ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2010 року о 16 год. 11 хв. Справа № 2а-4476/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Ісаєвій Н.С., за участю представника позивача Большова С.М., представників відповідача Баранова О.О., Лазарєвої В.Х. розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Зеленівської сільської ради Приморського району Запорізької області
до Приморського районного центру зайнятості Запорізької області
про визнання незаконними і скасування Рішення від 17.07.2009.
ВСТАНОВИВ:
Зеленівська сільська рада Приморського району Запорізької області (далі позивач або Зеленівська сільська рада) звернулась з адміністративним позовом до Приморського районного центру зайнятості Запорізької області (далі відповідач або Приморський РЦЗ) про: визнання незаконними дії Приморського РЦЗ в частині проведення планової перевірки Зеленівської сільської ради Приморського району Запорізької області з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2007 по 31.03.2009, за наслідками якої складено Акт № 29 від 16.06.2009; скасування рішення від 17.07.2009 про стягнення з позивача 127 грн. 21 коп. простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки), 5 грн. 46 коп. пені та 7871 грн. 21 коп. штрафу.
У позові позивач зазначив, що відповідачем припущені невірні висновки щодо застосування ст.ст.17, 35, 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», під час перевірки не всі документи вивчались співробітниками відповідача, отже не включені до Акту № 29 від 16.06.2009. Також, у Акті №29 від 16.06.2009 відповідачем зазначено відомості, які не відповідають дійсності як щодо часу проведення перевірки так і щодо викладених у ньому висновків. Просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач проти позову заперечує, у письмових запереченнях від 26.08.2010 за вихід.№929 зазначив, що 20.05.2009 листом за вих. № 599 повідомлення про проведення перевірки направлялось позивачу згідно вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». В акті № 29 від 16.06.2009, складеному за результатами перевірки Зеленівської сільської ради, яка здійснювалась з 14 до 16 червня 2009 року, зазначено порушення вимог ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п.8.1. «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої 18.12.2000 наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339, у вигляді зменшення загального фонду оплати праці у звітах, поданих позивачем до Приморського РЦЗ. Також, під час перевірки виявлено прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) 127 грн. 71 коп., на яку нарахована пеня у розмірі 05 грн. 46 коп. Відповідно до ст.38 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», п.9.1., п.9.2 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої 18.12.2000 наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339, до Зеленівської сільської ради застосовані штрафні санкції. Оскільки загальна сума недоїмки, пені та штрафу складала не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, то відповідно до п.7.4. «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої 18.12.2000 наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339, відповідачем щодо Зеленівської сільської ради прийнято рішення. Дане рішення 17.07.2009 вручено позивачу на особистому прийомі. Також, оскаржуване рішення було направлено позивачу рекомендованим листом та вручене 18.08.2009 про що свідчить повідомлення про вручення поштового повідомлення.
У доповненнях до заперечення на адміністративний позов від 02.11.2010 за вихід.№1154 відповідач зазначив, що рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу від 17.07.2010 не було належним чином вручене керівнику Зеленівської сільської ради (рекомендований лист з повідомленням не направлено протягом 5 робочих днів роботодавцю); також відповідно до постанови від 21.05.2009 №502 Кабінету Міністрів України «приймати рішення про застосування до субєктів господарювання фінансових та адміністративних санкцій лише у разі невиконання ними протягом 30 діб від дня одержання приписів про усунення виявлених порушень» (Акт перевірки №29 від 16.06.2009 вручено 13.07.2009). Тому 13.08.2010 було прийняте нове рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу яке направлено рекомендованим листом з повідомленням до Зеленівської сільської ради 14.08.2010. У звязку з викладеним просить у задоволенні позову відмовити.
У судовому засіданні представники відповідача проти задоволення позову заперечували, просили у задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення представників позивача, відповідача зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 №016888, Довідки №143 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Зеленівська сільська рада Приморського району Запорізької області є юридичною особою, зареєстрованою 21.05.1997 за адресою: 72113, Запорізька область, Приморський район, с.Зеленівка, вул. Миру, буд.31 (ідентифікаційний код 04353758).
Позивач є платником внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Сторонами надано до суду Акт №29 датований 16.06.2009 за результатами планової перевірки Зеленівської сільської ради щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2007 по 31.03.2009.
