Постанова № 13383639, 05.10.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2010
Номер справи
2а-7262/10/1270
Номер документу
13383639
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 жовтня 2010 року Справа № 2а-7262/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді:Цицюри О.О.,

при секретарі:Глазуновій О.О.,

за участю представників

прокурора не зявився

позивача: Коваленко В.О., дов. від 02.06.2010 № 17/10-025

відповідача:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора міста Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднанної державної податкової інспекції Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 791, 88 грн., -

В С Т А Н О В И В:

22 вересня 2010 року Прокурор міста Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднанної державної податкової інспекції Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості з єдиного податку в сумі 791,88 грн., в якому посилається на таке. Відповідач ОСОБА_2 зареєстрований в якості субєкта підприємницької діяльності виконавчим комітетом Краснодонської міської ради 13.04.2005 року за реєстраційним номером № 23870000000001157 та внесений до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до Указу Президента України від 03.07.1998 № 727/98 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва”, відповідач самостійно обрав спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку серії В00 №038190. Сума несплаченого відповідачем податкового боргу з єдиного податку станом на 07.09.2010 року становить 791,88 грн., яка добровільна сплачена не була.

Враховуючи викладене, позивач просив стягнути з відповідача - фізичної особи підприємця ОСОБА_2 на користь Краснодонської ОДПІ податковий борг з єдиного податку у розмірі 791,88 грн.

Прокурор в судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав адміністративний позов в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, надав суду заяву про визнання адміністративного позову в повному обсязі та просив суд розглянути дану справу без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований у виконавчому комітеті Краснодонської міської ради фізичною особою підприємцем (дата проведення державної реєстрації 13 квітня 2005 року, номер запису про державну реєстрацію 2387000 0000 001157 (аркуш справи 7).

У грудні 2008 року відповідач звернувся до Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області з заявою про застосування до нього спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (аркуш справи 6).

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 частини 1 статті 9 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XII „Про систему оподаткування” передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Порядок, строки та умови надання декларацій та фінансової звітності встановлені спеціальним податковим законодавством.

Відповідно до п. 4.1.4. ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року N 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків),- протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків),- протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту,- протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян),- до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступного за останнім днем відповідного граничного строку.

Пунктом 2.3.1. ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно із статтею 1 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності.

Відповідно до статті 2 Указу Президента України від 03 липня 1998 року № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» (в редакції Указу Президента України від 28 червня 1999 року № 746/99) субєкти малого підприємництва- фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Субєкт підприємницької діяльності- фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Частиною 2 статті 5 Указу Президента України від 03 липня 1998 року № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» (в редакції Указу Президента України від 28 червня 1999 року № 746/99) також передбачено, що субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Однак, відповідач не виконав належним чином обовязок щодо своєчасної сплати податкового зобовязання, у звязку з чим станом на 07.09.2010 року за ним утворилась заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 791,88 грн.

Згідно з п.п.5.3.1 п.5.3, п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у 10-денний термін з дня отримання податкового повідомлення вважається податковим боргом.

Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи в добровільному порядку заборгованість з єдиного податку у сумі 791,88 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 “Про державне мито” від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Прокурора міста Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднанної державної податкової інспекції Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 791, 88 грн., задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2 (і.к. НОМЕР_1, 94420, АДРЕСА_1) на користь Краснодонської ОДПІ (94404, Луганська область м. Краснодон, вул. Першокінна, 1а, р/р35210001000605, ВДК м. Краснодон, код ЄДРПОУ 21847976) податковий борг у сумі 791,88 грн. (сімсот дев'яносто одна грн. 88 коп.)

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 11 жовтня 2010 року.

СуддяО.О. Цицюра