КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
27 грудня 2010 року Справа № 2а-4498/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні о 14-20 год. адміністративну справу
за позовом: Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача: Приватного підприємства «Стоїк»
про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
за участю:
секретаря судового засідання Канюки І.І.,
представників:
позивача не зявився,
відповідача не зявився,
У відповідності до ч.1 ст.41 КАСУ фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося з позовом до Приватного підприємства «Стоїк» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 7245,74 грн., з яких 6792,86 грн. адміністративно-господарська санкція та 452,88грн. пеня.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач використовує найману працю, однак ним не дотримано нормативу кількості робочих місць для працюючих інвалідів, а тому відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарську санкцію за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році.
В судове засідання представник позивача не зявився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі (а.с.26).
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.25).
Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.1991 р. №875-ХІІ для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Згідно ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. №875-ХІІ забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобовязані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70 «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
В судовому засіданні встановлено, що Приватним підприємством «Стоїк»17.11.2010 року подано до Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість інвалідів за 2009 рік (а.с.11), відповідно до змісту якого середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві відповідача у 2009 році складала 14 осіб, фонд оплати праці за 2009 рік становив 190209 тис. грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника у 2009 році складала 1132,19 грн. Таким чином, норматив створення робочих місць для інвалідів складає 1 робоче місце (14 х 0,04).
Доказів створення відповідачем робочих місць для інвалідів, а також доказів подання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування інвалідів не надано, а тому суд вважає наявним порушення ст.18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.1991 р. №875-ХІІ.
У відповідності до ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.1991 р. №875-ХІІ позивачем вірно визначено, що норматив робочих місць для інвалідів складає одне робоче місце.
Позивачем визначено суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 6792,86 грн. (190200,00 : 14 = 13585,71 грн. : 2 = 6792,86 грн.
Згідно до ч. 2 ст. 20 вказаного Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Відповідачем на день розгляду справи адміністративно-господарські санкції не сплачено.
Нарахування пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій здійснюється відповідно до Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року №223, п.п.3.4 п.3 якого передбачено, що нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно.
Згідно із п. п. 3.1. пункту 3 вказаного Порядку порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України за кожен календарний день прострочення (наведених у постановах Правління Національного банку України), що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем правомірно нараховано ПП«Стоїк»пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 452,88 грн.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення з ПП «Стоїк»адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 7245,74 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Стоїк», код ЄДРПОУ 32686528 (27038, с. Червона Поляна, Добровеличківського району, Кіровоградської області) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 6792,86 грн. (шість тисяч сімсот девяносто дві грн. 86 коп.) та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 452,88 грн. (чотириста пятдесят дві грн. 88 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного судуС.В. Могилан