Постанова № 13381287, 22.12.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2010
Номер справи
2а-8682/10/1270
Номер документу
13381287
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 грудня 2010 року Справа № 2а-8682/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Кравцової Н.В.,

при секретарі судового засідання: Бражник В.І.,

за участю сторін:

представника позивача: Бородіної Г.О.;

представника відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області доКомунального підприємства "Словяносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкового боргу у розмірі 100 399,21 грн.,-

ВСТАНОВИВ :

16 листопада 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства "Словяносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив наступне.

Відповідач зареєстрований Словяносербською районною державною адміністрацією Луганської області 29.04.1996за № 1375105 0001 000279.

Відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.

Станом на 01.10.2010 податкова заборгованість відповідача перед бюджетом складає 100 399,21 грн.

Враховуючи, що самостійно податковий борг Комунальне підприємство "Словяносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради не сплатило, позивач просить стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 100 399,21 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові. Додатково пояснив, що в акті звірки в графі «Податок на додану вартість» помилково вказана сума - 67773,22 грн. Фактично сума боргу складає 61773,22 грн. У розрахунках податку на додану вартість загальна сума заборгованості складає 62044,00 грн., а сума зазначена у позові 61773,22 грн. у звязку із частковою сплатою відповідачем суми заборгованості в розмірі 270,78 грн.

Представник відповідача у судове засідання не зявився. На адресу суду надав відзив на адміністративний позов, згідно якого позовні вимоги визнав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідача зареєстровано Словяносербською районною державною адміністрацією Луганської області 29.04.1996за № 1375105 0001 000279 (арк. справи 5).

Згідно довідки № 90 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Комунальне підприємство "Словяносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради має правовий статус субєкта юридичної особи (арк. справи 7).

Відповідача взято на облік платника податків за № 21 від 13.05.1996 (арк. справи 8).

Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а" “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Керуючись п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.

У відповідності до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.

Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 3.1 Інструкції про порядок нархування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 11.06.03 № 290, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.03 за № 522/7843 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховується пеня.

Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Керуючись абз. 4 п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було самостійно узгоджено податкові зобовязання з податку на додану вартість та комунального податку відповідно до податкових декларацій з податку на додану вартість на суму 62044,00 грн. та податкових розрахунків комунального податку на суму 345,10 (арк. справи 13-26).

В погашення заборгованості з податку на додану вартість відповідачем частково сплачено суму заборгованості у розмірі 270,78 грн.

У звязку із несплатою податку на додану вартість, нараховано пеню в розмірі 38280,89 грн.

Таким чином, за Комунальним підприємством "Словяносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради утворилась податкова заборгованість у розмірі 100399,21 грн., у тому числі:

- податковий борг з податку на додану вартість в сумі 100054,11 грн.;

- податковий борг комунального податку в сумі 345,10 грн.

28 січня 2002 року позивачем винесено першу вимогу № 1/182, яку отримано відповідачем 28.01.2002, про що свідчить особистий підпис його уповноваженої особи на корінці першої податкової вимоги.

05 березня 2002 року позивачем винесено другу вимогу № 2/281, яку отримано відповідачем 05.03.2002, про що свідчить особистий підпис його уповноваженої особи на корінці другої податкової вимоги.

Однак зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.

Крім того між позивачем та відповідачем складено акт звірки розрахунків податкового боргу, відповідно до якого визначена заборгованість відповідача в сумі 100399,21 грн. Зазначений акт був підписаний уповноваженими особами підприємства та ДПІ в Словяносербському районі. Таким чином, заявлена сума податкового боргу відповідачем визнана та підтверджена актом звірки.

Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову відповідачем суд не вбачає.

У звязку з тим, що відповідач несвоєчасно сплачує до Державного бюджету України нараховані суми податків, податкова заборгованість складає 100399,21 грн.

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, відповідачем визнана повністю, суд вважає за можливе стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 100399,21 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області доКомунального підприємства "Словяносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкового боргу у розмірі 100 399,21 грн. задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Словяносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради (93700, Луганська область, Словяносербський район, вул. Кірова, 28, код ЄДРПОУ 24183637) податковий борг у загальному розмірі 100399,21 грн. (сто тисяч триста девяносто девять гривень 21 копійка), у тому числі податковий борг з податку на додану вартість в сумі 100054,11 грн. (сто тисяч пятдесят чотири гривні 11 копійок) на р/р № 31118029700298; податковий борг комунального податку в сумі 345,10 грн. (триста сорок пять гривень 10 копійок) на р/р № 33216828700300, код казначейства 24046691, одержувач УДК в Словяносербському районі, МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 27 грудня 2010 року.

СуддяН.В. Кравцова