Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.12.10Справа №2а-3706/10/2770 < Текст >, <Поле для ввода текста >
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Лотова Ю.В., розлянувши в порядку письмового провадження адміністративну справуДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011);< Список ><Позивач в особі >
дофізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99029);< Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення заборгованості,
Обставини справи:
06.12.2010 року Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом з єдиного податку у розмірі 1597,86 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 07.12.2010 року позивачу поновлено строк звернення до суду з адміністративним позовом, відкрито провадження в адміністративної справі № 2а-3706/10/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 07.12.2010 року по справі № 2а-3706/10/2770 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача надала заяву про розгляд адміністративної справи у порядку письмового провадження, адміністративний позов підтримала у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 4 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» № 509 від 04.12.1990 р. з наступними змінами та доповненнями (далі Закон № 509), ч. 1, 2, 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 р. № 727/98 (далі Указ № 727).
Відповідач у судове засідання не зявилась, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 07.12.2010 року не виконала, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надала, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про причину неявки суд не повідомила.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд, досліджені в судовому засіданні, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без встановлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Таким чином, позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом з єдиного податку.
ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа підприємець Ленінською районною державною адміністрацією міста Севастополя, узята на облік до органів державної податкової служби. За її заявковою є платником єдиного податку, про що їй надані відповідні свідоцтва.
Відповідно до пп. 4.1.1, п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення заборгованості платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно із Законом України покладений обов'язок сплачувати податки та збори (обов'язкові платежі).
Згідно з п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до ст. 2 Указу Президента України «Про внесення змін в Указ Президента України від 03 липня 1998 № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісячно не пізніше 20-го числа наступного місяця. Відповідач звернулась до позивача з заявою на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності на 2009 р. Відповідачу видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії НОМЕР_2, яким засвідчена сплата єдиного податку у розмірі 200,00 грн.
Позивачем за 2009 рік станом на 31.12.2009 року встановлена недоїмка з єдиного податку, що сплачувався відповідачем. Загальна сума податкового боргу за погодженим податковим зобовязанням становить 1597,86 грн.
Відповідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181 податкові вимоги надсилаються:
- перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
- друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно з п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181 у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Так, на адресу відповідача поштою було направлено першу податкову вимогу № 1/739 від 24.04.2009 року з повідомленням про вручення з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом з єдиного податку у сумі 197,86, яке 16.06.2009 року було вручено відповідачу особисто, про свідчить підпис на картці поштового повідомлення (арк.с.15). Другу податкову вимогу № 2/1320 від 23.07.2009 року з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом, що становила суму 797,86 грн. позивачем направлено на адресу відповідача поштовим повідомленням від 18.05.2010 року та повернено до позивача з відміткою поштового відділення про закінчення терміну зберігання.
Згідно з п. 1.4. ст. 1 Закону України № 2181 пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 16.1.2, 16.1.1 п. 16.1. ст. 16 Закону України після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; та при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Відповідно до розрахунків позивача відповідач має залишок несплаченої пені у розмірі 0,86 грн.
Судом встановлено, що на час розгляду справи, внаслідок часткового погашення заборгованості відповідачем у сумі 603,00 грн. та нарахування пені за несвоєчасну сплату на залишкову суму податкового боргу 0,86 грн. сума заборгованості відповідача з єдиного податку складає 1597,86 грн.
Підпунктом 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону № 2181 встановлено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1)Адміністративний позов задовольнити повністю.
2)Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99029, ідентифікаційний номер НОМЕР_1; р/р НОМЕР_3, МФО 324935, Сев.Ф. ПАТ КБ «Приватбанк», м. Севастополь) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011) у доход державного бюджету Ленінського району міста Севастополя заборгованість перед бюджетом у розмірі 1597,86 грн. (одна тисяча пятсот девяносто сім грн. 86 коп.) з єдиного податку, код платежу 16050200, яка підлягає перерахуванню на р/р 34212379700007, ОКПУ 24035598, МФО 824509, одержувач: ГУДКУ в м. Севастополі.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
< Текст >
Суддя< підпис >Ю.В. Лотова
< З оригіналом згідно >
Суддя< підпис >Ю.В. Лотова