ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2010 року об 11 год. 25 хв. Справа № 2а-8126/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: Прокурора Приазовського району Запорізької області в інтересах держави в
особі органу уповноваженого державою представляти інтереси у спірних відносинах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області, м. Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Степанівка»,
с. Степанівка Приазовського району Запорізької області
про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Приазовського району Запорізької області звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Степанівка», в якому просить суд стягнути з відповідача 1700,00 грн. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
В обґрунтування позову посилається на те, що в результаті проведеної Територіальним управлінням ГДІАТ у Запорізькій області перевірки автотранспортного засобу, який належить ТОВ «Агрофірма Степанівка», складено акт № 118716 від 05.06.2010 р., в якому зафіксовано порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме - надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, передбачених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». Зазначає, що на підставі акту перевірки, 22.06.2010 р. щодо відповідача прийнята постанова № 103650 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. Вказує, що наразі сума фінансових санкцій ТОВ «Агрофірма Степанівка» не сплачена, що порушує інтереси держави в частині ненадходження до бюджету коштів.
Представник позивача заявою від 25.10.2010 р. просить суд розглянути справу за його відсутності. На позовних вимогах наполягає. Прокурор підтримав заявлене представником позивача клопотання.
Відповідач проти позову не заперечив, письмового відзиву не надав, представник в судове засідання не зявився, причини неявки суду не відомі. Про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності представників позивача та відповідача, в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (надалі за текстом Закон) центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
Статтею 60 вказаного Закону передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (надалі за текстом Порядок), відповідно до п. 1 якого вказаного, що цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Частиною 1 ст. 48 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
05.06.2010 р. державними інспекторами була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, транспортного засобу Камаз СЗ АП Н/причіп державний номер АР 5394 АІ, АР 2158 ХТ, що належить ТОВ «Агрофірма Степанівка», за результатами якої складено акт № 118716.
Перевіркою встановлено, що надавалися послуги з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. 22.06.2010 р. начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області Велігошою В.М. прийнято постанову про застосування до ТОВ «Агрофірма Степанівка» фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. ТОВ «Агрофірма Степанівка» суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатила, доказів погашення суми фінансових санкцій на час розгляду справи суду не надано.
Отже вимоги прокуратури та позивача слід визнати законними і обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Приазовського району Запорізької області в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою представляти інтереси у спірних відносинах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Степанівка» про стягнення фінансових санкцій, - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Степанівка» (72454, Запорізька область, Приазовський район, с. Степанівка Перша, вул. Мартинова, 1-А, код 03750799) на користь Державного бюджету Приазовського району (код БК 21081100, р/р 31112106700250 в ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34676995) 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя(підпис) Н.В. Стрельнікова