Постанова № 13379057, 28.10.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2010
Номер справи
2а-7797/10/1270
Номер документу
13379057
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 жовтня 2010 року Справа № 2а-7797/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Широкої К.Ю.

при секретарі Смішливої І.М.

в присутності сторін:

прокурор заявник: Грек М.В.

представник позивача: не зявився

представника відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом прокурора м. Стаханова Луганській області в інтересах держави в особі Стахановського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у сумі 57771,32 грн, -

ВСТАНОВИВ:

13 жовтня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду з позовом звернувся прокурор м. Стаханова Луганській області в інтересах держави в особі Стахановського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у сумі 57771,32 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор - заявник зазначив, що відповідач, товариство з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» 25.08.2010 року зареєстрованний в Стаханівському міському центрі зайнятості та взяв на себе зобовязання страхувальника по сплаті страхових внесків до фонду своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, однак, свої обовязки належним чином не виконував, у звязку з чим за відповідачем станом на 09 березня 2010 року, згідно з актом перевірки № 48 від 09.03.2010 виникла прострочена заборгованість по страховим внескам до Фонду на випадок безробіття у сумі 37 208 грн. 90 коп. що утворилась у період з 01.10.2009 по 31.12.2009, на яку нарахована пеня у сумі 1584 грн. 51 коп. При надані Відповідачем звіту за шість місяців 2010 року було встановлено, що заборгованість зі сплати страхових внесків збільшилась та складає 57771,32 грн., з яких недоїмка 56186 грн.81 коп.

У судовому засіданні прокурор заявник позов підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача в судове засідання не засідання не зявився, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляду справи за його відсутністю

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.

Судом вирішено питання про можливість розгляду справи за відсутності представника позивача та представника відповідача.

Заслухавши пояснення прокурора, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» зареєстроване виконавчим комітетом Стахановською міською радою Луганської області 26 січня 2005 року за № 1389120 0000 000138 (а. с. 7), та зареєстрована в Стахановському міському центрі зайнятості (а.с. 13).

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України від 02.03.00 № 1533-ІІІ “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ”, який набрав чинності з 01.01.01.

Згідно з абз. ч. 2 статті 4 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхуванняна випадок безробіття» роботодавці набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття: юридичні особи з дня взяття їх на облік.

Відповідно до п. 2 ч. 2 статті 35 Закону України “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Пунктом 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок передбачено, що підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі видачі підприємством коштів на оплату праці з виручки від реалізації продукції (наданих послуг), платники зобовязані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

Абзацом 1 частини 2 статті 38 Закону України “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ” встановлено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

09 березня 2010 року Стахановським міським центром зайнятості при проведенні перевірки ТОВ «Стахановместоп» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування і своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.10.2009 по 31.12.2009 року складено акт перевірки № 48, згідно якого сума простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду станом на 09 березня 2010 року заборгованість по страховим внескам до Фонду на випадок безробіття у сумі 41212 грн. 79 коп. (а. с. 19 ).

Згідно ч.2 п.2 ст.35, ч. 2 п.1 ст.38 та ст.39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. У разі несвоєчасної або неповної їх сплати сплачують суму донарахованих страхових внесків, штраф та пеню.

Пеня обчислюється виходячи з 120% облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої па повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

За несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідача нарахована пеня у сумі 1584 грн. 51 коп.(а. с.19).

Акт перевірки від 09 березня 2010 року № 48, який підписаний керівником підприємства відповідача без доповнень та зауважень.

07 липня 2010 року ТОВ «Стахановместоп» подало до Стахановського міського центру зайнятості розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за перше півріччя 2010 року, в якій зазначило недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 56186 грн. 81 коп. (а. с.22).

За таких обставин, суд вважає, вимоги прокурора - заявника щодо стягнення з ТОВ «Стахановместоп» заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, підтверджені матеріалами справи, у зв'язку з чим суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ

Позовні вимоги прокурора м. Стаханова Луганській області в інтересах держави в особі Стахановського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у сумі 57771,32 грн. (недоїмка 56186,81 грн., пеня 1584, 51 грн.).

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» (ЄДРПОУ 31083574) заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у сумі 57771,32 грн. на користь Стахановського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, з них: недоїмка 56186,81 грн. (пятдесят шість тисяч сто вісімдесят шість грн.. 81 коп.) на р\р 37176971900085, одержувач ФСС на випадок безробіття м. Стаханова, УДК в Луганській обл. МФО 804013, код платежу 50040100; пеня 1584, 51 грн. (одна тисяча пятсот вісімдесят чотири грн.. 51 коп.) р\р 37176971900085, одержувач ФСС на випадок безробіття м. Стаханова, УДК в Луганській обл. МФО 804013, код платежу 50040100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 02.11.2010 року.

СуддяК.Ю. Широка