цим Законом.
Відповідно до п. 1.15. ст.1 Закону, податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Згідно п. 3.1.1. п.3.1. ст..3 Закону, одним з об’єктів оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний оподатковуваний дохід (будь –який дохід, який підлягає оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду). До такого місячного оподатковуваного доходу платника податку належать доходи у вигляді заробітної плати, інші витрати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно –правового договору (п. 4.2.1. п.4.2. ст. 4 Закону).
Відповідно до пп.8.1.1. п.8.1 ст.8 Закону, податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Відповідно до пп. 8.1.2. п.8.1 ст.8 Закону, податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п. 17.1. ст. 17 Закону, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).
Відповідно до п.19.2. ст. 19 Закону, особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані: а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок; б) надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування. У разі коли зазначена особа протягом звітного кварталу не виплачує такі доходи або виплачує доходи не всім платникам податку, зазначена звітність не подається або подається стосовно платників податку, які фактично отримали такі доходи. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не припускається.
Відповідно до п.20.3.2. ст. 20 Закону, у разі коли, податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.
Оскільки виявлена перевіркою та зафіксована в акті перевірки сума боргу в розмірі 102085 грн. 49 коп. на час розгляду справи не сплачена, докази зворотного в матеріалах справи відсутні, така підлягає стягненню до бюджету.
Відповідно до пп.3.2.1. п.3.2 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 із змінами і доповненнями, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Таким чином, відповідачем порушено податкове законодавство щодо сплати в установленому порядку та у строки, визначені законом, податку з доходів фізичних осіб, що призвело до утворення заборгованості в сумі 102085 грн. 49 коп., яка підлягає стягненню.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з дочірнього підприємства «Львівміськбудіндустрія»акціонерного товариства закритого типу «Проектно-будівельне об’єднання Львівміськбуд»(м. Львів, вул. Зелена, буд.238 ЄДРПОУ 30387678) до бюджету суму заборгованості в розмірі 102085 (сто дві тисячі вісімдесят п’ять) грн. 49 коп.
3. Щодо судових витрат, то такі з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 29.12.2010 року о 09:00 год.
Суддя Коморний О.І.