Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 листопада 2010 року Справа № 2а-6066/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого: Ковальової Т.І.
при секретарі: Скрипкіної А.О.
За участю сторін:
Прокурор-заявник: не зявився
від позивача: Цілінченко Є.О.
від відповідача: Цукер І.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 85000,00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
11 серпня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 85000,00 грн.
Прокурор заявник в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, у звязку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами справи.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив стягнути з Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» суму штрафної санкції у розмірі 85000,00 гривень в дохід Державного бюджету України.
Представник відповідача в судове засідання зявився, не визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Луганське закрите акціонерне товариство «Дисана» порушило вимоги чинного законодавства на ринку цінних паперів, а саме: до складу ревізійної комісії ЛЗАТ "Дисана" входять особи, які не є акціонерами емітента, що є порушенням вимог ст. 49 Закону України „Про господарські товариства" та статут ЛЗАТ "Дисана" не відповідає вимогам чинного законодавства України на ринку цінних паперів.
У зв'язку з цим у відношенні ЛЗАТ "Дисана" уповноваженою особою Комісії 27.06.2008р. були винесені розпорядження про усунення порушень чинного законодавства про цінні папери № 122-ЛУ та № 123-ЛУ відповідно. Термін усунення порушень та інформування ЛТУ ДКЦПФР про виконання зазначених розпоряджень було встановлено до 09.01.2009р. (а.с. 5,7)
Інформації щодо виконання розпоряджень до Луганського територіального управління ДКЦПФР не надходило. Доказів, що підтверджують виконання вищевказаних розпоряджень, надано не було.
Отже розпорядження №122-ЛУ від 27.06.2008р. та № 123-ЛУ від 27.06.2008р. ЛЗАТ "Дисана" не виконано.
Не виконав розпорядження, ЛЗАТ "Дисана" порушило вимоги пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Такі дії ЛЗАТ "Дисана" підпадають під порушення, відповідальність за яке передбачена абз.2 п.8 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (із змінами, внесеними згідно із Законом №801 -VI від 25.12.08р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") - невиконання розпорядження уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.
У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9. 11. 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 05.02.2009 року начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ЛЗАТ "Дисана" була винесена постанова № 19/20-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85000,00 (вісімдесят п"ять тисяч гривень 00 коп.) грн. (а.с.19)
Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на "розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 15 днів з дня гримання постанови. Копії платіжних документів - направити до ЛТУ ДКЦПФР.
Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 19/20-ЛУ від 05.02.2009р., до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів оскаржувалась Луганському окружному адміністративному суді. Постановою суду по справі № 2а-20490/09/1270 від 30.09.2009 року позов ЛЗАТ "Дисана" було задоволено у повному обсязі, визнано постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 19/20-ЛУ від 05.02.2009 року недійсною (а.с. 22-24).
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.06.2010 року рішення Луганського окружного адміністративного суду було скасовано, а ЛЗАТ «Дисана» у задоволенні позовних вимог відмовлено. Зазначена постанова набрала законної сили 29 червня 2010 року.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 19/20-ЛУ від 05.02.2009 року є дійсною та законною, штрафна фінансова санкція підлягає стягненню.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 05.03.2004 року № 280/2004, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним ста тусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Украї ні" та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та за стосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97р. (у редакції рішення ДКЦПФР від 13.02.2001 № 27, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних па перів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноваженні особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є під ставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
Законом України "Про джерела фінансування органів державної влади" від 30.06.1999 року визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Держав ного бюджету України (п.2 ст.4). Тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбю джету та інтересам держави.
16 листопада 2010 року від позивача надійшла заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду. 17 листопада 2010 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду було поновлено строк звернення до адміністративного суду.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Украї ні", -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 85000,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана»суму штрафної санкції у розмірі 85000,00 гривень в дохід Державного бюджету України - р/р 31118106700003 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046582, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 22 листопада 2010 року.
СуддяТ.І. Ковальова