Постанова № 13375630, 02.12.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2010
Номер справи
2-а-6988/10/2270/9
Номер документу
13375630
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-6988/10/2270/9

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 грудня 2010 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.

при секретаріБуяновській М.С.

за участі:прокурора відділу облпрокуратури - Павлишин В.І.

представника позивача - Темчук В.І. за довіреністю від 30.01.10р. №155

представника відповідача - Шимков А.В. за довіреністю від 21.09.10р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави - державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" <3-тя особа >до закритого акціонерного товариства "Славутська суконна фабрика" <3-тя особа >про стягнення 935,00 грн.

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.

В С Т А Н О В И В:

Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить відповідно до ст.27 Закону України "Про електроенергетику”, ч.9 ст.7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” стягнути з відповідача 935,00 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику, застосованих постановою № 06/20-0065 від 22.06.2010р. В підтвердження позовних вимог подав акт перевірки Шепетівського відділення державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області від 11.06.2010 року №6/21-0024, постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 22.06.2010 року № 06/20-0065.

Прокурор, представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримують у повному обсязі та наполягають на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнає, просить відмовити в позові, подав письмові заперечення. Зазначає, що 18.12.2007 року господарським судом Хмельницької області порушено провадження у справі №2/387-Б про визнання банкрутом ЗАТ "Славутська суконна фабрика", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Вказує на те, що згідно ст.12 п.4 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства. Не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції. 22.06.2010р. на ЗАТ "Славутська суконна фабрика" позивачем на підставі розпорядження державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області №06/21-0040 від 25.02.2010р. та постанови №06/20-0065 накладено неправомірно штраф у розмірі 935 грн., оскільки розпорядження було складене позивачем під час дії мораторію.

Заслухавши прокурора, представника позивача, представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

25 лютого 2010р. позивачем у відповідності з Законом України "Про електороенергетику", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою КМУ №929 від 07.08.1996 року із змінами, проведено обстеження стану електрообладнання ЗАТ "Славутська суконна фабрика".

В результаті перевірки було виявлено порушення законодавства про електроенергетику, які відображено в складеному акті №06/21-0009 від 25.02.2010р., внаслідок чого позивачем видано розпорядження №06/20-0040 від 25.02.2010р. про усунення порушень. Розпорядження від 25.02.2010р. надіслано та отримано відповідачем 04.03.2010р. відповідно до поштового повідомлення.

Граничний термін виконання розпорядження встановлений до 26.04.2010р., інформація про виконання, у встановлений термін, до позивача не надійшла. З метою здійснення контролю за виконанням наданого розпорядження по усуненню виявлених порушень 11 червня 2010 року державним інспектором з енергетичного нагляду Шепетівського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області у відповідності до вимог ст. 4 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст.9 Закону України „Про електроенергетику", ст.14 Закону України "Про теплопостачання", проведено планову перевірку ЗАТ "Славутська суконна фабрика" щодо виконання вимог розпорядження № 06/21-0040 від 25.02.2010року. В результаті перевірки було виявлено невиконання вимог розпорядження 06/21-0040 від 25.02.2010року в частині: п.6 - рівень масла в баку силового трансформатора ТМГ-630 ЗТП №119 значно нижчий відповідної температурної позначки, що відповідає температурі масла на даний момент (ПТЕЕС п.1.3, ПУЕ п.4.1.11) - до 26.04.2010р.; п.8. - провести ремонт покриття стін та конструкцій даху ЗТП №119 з метою приведення їх у відповідність до вимог чинних будівельних норм і правил та захисту від дії навколишнього середовища (ПТЕЕС п.1.3; ПУЕ п.1.1.22, п.1.1.23) - до 26.04.2010р., що відображено в акті перевірки № 06/21-0024 від 11.06.2010 року. Перевірка відбувалася за відома та в присутності голови правління ЗАТ "Славутська суконна фабрика" Кравчук Зої Михайлівни., яка з актом перевірки ознайомлена, будь-яких заперечень щодо правомірності складеного акту та виявлених порушень подано не було.

Відповідно до ст.17 Закону України „Про електроенергетику" та Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21.07.1999 року № 1312 старшим державним інспектором Держенергонагляду 22.06.2010 року винесено постанову № 6/20-0065 про накладення штрафу в розмірі 935 гривень.

Постанова № 6/20-0065 від 22.06.2010 року направлена та отримана відповідачем 25.06.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням, та не оскаржувалася ним у встановленому законом порядку, що не заперечується представником відповідача. Протягом 30 днів із дня прийняття постанови відповідач зобовязаний сплатити вказану суму штрафу до Державного бюджету України і інформацію про сплату (копія платіжного доручення з відміткою банку) на протязі трьох наступних робочих днів поштою або факсом надати інспекції Держенергонагляду.

В зв'язку з несплатою відповідачем штрафних санкцій, прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов до суду.

Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом враховується наступне.

Відповідно до ст.9 Закону України “Про електроенергетику” Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори мають право застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до підприємств, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України, за порушення законодавства про електроенергетику з питань, що належать до їх компетенції.

Згідно ст. 4 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст.27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій, у вигляді штрафу в розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Винесена позивачем Постанова № 6/20-0065 від 22.06.2010 року у встановленому законодавством порядку не оскаржена та не скасована. Доказів про сплату заборгованості суду не подано.

Відповідно до ст.ст. 1, 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом", дія мораторію не поширюється на адміністративно-господарські санкції які застосовуються за порушення законодавства після введення в дію мораторію. Санкції нараховані позивачем не є санкціями за невиконання грошових зобов"язань.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Тому суд вважає, що прокурор у інтересах держави в особі позивача обґрунтовано просить стягнути з відповідача суму заборгованості .

Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.

Згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Ленінського району м.Вінниці в інтересах держави - державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно-західному регіоні» до закритого акціонерного товариства "Славутська суконна фабрика" про стягнення 935,00грн. задовольнити.

Стягнути з закритого акціонерного товариства "Славутська суконна фабрика" (Хмельницька область, м.Славута, вул.Кірова 1, р\р 26007000111007 в Славутській філії АБ "Брокбізнесбанк", в ВАТ "Кредитпромбанк", МФО 315063, код 00307081) 935,00 грн. (дев"ятсот тридцять п"ять гривень) штрафних санкцій для зарахування на наступні реквізити: код платежу 21081100, р\р 31116106700005 УДК у м.Славута, МФО 815013, ОКРО 23565199.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Повний текст постанови виготовлено 06 грудня 2010 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк

< для копії >< для копії >