Позивачем надано до суду вказаний акт підписаний головним спеціалістом відділу взаємодії з роботодавцями Приморського РЦЗ Хусайновою В.Х.; головним бухгалтером Зеленівської сільської ради ОСОБА_6 16.06.2009, а також із зауваженнями від 17.07.2009 сільським головою Большовим С.М.
Разом з цим, відповідачем надано вказаний Акт №29 від 16.06.2009 підписаний головним спеціалістом відділу взаємодії з роботодавцями Приморського РЦЗ Хусайновою В.Х.; головним бухгалтером Зеленівської сільської ради ОСОБА_6 16.06.2009, а також із зауваженнями від 13.07.2009 сільським головою Большовим С.М.
У вказаному акті зазначено, що первинні документи, використані при проведенні перевірки достовірні, надані в повному обсязі, а додаткових документів, що свідчать про діяльність платника за період, що перевіряється, немає. У судовому засіданні головний бухгалтер позивача ОСОБА_6 пояснила суду, що службовим особам Приморського РЦЗ під час перевірки надавались усі витребувані ними документи, тому вона не може пояснити з яких причин відповідач дійшов висновків, викладених у акті.
Згідно Акту №29 від 16.06.2009 відповідачем донараховано страхових внесків на суму 164 грн. 98 коп., нарахована пеня у сумі 05 грн. 46 коп. та штраф за неповне перерахування страхових внесків у сумі 7871 грн. 21 коп. Також у вказаному документі зазначено, що у 2007 році до суми виплат, на які нараховуються страхові внески у квартальному звіті у вересні не включена сума 924 грн. 00 коп. оплата праці працівників, які працювали на оплачуваних громадських роботах; у 2008 році до суми виплат, на які нараховуються страхові внески, в квартальному звіті в травні, червні не включені суми 414 грн. 60 коп. та 248 грн. 76 коп. оплата праці працівників, які працювали на оплачуваних громадських роботах; заробітна плата за серпень 2008 року була зменшена на суму 680 грн. 98 коп., в квартальному звіті, наданому до Приморського РЦЗ; у 2009 році заробітна плата за лютий була зменшена на 1135 грн. 81 коп., заробітна плата за березень була зменшена на суму 4691 грн. 55 коп. в квартальному звіті, наданому до Приморського РЦЗ; сума донарахованих внесків більше, чим недоїмка через те, що заробітна плата за березень станом на 01.04.2009 сплачена частково.
У вказаному Акті №29 від 16.06.2009 не вказано на скількох аркушах отримала головний бухгалтер Зеленівської сільської ради ОСОБА_6 примірник цього документа з додатками. Відповідачем до суду надано примірник Акту №29 від 16.06.2009 з додатками №1 та №2 до нього. У додатку №1 до Акту №29 від 16.06.2009 зазначені нараховані внески від роботодавців, у додатку №2 до Акту №29 від 16.06.2009 викладений розрахунок заборгованості та пені за результатами перевірки. Додатки підписані головним спеціалістом відділу взаємодії з роботодавцями Приморського РЦЗ Хусайновою В.Х. та головним бухгалтером Зеленівської сільської ради ОСОБА_6
Позивачем надано до суду Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу датоване 17 липня 2009 року, підписане директором Приморського РЦЗ Максимовою К.П. та скріплене печаткою Приморського РЦЗ. У вказаному Рішенні відсутня відмітка про його отримання Головою Зеленівської сільської ради Большовим С.М. Згідно даного Рішення з позивача стягується: прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) у розмірі 127 грн. 21 коп., пеня в розмірі 5 грн. 46 коп., штраф у розмірі 7871 грн. 21 коп.
Відповідачем надано до суду Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу датоване 13 серпня 2009 року, підписане за директора Приморського РЦЗ Максимову К.П., скріплене печаткою Приморського РЦЗ та з відміткою про надсилання 13.08.2009 за вихідним № 951; супровідний лист до цього Рішення, адресований Зеленівській сільській раді; Повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення про доставляння (вручення) 18.08.2009 адресатові. Згідно даного Рішення з позивача стягується: прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) у розмірі 127 грн. 21 коп., штраф у розмірі 7871 грн. 21 коп.
Вказані Рішення, як в них зазначено, прийняті на підставі Акту перевірки №29 від 16.06.2009.
Також, відповідачем надано до суду копію Постанови №18 про накладення штрафу на Большова С.М., винесену 17.07.2009 директором Приморського РЦЗ Максимовою К.П.
