Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 грудня 2010 р. № 2-а- 13670/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кухар М.Д., суддів: Писяжнюк О.В., Зінченко А.В.,
при секретарі - Тайцеві А.Л.,
за участі: представників позивача - Білінського Д.О., Іванюченка В.В.,
представника відповідача - Лазаренко І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аванті Україна" до Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова про скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м. Харкова № 0001932302/0 від 27.09.2010 про визначення податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій на суму по податку на прибуток підприємств у розмірі 19769160,80 грн. (девятнадцять мільйонів сімсот шістдесят девять тисяч сто шістдесят грн. 80 коп.) та № 0001942302/0 від 27.09.2010 про визначення суми податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість у розмірі 5166922,50 грн. (пять мільйонів сто шістдесят шість тисяч девятсот двадцять дві грн. 50 коп.). В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 18 серпня 2010 року ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова був складений Акт за № 3953 /23-310/32439298 про результати планової перевірки ТОВ "Аванті Україна" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 по 31.03.2010 року. До вказаного Акту 27 серпня 2010 року були внесені зміни, відповідно до листа ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова за № 14387/23-220 від 27.08 2010 року. "Про внесення змін до акту планової перевірки ТОВ "Аванті Україна" від 18.08.2010 № 3953 /23-310/32439298". Акт перевірки містить висновок про порушення ТОВ "Аванті Україна" вимог п.п 5.3.9 п. 5.3, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР (у редакції Закону Українивід 22 травня 1997 року №283/97-ВР із змінами та доповненнями) в результаті чого завищено валові витрати всього у сумі 28571368, 0 грн. Також акт перевірки містить висновки про порушення ТОВ "Аванті Україна" вимог п.п. 7.4.1 п.7.4. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (із змінами та доповненнями), в результаті чого завищено податок на додану вартість в період, що перевірявся, на загальну суму всього у сумі 3444615,0 грн. За висновками акту перевірки в.о. начальника ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова були винесені податкові повідомлення-рішення за № 0001932302/0 від 27.09.2010 про визначення суми податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій на суму по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 19769160,80 грн. (девятнадцять мільйонів сімсот шістдесят девять тисяч сто шістдесят грн. 80 коп.) з яких: 10806123,0 грн. - основний платіж, 9963037,8 грн. - штрафні (фінансові) санкції та №0001942302/0 від 27.09.2010 про визначення суми податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість у розмірі 5166922,50 грн. (пять мільйонів сто шістдесят шість тисяч девятсот двадцять дві грн. 50 коп.) з яких: 3444615,00 грн. - основний платіж, 1722307,50 грн. штрафні (фінансові) санкції. Зазначені податкові повідомлення-рішення були отримані позивачем 29.09.2010 року. На думку позивача, оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті всупереч вимогам чинного податкового законодавства.
В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги та просили задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував, вважав його безпідставним та необґрунтованим, надав заперечення на адміністративний позов, в якому виклав свою позицію проти доводів позивача та просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Суд, вислухавши представників позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аванті Україна" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради № 26488128Ю0029003 від 13.04.2004 року року, та отримало свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №29695704 від 11.06.2003 року.
Відповідачем, ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова, 27.09.2010 р. винесені повідомлення-рішення № 0001932302/0 від 27.09.2010 про визначення суми податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 19769160,80 грн. (девятнадцять мільйонів сімсот шістдесят девять тисяч сто шістдесят грн. 80 коп.) та № 0001942302/0 від 27.09.2010 про визначення суми податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість у сумі 5166922,50 грн. (пять мільйонів сто шістдесят шість тисяч девятсот двадцять дві грн. 50 коп.).
Підставою для винесення зазначених повідомлень-рішень став акт "про результати планової перевірки ТОВ "Аванті Україна" код 32439298 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 по 31.03.2010 року" від 18.08.2010 року № 3953 /23-310/32439298 та лист ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова від 27.08.2010 року № 14387/23-220 "Про внесення змін до акту планової перевірки ТОВ "Аванті Україна" від 18.08.2010 № 3953 /23-310/32439298".
Згідно висновків зазначеного акту, відповідачем під час перевірки встановлені наступні порушення позивачем вимог діючого податкового законодавства: п.п 5.3.9 п. 5.3 ст. 5, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР (у редакції Закону Українивід 22 травня 1997 року №283/97-ВР із змінами та доповненнями), п.п. 7.4.1 п.7.4. ст. 7, п.п. 7.4.4. п.7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (із змінами та доповненнями).
