Постанова № 13391917, 24.12.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2010
Номер справи
2а-8900/10/1270
Номер документу
13391917
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №2.6.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 грудня 2010 року Справа № 2а-8900/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Кравцової Н.В.

при секретарі: Бражник В.І.

за участю сторін:

представника позивача не зявився

представника відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації доПідрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області про скасування постанови про накладення штрафу ВП № 13508850 від 25.10.2010, -

ВСТАНОВИВ:

12.11.2010 позивач звернувся до суду із вказаним позовом про оскарження постанов підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про накладення штрафів від 25.10.2010 року за виконавчими провадженнями: № 142383336, №13932627, №12905348, №13508850, №13022500, №18825832, №13932637, №13665666, №14966694, №14968380, №14966716, №14475729, №14238191, №12386545, №14468939, №14238260, №18827400, №14238155, №17456375, №18827098, №18903127, №18826821, №18825497, №18825725, №17472189, №17455888, №17456173, №17456046, №17455997.

Ухвалою суду від 17 листопада 2010 року у справі № 2а-8519/10/1270 позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції про визнання дій противоправними та скасування постанов про накладення штрафів від 25.10.2010 року за виконавчими провадженнями: № 142383336, №13932627, №12905348, №13508850, №13022500, №18825832, №13932637, №13665666, №14966694, №14968380, №14966716, №14475729, №14238191, №12386545, №14468939, №14238260, №18827400, №14238155, №17456375, №18827098, №18903127, №18826821, №18825497, №18825725, №17472189, №17455888, №17456173, №17456046, №17455997 розєднано у самостійні провадження.

Ухвалою суду від 22.11.2010 прийнято до провадження адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації доПідрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області про скасування постанови про накладення штрафу ВП № 13508850 від 25.10.2010.

У позовній заяві позивач зазначив, що 25.10.2010 державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області Марченко CO. винесено постанову про накладення штрафу в рамках виконавчого провадження ВП № 13508850. Штраф накладено на суму 340,00 грн. за невиконання рішення суду за виконавчим листом № 2а-184/09, виданим 25.03.2009 Лутугинським районним судом Луганської області щодо зобовязання Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною за період з 09.07.2007 до 31.12.2007 в сумі 2166,12 грн.

Позивач вважає, що вказана постанова винесена всупереч чинного законодавства та просить суд її скасувати, мотивуючи тим, що рішення про відкриття виконавчого провадження, яке б зобовязувало Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області виконати певні дії з підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області до позивача не надходило.

У судове засідання представник позивача не зявився, на адресу суду надав заяву про розгляду справи за його відсутності, згідно якої позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату та час слухання справи був належним чином повідомлений, причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.

Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 3 Закону України “Про виконавче провадження”, примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону, державній виконавчій службі підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами, та накази господарських судів, у т.ч. на підставі рішень третейського суду; ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах у випадках, передбачених законом; судові накази; виконавчі написи нотаріусів.

Частиною 2 ст. 4 Закону України “Про державну виконавчу службу” визначено, що державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.

Згідно із ч. 1 ст. 5 Закону України “Про виконавче провадження”, державний виконавець зобовязаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Він здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.

Згідно ст. 20 Закону України „Про виконавче провадження” виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за місцезнаходженням його постійно діючого органу або майна.

За приписами ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження”, державний виконавець зобовязаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження. Відповідно до вимог ч. 2 цієї норми, державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документу виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження”, копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Як вбачається із матеріалів справи, Лутугинським районним судом Луганської області у справі № 2а-184/09 стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області на користь ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 до 31.12.2007 з урахуванням прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років у розмірі 463 грн., з 1 жовтня 2007 року з урахуванням прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років у розмірі 470 грн. У вказаній справі Лутугинським районним судом Луганської області видано виконавчий лист.

25.10.2010 державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області Марченко C.O. винесено постанову про накладення штрафу на боржника - Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області у сумі 340 грн. 00 грн. в рамках виконавчого провадження ВП № 13508850 (а. с. 19).