Водночас позивачем надано до суду постанову Приморського районного суду Запорізької області від 13.05.2010 по справі №2-А-19/10 згідно якої Постанову №18 про накладення штрафу на Большова С.М., винесену 17.07.2009 директором Приморського РЦЗ Максимовою К.П. скасовано, а провадження закрито.
Позивачем надано до суду відповідь директора Запорізького обласного центру зайнятості від 18.08.2009 за вих. №1474/11 на скаргу Зеленівської сільської ради відповідно якої вимоги скаржника залишені без задоволення, надано розяснення чинного законодавства України.
Також позивачем надано: розрахункові відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 квартал 2009 року, за 1 квартал 2008 року, за 1 півріччя 2008 року, за 9 місяців 2008 року, за 2008 рік, за 1 квартал 2007 року, за 2 квартал 2007 року, за 3 квартал 2007 року, за 4 квартал 2007 року; Кошторис Зеленівської сільської ради на 2009 рік; План асигнувань загального фонду бюджету Зеленівської сільської ради на 2009 рік; Кошторис Зеленівської сільської ради на 2008 рік; План асигнувань загального фонду бюджету Зеленівської сільської ради на 2008 рік; Зведений кошторис Зеленівської сільської ради на 2007 рік; Зведений план асигнувань загального фонду бюджету Зеленівської сільської ради на 2007 рік; План асигнувань загального фонду бюджету Зеленівської сільської ради на 2007 рік; Кошторис Зеленівської сільської ради на 2007 рік; Уточнений розпис видатків бюджету на 2009 рік (станом на 01.05.2009); Уточнений розпис видатків бюджету на 2008 рік (станом на 18.12.2008); розпис видатків бюджету на 2007 рік (загальний фонд). З пояснень представника позивача вказані документи віддзеркалюють стан виплат Зеленівською сільською радою заробітної плати, нарахувань та відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачем надано наступні платіжні документи: платіжне доручення №1082 від 22.11.2007; платіжне доручення №1087 від 22.11.2007; платіжне доручення №1088 від 22.11.2007; платіжне доручення №3 від 25.07.2008; платіжне доручення №8 від 25.07.2008; платіжне доручення №9 від 25.07.2008; платіжне доручення №42 від 12.03.2009; платіжне доручення №47 від 12.03.2009; платіжне доручення №44 від 12.03.2009; платіжне доручення №41 від 12.03.2009; платіжне доручення №36 від 12.03.2009; платіжне доручення №39 від 12.03.2009; платіжне доручення №38 від 12.03.2009; платіжне доручення №47 від 12.03.2009; платіжне доручення №44 від 12.03.2009; платіжне доручення №52 від 26.03.2009; платіжне доручення №47 від 26.03.2009; платіжне доручення №50 від 26.03.2009; платіжне доручення №31 від 24.02.2009; платіжне доручення №26 від 24.02.2009; платіжне доручення №29 від 24.02.2009; платіжне доручення №53 від 26.03.2009; платіжне доручення №58 від 26.03.2009 (на суму 79 грн. 74 коп.); платіжне доручення №55 від 26.03.2009; платіжне доручення №76 від 22.04.2009; платіжне доручення №78 від 22.04.2009; платіжне доручення №81 від 22.04.2009; платіжне доручення №63 від 09.04.2009 (на суму 3516 грн. 00 коп.); платіжне доручення №68 від 09.04.2009; платіжне доручення №65 від 09.04.2009; платіжне доручення №52 від 01.04.2009; платіжне доручення №57 від 01.04.2009; платіжне доручення №54 від 01.04.2009; платіжне доручення №99 від 29.04.2009; платіжне доручення №104 від 29.04.2009; платіжне доручення №101 від 29.04.2009; платіжне доручення №77 від 13.04.2009; платіжне доручення №71 від 13.04.2009; платіжне доручення №74 від 13.04.2009; платіжне доручення №75 від 27.04.2009; платіжне доручення №70 від 27.04.2009; платіжне доручення №73 від 27.04.2009; платіжне доручення №63 від 13.04.2009 (на суму 1284 грн. 00 коп.); платіжне доручення №58 від 13.04.2009 (на суму 24 грн. 57 коп.); платіжне доручення №61 від 13.04.2009; платіжне доручення №77 від 22.04.2009; платіжне доручення №81 від 22.04.2009; платіжне доручення №79 від 22.04.2009; платіжне доручення №64 від 09.04.2009; платіжне доручення №69 від 09.04.2009; платіжне