Як зясовано в судовому засіданні, висновки про наявність порушень, зазначених у акті перевірки від 18 серпня 2010 року за № 3953 /23-310/32439298, зроблено відповідно до пп. 3.1.2. п.3 акту перевірки на підставі таких документів: обігово сальдових відомостей по рахунках 63.1 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», 37.72 «Розрахунки з іншими дебіторами (у розрізі замовлень)», 37.2 «Розрахунки з підзвітними особами в національній валюті», карток вказаних рахунків, «Валові витрати», прибуткових накладних, актів виконаних робіт, актів наданих послуг, авансових звітів, чеків, договорів, виписок банку, встановлено завищення задекларованих субєктом господарювання показників у рядку 04.1 Декларацій „витрати на придбання товарів (робіт, послуг), крім визначених у 04.11”.
З акту перевірки вбачається, що ТОВ "Аванті Україна" в порушення пп.5.3.9. п.5.3 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" необґрунтовано включило до складу валових витрат 28571368, 0 грн., оскільки ці витрати не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами.
Відповідач вважає що позивач отримував ТМЦ, оприбутковування яких здійснювалось без отримання (наявності) товарно-транспортних накладних, що є обовязковими і єдиними документами учасників транспортного перевезення (переміщення тощо), виходячи із положень Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року № 363 (далі Наказ Мінтранспорта № 363 від 14.10.1997 року) та спільного наказу Мінтранспорту України, Мінстату України "Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля" від 29 грудня 1995 року N 488/346 (зі змінами та доповненнями).
Позивачем до матеріалів справи надано договори купівлі-продажу та поставки, реєстри платіжних доручень з оплати ТМЦ постачальникам за період з 01.01.2009 року по 31.03.2010 року, реєстр прибуткових накладних з 01.01.2009 р. по 31.03.2010 р.; реєстр видаткових накладних з 01.01.2009 р. по 31.03.2010 р.; реєстр отриманих та виданих податкових накладних з 01.01.2009 р. по 31.03.2010 р, журнал реєстрації довіреностей за період з 01.07.2008 р. по 03.12.2010р.
Виходячи із матеріалів справи, між ТОВ "Аванті Україна" та контрагентами були укладені договори купівлі продажу та договори поставки. У відповідності до умов вказаних договорів Продавець (Постачальник) зобовязується передати (поставити), а Покупець (Замовник) прийняти та сплатити кошти за ТМЦ.
Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Згідно ч.2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Суд дійшов висновків, що надані документи, а саме: реєстри платіжних доручень з оплати ТМЦ постачальникам, реєстр прибуткових накладних, реєстр видаткових накладних, реєстр отриманих та виданих податкових накладних, журнал реєстрації довіреностей, є документами, що засвідчують факт здійснення господарських операцій, а саме, засвідчують факт отримання позивачем від контрагентів ТМЦ та підтверджують поставку ТМЦ від контрагентів до ТОВ "Аванті Україна" на загальну суму 28571368, 0 грн..
Згідно з реєстру платіжних доручень з оплати ТМЦ постачальникам за період з 01.01.2009 року по 31.03.2010 року ТОВ "Аванті Україна" сплатило контрагентам вартість поставлених ТМЦ на загальну суму 28571368, 0 грн.
Судом встановлено, що поставка ТМЦ підтверджується також внутрішніми документами ТОВ "Аванті Україна", зокрема, Журналом реєстрації довіреностей за період з 01.07.2008 року.
Що стосується посилань відповідача на наявність у договорах поставках, а саме у договорі поставки №167/03 від 25.05.09р. між позивачем та TOB "Айтітрейд" (п.1.2) передбачена умова поставки EXW згідно Інкотермс-2000 (місце поставки - склад постачальника), в договорі поставки №18/6- 06.2009 від 18.06.09р. між позивачем та TOB ВКФ "Рома ЛТД" (п.2.4) також передбачена поставка транспортом Замовника, відповідачем, то вони не знайшли свого відображення, оскільки не врахований той факт, що вказані договори передбачають також зміну умов поставки за домовленістю сторін.
Також суд зазначає, що доводи відповідача відносно товарно-транспортної накладної як єдиного документу, що засвідчує факт поставки товару, є фактичним встановленням додаткових обмежень, щодо підстав віднесення сум до складу валових витрат, а це не передбачено п.5.11. ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Норми Наказу Міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997 року зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1998р. за №128/2568, не регламентують порядок та питання в сфері оподаткування, а тому їх застосування під час оподаткування прибутку підприємств, зокрема, в частині визначення складу валових витрат, є безпідставними.