Згідно адміністративного позову постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 13508850 з виконання виконавчого листа № 2а-184/09, виданого Лутугинським районним судом Луганської області 25.03.2009, про зобовязання позивача перерахувати та виплатити ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 до 31.12.2007 з урахуванням прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років у розмірі 463 грн., з 1 жовтня 2007 року з урахуванням прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років у розмірі 470 грн. до Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області не надходила.

Крім того, 23.02.2010 відповідачем було винесено вимогу про надання інформації про стан виконання постанови суду та надання пояснень причин невиконання судового рішення на користь ОСОБА_1.

У відповідь позивач повідомив ППВР ГУЮ в Луганській області про вжиття заходів щодо виконання вказаного судового рішення, а саме про часткове виконання в частині здійснення перерахунку та про вжиття заходів щодо виконання в частині здійснення виплати шляхом надання заявки до головного розпорядника коштів на виділення додаткового фінансування. Факт отримання відповіді відносно виконавчого провадження по виконавчому листі №2а-184/09 на імя ОСОБА_1. підтверджується повідомленням про вручення поштового повідомлення. Позивач повідомляв ППВР ГУЮ в Луганській області про вжиття додаткових заходів щодо виконання рішення в частині здійснення виплати і неможливість виконання судового рішення в частині виплати, оскільки УПСЗН не має права для добровільного списання коштів державного бюджету із своїх рахунків у Держказначействі. Таке право надається виконавчій службі при безпосередній взаємодії з Державним казначейством.

Статтею 30 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що державний виконавець, починаючи виконувати рішення, повинен пересвідчитися, чи отримано боржником копію постанови про відкриття виконавчого провадження і чи здійснені ним дії, спрямовані на добровільне виконання рішення у встановлений постановою строк відповідно до статті 24 цього Закону. У разі, якщо копія постанови про відкриття виконавчого провадження одержана боржником несвоєчасно, внаслідок чого боржник був позбавлений можливості добровільно виконати рішення у встановлений державним виконавцем строк, за письмовою заявою боржника при підтвердженні факту несвоєчасного одержання вказаної постанови державний виконавець відкладає провадження виконавчих дій у порядку, встановленому статтею 32 цього Закону, та поновлює боржнику строк для добровільного виконання рішення.

Згідно вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідачем доказів винесення постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 13508850 на підставі виконавчого листа № 2а-184/09, виданого Лутугинським районним судом Луганської області 25.03.2009, про стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області на користь ОСОБА_1. допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 до 31.12.2007 з урахуванням прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років у розмірі 463 грн., з 1 жовтня 2007 року з урахуванням прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років у розмірі 470 грн., а також доказів її направлення до Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області не надано.

Таким чином, суд вважає, що відповідачем як субєктом владних повноважень при виконанні своїх функцій відповідно до вимог Закону України „Про виконавче провадження” не дотримано порядку відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого документу, а саме щодо направлення копії постанови про відкриття виконавчого провадження боржнику у встановлений законом строк та надання строку для добровільного виконання рішення. Внаслідок чого оскаржувана постанова ВП № 13508850 від 25.10.2010 року про накладення штрафу на Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області у сумі 340 грн. підлягає скасуванню.

Згідно із частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Разом з цим, як вбачається з матеріалів справи, Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області сплатило судовий збір у розмірі 3,40 грн. при поданні позову щодо оскарження постанов від 25.10.2010 за виконавчими провадженнями № 142383336, №13932627, №12905348, №13508850, №13022500, №18825832, №13932637, №13665666, №14966694, №14968380, №14966716, №14475729, №14238191, №12386545, №14468939, №14238260, №18827400, №14238155, №17456375, №18827098, №18903127, №18826821, №18825497, №18825725, №17472189, №17455888, №17456173, №17456046, №17455997.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області задовольнити повністю.

Скасувати постанову підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області від 25 жовтня 2010 року ВП № 13508850 про накладення штрафу на Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області у розмірі 340 грн. 00 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова в повному обсязі складено та підписана 29 грудня 2010 року.

СуддяН.В. Кравцова