Постанова № 13391708, 20.12.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2010
Номер справи
2а-22651/10/0570
Номер документу
13391708
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 грудня 2010 р. справа № 2а-22651/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 13:35

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді <Довідник >

при секретаріКішенковій Г.О.

20 грудня 2010 року о 13 год. 35 хв. Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Фещук А.В.,

при секретарі судового засідання Кішенковій Г.О.,

за участю: представника позивача Мітасьової О.В.(довіреність від 11.01.2010 року),

представника відповідача не зявився;

від прокуратури м. Донецька Ноздрьова С.В. (посвідчення №2915), приймав участь в судовому засіданні від 02.12.2010 року;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за адресою: 83052, місто Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом прокурора міста Тореза в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного Відкритого акціонерного товариства «Торезьке шахтопрохідницьке управління по бурінню стволів і свердловин» ДП ВАТ «ДХК «Спецшахтобуріння» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 340,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2010 року прокурор міста Тореза в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що проведеною перевіркою Державного відкритого акціонерного товариства «Торезьке шахтопрохідницьке управління по бурінню стволів і свердловин» ДП ВАТ «ДХК «Спецшахтобуріння» встановлено, що на товаристві відбулась зміна складу посадових осіб, але відповідачем не розкрито шляхом оприлюднення у загальнодоступній інформаційній базі даних у встановлені законодавством строки особливу інформацію.

Вказане порушення відображено в акті про правопорушення на ринку цінних паперів від 03 серпня 2010 року № 302-ДО.

На підставі акту прийнято постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 12 серпня 2010 року № 302-ДО, якою накладено штраф у розмірі 340,00 грн.

Оскільки вказане рішення відповідачем виконано не було, тому просив стягнути з нього на користь держави суму штрафу.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що Державне відкрите акціонерне товариство «Торезьке шахтопрохідницьке управління по бурінню стволів і свердловин» ДП ВАТ «ДХК «Спецшахтобуріння» є емітентом, який здійснював відкрите (публічне) розміщення цінних паперів.

Донецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проведено перевірку Державне відкрите акціонерне товариство «Торезьке шахтопрохідницьке управління по бурінню стволів і свердловин» ДП ВАТ «ДХК «Спецшахтобуріння» від 03 серпня 2010 року з питань дотримання товариством вимог Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, за результатами якої складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 03 серпня 2010 року № 302-ДО, якими встановлено, що на товаристві відбулась зміна складу посадових осіб емітента від 30 грудня 2008 року, але ним не опубліковано не опубліковано в одному з офіційних друкованих видань особливу інформацію, чим порушено Закон України “Про цінні папери та фондовий ринок” та Положення про розкриття інформації емітентами цінних папері, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591.

15 липня 2010 року прийнято постанову про порушення справи про правопорушенню на ринку цінних паперів.

03 серпня 2010 року прийнято постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою розгляд справи призначено на 12 серпня 2010 року.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів прийнято постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 12 серпня 2010 року № 302-ДО, якою на підставі ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” накладено штраф у розмірі 340,00 грн.

Акти та винесені субєктом владних повноважень постанови надсилалися на адресу відповідача, про що свідчать фіскальні чеки з написом “рекомендованим листом”.

У визначений законом час штраф сплачено не було.

Статтею 39 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”визначено, що емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про: фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством; будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери; власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій.

Відповідно до ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”визначено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

На підставі ст.41 вказаного Закону визначено, що особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.

До особливої інформації належать відомості про:

прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу;

прийняття рішення про викуп власних акцій;

факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі;

отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента;

зміну складу посадових осіб емітента;

зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій;

рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв;

рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу;

порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію;

рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.

Відповідно до гл. 1 розд. 1 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, поширюється на емітентів цінних паперів з дати, наступної за датою реєстрації Комісією першого випуску цінних паперів.

Обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, припиняється з дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів в порядку, встановленому Комісією.

Обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, припиняється у відповідності з цим пунктом за умови відсутності інших підстав для виникнення такого обов'язку.

Емітенти цінних паперів розкривають особливу інформацію відповідно до переліку, який визначено у пункті 1 глави 2 цього розділу.

Обов'язок емітента цінних паперів щодо розкриття особливої інформації виникає з дати вчинення будь-якої дії, що може вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати особливу інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати особливу інформацію у формі повідомлення про виникнення особливої інформації про емітента (далі - Повідомлення). Щодо кожного виду особливої інформації складається окреме Повідомлення.

При розкритті особливої інформації емітентом в Повідомленні наводиться додаткова інформація, яка необхідна для повного і всебічного розкриття інформації про дію, виходячи з конкретних умов фінансово-господарської діяльності емітента.

Відповідно до п. 3 розд. І Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом:

розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (далі - загальнодоступна інформаційна база даних Комісії) або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу (далі - стрічка новин);

опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії (далі - офіційні друковані видання);

подання до Комісії.

Емітент після розкриття Інформації відповідно до вимог цього Положення може на власний розсуд додатково оприлюднити Інформацію на власному або іншому сайті у глобальній інформаційній мережі Інтернет (далі - сторінка в мережі Інтернет).

Постановою субєкта владних повноважень виявлене наступне порушення вимог законодавства: не опубліковано в одному з офіційних друкованих видань особливу інформацію.

Статтею ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи, зокрема, за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Оскільки емітент порушив вимоги законодавства в сфері ринку цінних паперів та фондового ринку річну, тому контролюючий орган правильно наклав на нього штраф в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Постанова субєкта владних повноважень виконана не була та в установленому законом порядку не оскаржувалася.

Виходячи з наведеного та вимог законодавства несплачена сума штрафу підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.

.Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги прокурора міста Тореза в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного Відкритого акціонерного товариства «Торезьке шахтопрохідницьке управління по бурінню стволів і свердловин» ДП ВАТ «ДХК «Спецшахтобуріння» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 340,00 грн., - задовольнити.

Стягнути з Державного Відкритого акціонерного товариства «Торезьке шахтопрохідницьке управління по бурінню стволів і свердловин» ДП ВАТ «ДХК «Спецшахтобуріння» (код ЄДРПОУ 00180338) на користь Державного бюджету України (управління Державного казначейства в місті Донецьку на р/р 31110106700004, код ЄДРІІОУ 34686537, банк - управління Державного казначейства у Донецькій області, МФО банку 834016, код платежу 21081100, код виду платежу 101) штраф в розмірі 340 (триста сорок) грн. 00 коп.

Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 20 грудня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Фещук А.В.