Також судом не враховуються посилання відповідача в акті перевірки на порушення п. 2 наказу Міністерства транспорту України та Міністерства статистики України від 29.12.95 N 488/346 "Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля", яким передбачено обов'язкове застосування для всіх суб'єктів господарської діяльності товарно-транспортних накладних форми N 1-ТН (яка, на думку відповідача, разом з дорожнім листом є єдиним документом, що підтверджує правомірність віднесення до складу валових витрат витрат по оплаті транспортних послуг), оскільки вищезазначений наказ в порушення вимог Указу Президента України "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" від 03.10.92 N 493/92 не було зареєстровано в Міністерстві юстиції України.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" валові витрати виробництва та обігу це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Згідно пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг).
У відповідності до абз. 4 пп.5.3.9 п.5.3. ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
З урахуванням наведених норм права та наданих до матеріалів письмових доказів, суд дійшов висновку про те, що висновки акту перевірки про порушення позивачем пп.5.3.9 п.5.3 ст.5, пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" є безпідставними та такими, що спростовуються фактичними обставинами у справі.
Суди при дослідженні фактичних обставин справи встановив, що угоди були фактично виконані з настанням реальних наслідків.
З матеріалів справи вбачається, що витрати повязані із придбанням у контрагентів ТМЦ на суму 28571368,0 грн., підтверджені належними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами бухгалтерського обліку у повному обсязі, а тому суд дійшов висновку, що такі витрати ТОВ "Аванті Україна" мало право включити до складу валових витрат.
Стосовно висновку в акті перевірки, про завищення позивачем податкового кредиту на суму 3444615,00 грн. за період з 01.01.2009 року по 31.03.2010 року, судом встановлено наступне.
Відповідачем, ДПІ у у Фрунзенському районі м. Харкова 27 вересня 2010 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0001942302/0 від 27.09.2010 про визначення суми податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість на загальну суму 5166922,50 грн., з них основний платіж 3444615,00 грн, штрафні (фінансові) санкції - 1722307,50 грн.
Підставою для винесення зазначеного повідомлення-рішення став Акт від 18 серпня 2010 року за № 3953 /23-310/32439298 про результати планової перевірки ТОВ "Аванті Україна" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 по 31.03.2010 року. До вказаного Акту 27 серпня 2010 року були внесені зміни, відповідно до листа ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова за № 14387/23-220 від 27.08 2010 року. "Про внесення змін до акту планової перевірки ТОВ "Аванті Україна" від 18.08.2010 № 3953 /23-310/32439298" .
Згідно висновків зазначеного акту, відповідачем під час перевірки встановлені наступні порушення вимог діючого податкового законодавства з боку позивача: п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р. із змінами та доповненнями.
Перевіряючи обґрунтованість таких висновків відповідача на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, суд виходить з наступного.
Як встановлено судом, висновки про наявність порушень, зазначених у акті перевірки від 18 серпня 2010 року за № 3953 /23-310/32439298, відповідно до пп. 3.2.2. п.3 акту перевірки відповідачем зроблено на підставі таких документів: реєстри отриманих податкових накладних, податкові накладні, журнали-ордери по бухгалтерських рахунках 644 "Податковий кредит",631 "Розрахунки з поставщиками та підрядниками", 3772 "Розрахунки з іншими дебіторами".
Крім того, згідно Додатку 4 до акту перевірки від 18 серпня 2010 року за № 3953 /23-310/32439298, закріплено вичерпний перелік документів, які відповідачем було використано при проведенні перевірки ТОВ "Аванті Україна", зокрема міститься перелік документів, що були використані при перевірці повноти визначення податкового кредиту за період з 01.01.2009 по 31.01.2010 року, а саме: реєстри отриманих податкових накладних, податкові накладні, журнали-ордери по бухгалтерських рахунках 644 "Податковий кредит".
Пунктом 9 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право при проведенні перевірок вилучати у підприємств, установ та організацій копії фінансово-господарських та бухгалтерських документів, які свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків та зборів (обов'язкових платежів), а при проведенні арешту активів платника податків на підставі рішення суду вилучати оригінали первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів із складенням опису, який скріплюється підписами представника органу державної податкової служби та платника податків, і залишенням копій таких документів платнику податків. Забороняється вилучення у суб'єктів господарської діяльності документів, що не підтверджують факти порушення законів України про оподаткування.