доручення №66 від 09.04.2009 (на суму 23 грн. 73 коп.); платіжне доручення №61 від 09.04.2009; платіжне доручення №66 від 09.04.2009 (на суму 20 грн. 63 коп.); платіжне доручення №63 від 09.04.2009 (на суму 06 грн. 47 коп.); платіжне доручення №74 від 27.04.2009; платіжне доручення №79 від 27.04.2009; платіжне доручення №76 від 27.04.2009; платіжне доручення №19 від 10.02.2009 (на суму 3323 грн. 00 коп.); платіжне доручення №14 від 10.02.2009; платіжне доручення №17 від 10.02.2009 (на суму 19 грн. 94 коп.); платіжне доручення №19 від 10.02.2009 (на суму 5446 грн. 63 коп.); платіжне доручення №14 від 10.02.2009; платіжне доручення №17 від 10.02.2009 (на суму 32 грн. 68 коп.); платіжне доручення №19 від 11.02.2009 (на суму 2564 грн. 55 коп.); платіжне доручення №14 від 11.02.2009 (на суму 49 грн. 08 коп.); платіжне доручення №17 від 11.02.2009 (на суму 15 грн. 39 коп.); платіжне доручення №19 від 11.02.2009 (на суму 850 грн. 00 коп.); платіжне доручення №14 від 11.02.2009 (на суму 16 грн. 27 коп.); платіжне доручення №17 від 11.02.2009 (на суму 05 грн. 10 коп.); платіжне доручення №20 від 16.02.2009; платіжне доручення №18 від 16.02.2009; платіжне доручення №15 від 16.02.2009; платіжне доручення №31 від 24.02.2009; платіжне доручення №26 від 24.02.2009; платіжне доручення №29 від 24.02.2009; платіжне доручення №27 від 24.02.2009; платіжне доручення №35 від 24.02.2009; платіжне доручення №32 від 24.02.2009; платіжне доручення №30 від 25.02.2009; платіжне доручення №25 від 25.02.2009; платіжне доручення №28 від 25.02.2009; платіжне доручення №30 від 24.02.2009; платіжне доручення №25 від 24.02.2009; платіжне доручення №28 від 24.02.2009.
Відповідачем надано до суду затверджений директором Приморського РЦЗ 31.03.2009 План перевірок платників правильності нарахування та своєчасності перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття по Приморському центру зайнятості на ІІ квартал 2009 року, згідно якого Зеленівську сільську раду було заплановано перевірити у червні 2009 року.
Також, відповідачем надано до суду повідомлення від 20.05.2009 за №599 на адресу голови Зеленівської сільської ради Большову С.М., згідно якого останній повідомлявся про проведення перевірки у Зеленівській сільській раді правильності нарахування страхових внесків на загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з 01.06.2009 протягом місяця, за період з 01.01.2007 по 31.03.2009, а також витяг з журналу реєстрації вихідної кореспонденції за 2009 рік, у якому за порядковим номером 599 було направлено дане повідомлення позивачу.
Як повідомили представники відповідача у судовому засіданні вказане повідомлення надсилалося звичайною кореспонденцією, конверт поштою не повертався.
Відповідачем надано до суду Акт №20 перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 27.03.2007 №20 тобто акт попередньої перевірки, яка проводилась, як зазначено в акті, з 01.01.2005 по 31.12.2006.
Також, відповідачем надано до суду позовну заяву від 07.09.2009 за вихід. №1007 Приморського РЦЗ до Зеленівської сільської ради про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмку) в сумі 127 грн. 71 коп. та штрафу 7871 грн. 21 коп. Згідно позову, позовні вимоги ґрунтуються на Рішенні про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу датованому 13 серпня 2009 року, яке й долучено до позову як додаток.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 14.09.2009 у справі №2а-5113/09/0870 позов було залишено без руху до 19.10.2009. Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 14.09.2009 у справі №2а-5113/09/0870 за вказаним позовом відкрито провадження в адміністративній справі та справу призначено до розгляду.
Як повідомили представники відповідача у судовому засіданні, провадження у справі у справі №2а-5113/09/0870 Запорізьким окружним адміністративним судом було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням по данній справі.
