Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.12
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 жовтня 2010 року Справа № 2а-5596/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Цицюри О.О.,
при секретарі: Глазуновій О.О.,
за участю сторін:
представника позивача не зявився
представник відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області до Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 355,69 грн. та пені у сумі 112,01 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
20 липня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області до Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 355,69 грн. та пені у сумі 112,01 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказав, що відповідач, Антрацитівське тролейбусне управління Управління житлово-комунального господарства є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що спричинили втрату працездатності та зареєстровано 12 квітня 2001 року у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області під № 1204001080.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі та просив суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Представник відповідача у судове засідання не зявився, був повідомлений належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача субєкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є субєктом владних повноважень.
Відповідач, вдруге у судове засідання не зявився, про місце, дату та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом надання заперечень проти позову та доказів на підтвердження своїх доводів не скористався, заяви про розгляд справи за його відсутності не надавав.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, вирішує справу на основі наявних в ній матеріалах.
Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений та за можливе розглянути справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
В судовому засіданні встановлено, що згідно довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Антрацитівське тролейбусне управління Управління житлово-комунального господарства зареєстровано як юридична особа, код 02132257. (а.с. 17)
Антрацитівське тролейбусне управління Управління житлово-комунального господарства є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та зареєстровано 12 квітня 2001 року у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області під № 1204001080.(а.с. 19)
Згідно акту № 82 від 11.06.2010 перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України нараховано пеню в сумі 112,01 грн., акт підписаний керівником та головним бухгалтером відповідача без зауважень (аркуші справи 7-8).
За період з 01.04.2010 по 01.07.2010 недоїмка збільшилась на 355,69 грн.
Недоїмка за попередні періоди та пеня у повному обсязі стягнуті постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.12.2009 №2а-22900/09/1270, постановою Луганського окружного адміністративного суду від 23.12.2009 №2а-28089/09/1270, постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09.06.2010 №2а-3949/10/1270. Тому, позивач просить стягнути з Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства недоїмку, яка виникла за період з 01.04.2010 по 01.07.2010 у сумі 355,69 грн.
Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно з п.5 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
Відповідно до ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві, які спричинили втрату працездатності» страхові внески нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що встановлюється щороку на рівні пятнадцяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, та є розрахунковою величиною при обчисленні страхових виплат.
Страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
Органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків мають право проводити в порядку, визначеному законодавством України, планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності субєктів підприємницької діяльності щодо сплати та цільового використання ними збору на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасних випадків.
Згідно до ст. 52 Закону страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обовязків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону.
За прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законом.
Згідно з п. 4.1 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань», затвердженої постановою правління Фонду від 20.04.2001 року №12 сума страхового внеску, що підлягає сплаті, розраховується згідно зі страховим тарифом, встановленим Законом, виходячи з класу професіонального ризику галузі національної економіки, до якого віднесений страхувальник.
Пунктом 4.12 зазначеної Інструкції визначено, що страхові внески сплачуються юридичними особами (страхувальниками) щомісячно в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Згідно п. 4.13. Інструкції страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
Ненадходження до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань сум страхових внесків перешкоджає фінансуванню витрат по відшкодуванню матеріальної та моральної шкоди потерпілим та членам їх родин, проведенню профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних факторів, запобіганню нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаним умовами праці, а також реалізації державної політики у сфері страхування від нещасних випадків на виробництві, чим прямо порушуються інтереси держави.
Відповідно до ч.15 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на зазначене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони- субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки позивача звільнено від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.47, 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві, які спричинили втрату працездатності», п. 4.1, 4.12, 4.13 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань», ст.ст. 2, 17, 88, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області до Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 355,69 грн. та пені у сумі 112,01 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства (код 02132257, 94632, Луганська область, м. Антрацит, с. Кріпенське-2) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області (Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська, 38; р/р 37174412001252 УДК м. Антрацит, код 25938641, МФО 804013) недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 355, 69 грн. (триста п'ятдесят п'ять грн.. 69 коп.) і пеню у сумі 112,01 грн.(сто дванадцять грн. 01 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова в повному обсязі складена та підписана 11 жовтня 2010 року.
СуддяО.О. Цицюра