Пунктом 2.1. Інструкції про порядок вилучення посадовими особами органів державної податкової служби України оригіналів та копій фінансово-господарських та бухгалтерських документів, затвердженої наказом ДПА України № 493 від 08.11.2005 року, передбачено, що вилученню підлягають такі фінансово-господарські та бухгалтерські документи (або їх копії): первинні документи (письмові свідоцтва), що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядчі документи та дозволи платника податків на проведення таких операцій, грошові документи, облікові регістри (тобто носії спеціального формату (паперові, електронні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів, машинограм тощо, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого нагромадження, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку), кошториси, декларації та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків, зборів (обов'язкових платежів) до бюджету, а також інші матеріали та розрахунки, які свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування та факти порушень нормативно-правових актів з питань оподаткування, за винятком документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю.
Підпунктом 2.3.4 зазначеного Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України № 327 від 10.08.2005 року, передбачено що, не допускається відображення в акті перевірки необґрунтованих даних, а також суб'єктивних припущень перевіряючими, які не мають підтверджених доказів, та різного роду висновків щодо дій посадових осіб суб'єкта господарювання.
Пунктами 3.1, 3.2 зазначеного Порядку передбачено що, до інформативних додатків відносяться: завірені копії документів, що підтверджують наявність фактів порушень податкового, валютного та іншого законодавства, у випадку їх вилучення; усі додатки, які містять інформацію про діяльність платника, та відомості або таблиці, в яких згруповані факти однотипних порушень та порушень, які повторюються, підписуються посадовими особами органу державної податкової служби, які здійснили перевірку, та посадовими особами суб'єкта господарювання.
Відповідачем в ході судового розгляду справи не надано доказів, що підтверджують наявність фактів порушень податкового, валютного та іншого законодавства з боку позивача.
Відповідно п.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду. Якщо у подальшому такі товари (послуги) починають використовуватися в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону, чи основні фонди переводяться до складу невиробничих фондів, то з метою оподаткування такі товари (послуги), основні фонди вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання або переведення, але не нижче ціни їх придбання (виготовлення, будівництва, спорудження).
Відповідно п.п. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.
Позивачем до матеріалів справи долучено наступні копії первинних документів:
- договору оренди складу, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області за № 4296-Н від 14 жовтня 2009 року; Договору оренди складу, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області за № 4297-Н від 14 жовтня 2009 року; Договору оренди офісу, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області за № 4298-Н від 14 жовтня 2009 року; Договору Доручення за № 165М/09 від 03 квітня 2009 року, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна” та ТОВ "Скайнет Ворлдвайд Експрес"; Договору Поставки за № 30/03-09.ДД від 30 березня 2009 року, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Прексім Д"; Договору Поставки за № 167/03 від 25 травня 2009 року, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "АЙТІТРЕЙД"; Договору Поставки за № 18/6-06.2009 від 18 червня 2009 року, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ виробничо-комерційною фірмою "Рома ЛТД"; Договору Поставки за № 1208-01 від 12 серпня 2009 року, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Інлай"; Додатків № 1-23 до Договору Поставки за № 1208-01 від 12 серпня 2009 року, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Інлай"; Договору Поставки за № 7655/63/4041-1/301109 від 30 листопада 2009 року, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Медиа-Трейдинг Днепропетровск"; Договору поставки №0807-01 від 08 липня 2008 р, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Небеса"; Договору поставки № 26/Д-14055 від 01 вересня 2008 р. з додатками, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та Підприємством з 100 % іноземною інвестицією "Монблан", господарського договору поставки № 270109-01 від 27 січня 2009 р. з додатками, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Медіа Трейдінг"; договору поставки № 269 від 02 грудня 2008 р, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Компютери. Периферія. Комплектуючі"; договору № 22 від 08 червня 2007 р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Даталюкс Сервис"; договору поставки № 204135/866/09 від 12 березня 2009 р. , що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "МТІ";
- документів первинного бухгалтерського та податкового обліку, що підтверджують факт отримання товарів (робіт, послуг) по господарським операціям між ТОВ "Аванті Україна" та контрагентами, а саме реєстр прибуткових накладних з 01.01.2009 р. по 31.03.2010 р.; реєстр видаткових накладних з 01.01.2009 р. по 31.03.2010 р.; реєстр отриманих та виданих податкових накладних з 01.01.2009 р. по 31.03.2010 р, журнал реєстрації довіреностей за період з 01.07.2008 р. по 03.12.2010р;