Позовна вимога позивача про визнання незаконними дії Приморського РЦЗ в частині проведення планової перевірки Зеленівської сільської ради Приморського району Запорізької області з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2007 по 31.03.2009, за наслідками якої складено Акт № 29 від 16.06.2009 задоволенню не підлягає виходячи з нижче зазначеного.
1.Згідно з п.7.1 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за №30/5221 (далі «Інструкція про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття»), контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.
У п.7.2 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття»
Зазначено, що контроль на підприємствах, в установах, організаціях, військових формуваннях та у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, проводиться шляхом перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, грошове забезпечення, повноти нарахування страхових внесків, платіжних документів про перерахування сум страхових внесків на рахунок Фонду, розрахункових та касових документів. Перевірці підлягають документи за поточний і минулі роки, тобто з моменту проведення попередньої перевірки або з дати набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше).
Як зазначено у п.7.3 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» платники страхових внесків зобов'язані беззаперечно подавати посадовим чи уповноваженим особам центру зайнятості, які проводять перевірку, необхідні документи, що стосуються фонду оплати праці та інших виплат, нарахування страхових внесків, та платіжні документи з перерахування страхових внесків до Фонду. При необхідності керівники і відповідальні службові особи під час перевірки надають письмові пояснення з питань, що перевіряються, виконують вимоги осіб, які проводять перевірку, щодо усунення виявлених порушень.
Відповідно до п.7.4 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» за результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку. В акті зазначається: за який період проведено перевірку, які виявлено порушення при нарахуванні і сплаті страхових внесків. У разі виявлення під час перевірки простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків (недоїмки) вони донараховуються та стягуються з нарахуванням пені та накладанням штрафу.
З матеріалів справи суд не вбачає порушень відповідачем наведених норм пунктів 7.1-7.4 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» при проведенні перевірки позивача.
2.Позивачем у суді нормативно та документально не обґрунтовані суми зазначені ним у Розрахункових відомостях про нарахування і перерахування страхових внесках до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, офіційно поданих до Приморського РЦЗ та наданих у судове засідання. Також не надано детального розрахунку вказаних сум.
Крім того, позивачем документально не спростовано запис в Акті перевірки №29 від 16.06.2009 про те, що «… первинні документи, використані при проведенні перевірки достовірні, надані в повному обсязі, а додаткових документів, що свідчать про діяльність платника за період, що перевіряється, немає …».
Позовна вимога позивача про скасування Рішення від 17.07.2009 про стягнення з позивача 127 грн. 21 коп. простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки), 5 грн. 46 коп. пені та 7871 грн. 21 коп. штрафу підлягає задоволенню виходячи з нижче зазначеного.
1.Згідно з п.7.4 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником за місцезнаходженням (місцем проживанням) платника страхових внесків на підставі акта перевірки. Рішення приймається, якщо загальна сума недоїмки, пені та штрафу складає не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, та протягом п'яти робочих днів направляється роботодавцю рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Згідно матеріалів справи, на підставі Акту перевірки №29 від 16.06.2009 відповідачем прийнято два майже ідентичних рішення, одне з яких датоване 17.07.2009, а друге 13.08.2009, що суперечить наведеним вимогам п.7.4 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» щодо необхідності прийняття на підставі акта перевірки одного Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу.
2.Суд погоджується з критичними поясненнями Приморського РЦЗ щодо допущених порушень вимог чинного законодавства при прийнятті ним 17.07.2010 Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу відносно позивача та тими порушеннями вимог чинного законодавства, які відповідач допустив та сам виявив (пояснення наведені вище, містяться у доповненнях до заперечення на адміністративний позов від 02.11.2010 за вихід.№1154, які надані відповідачем до суду).
Як повідомили представники відповідача у судовому засіданні, Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, прийняте відносно позивача 17.07.2010, ані в адміністративному, ані в судовому порядку не скасовувалося.
Таким чином, Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, прийняте відносно позивача 17.07.2010, підлягає скасуванню.
Частиною 3 ст.2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява позивача підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 71, 94, 158-163 КАС України; п. 7.1 7.4 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за №30/5221 суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Скасувати рішення Приморського районного центру зайнятості Запорізької області без номера від 17.07.2009 про стягнення з Зеленівської сільської ради Приморського району Запорізької області 127 грн. 21 коп. простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки), 05 грн. 46 коп. пені та 7871 грн. 21 коп. штрафу.
У іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя (підпис) О.О. Прасов
Постанова у повному обсязі виготовлена 26.11.2010.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя О.О. Прасов