- документів первинного бухгалтерського та податкового обліку, що підтверджують факт подальшого використання в господарській діяльності ТОВ "Аванті Україна" отриманих від постачальників товарів (робіт, послуг) , а саме реєстр видаткових накладних з 01.01.2009 р. по 31.03.2010 р.; реєстр отриманих та виданих податкових накладних з 01.01.2009 р. по 31.03.2010 р.; договору № П/ІОЦ-09195/НЮ від 11.02.2009р. з додатками, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та СТАТУТНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ-ГАЛУЗЕВИМ ОБ'ЄДНАННЯМ "ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ"; Договору № П/ІОЦ-09782/НЮ від 18.05.2009р. з додатками, що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та СТАТУТНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ-ГАЛУЗЕВИМ ОБ'ЄДНАННЯМ ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ"; договору поставки №АВ0301-005 від 03.01.2008р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Анклав і К"; договору поставки № АВ0301-001 від 03.01.2008р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Авіс Прінт"; договору поставки № АВ0401-007 від 04.01.2008р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ РКФ "Золотий слон"; договору поставки № АВ0301-005 від 03.01.2007р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "КСС 2000"; договору поставки № АВ1706-001 від 17.06.2009р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та Фізичною особою-підприємцем Жарко Віталієм Вячеславовичем; договору купівлі-продажу №АВ2104-001 від 21.04.2009р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ХАРКІВСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ ПЕДАГОГІЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ; договору купівлі-продажу №АВ2311-001 від 02.11.2009р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ХАРКІВСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ ПЕДАГОГІЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ; договору купівлі-продажу №АВ0211-028 від 12.10.2009р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ХАРКІВСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ ПЕДАГОГІЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ; договір №АВ0707-001 від 07.07.2009р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ "ХАРКІВСЬКИЙ ПРИЛАДОБУДУВАЛЬНИЙ ЗАВОД ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА"; договору поставки №АВ1205-001 від 12.05.2008р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ВАТ "ХАРКІВГАЗ"; договору поставки №АВ0401-002 від 04.01.2010р. ., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ВАТ "ХАРКІВГАЗ"; договору поставки №АВ0501-003 від 05.01.2009р. ., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Карнеол"; договору поставки №АВ0501-020 від 05.01.2009р. ., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Скана"; договору поставки №АВ1906-001 від 19.06.2009р. ., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Єврозвязок"; договору №86/3 від 19.04.2010р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ОАО по газопоставке и газификации "Харьковгоргаз"; договору №АВ0602-001-78/1 від 06.02.2009р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ОАО по газопоставке и газификации "Харьковгоргаз"; договору №6 від 03.07.2009р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ХАРКІВСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ МЕДИЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ; договору купівлі-продажу №АВ1506-015 від 15.06.2009р.., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ХАРКІВСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ МЕДИЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ; договору купівлі-продажу №АВ1506-023 від 15.06.2009р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ХАРКІВСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ МЕДИЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ; договору №АВ1905-001 від 19.05.2009р. ., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ХАРКІВСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ МЕДИЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ; договору поставки №АВ0309-005 від 03.09.2007р. ., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Позітроніка"; договору поставки №АВ0512-005 від 05.12.2007р., ., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Укрспецтехніка"; договору поставки №АВ0401-002 від 04.01.2005р., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та Акціонерним Товариством "Тепрокомп"; договору поставки №АВ0401-001 від 04.01.2005р. ., що був укладений між ТОВ "Аванті Україна" та ТОВ "Бест Вей корп."; податкової звітної документації, що підтверджує факт відображення господарських операцій між ТОВ "Аванті Україна" та контрагентами;
- документів, що підтверджують факт здійснення розрахунків між ТОВ "Аванті Україна" та контрагентами по наявним господарським операціям, а саме реєстр платіжних доручень з оплати ТМЦ постачальникам за період з 01 січня 2009 року по 31 березня 2010 року.
Вищезазначене свідчить про наявність документального підтвердження факту господарських відносин та використання в подальшому в господарській діяльності ТОВ "Аванті Україна" товарів (робіт, послуг), отриманих від контрагентів.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В ході вирішення питання щодо законності прийнятого субєктом владних повноважень рішень суд відповідно до вимог ст.2 КАС України зобовязаний перевірити чи прийнято воно: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України ; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає не доведеними відповідачем, належними і допустимими доказами обставин та фактів, на які він посилається в обґрунтування відповідності нормам чинного законодавства прийнятих ним оскаржуваних податкових повідомлень - рішень та наявними правові підстави для задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Аванті Україна" до Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова про касування податкового повідомлення-рішення - задовольнити у повному обсязі.
Скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова № 0001932302/0 від 27.09.2010 року.
Скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова № 001942302/0 від 27.09.2010 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Аванті Україна" судові витрати в розмірі 3.40 (три гривні сорок копійок).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 20.12.2010 року.
Головуючий суддя М.Д. Кухар
Судді О.В. Присяжнюк
А.В. Зінченко