справа №2а-8716/10/0670
категорія 2.11.10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Попової О. Г.,
при секретарі - Снігірьовій О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Еліт Нафта" до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Еліт Нафта" звернулось до адміністративного суду з позовом, в якому просить скасувати рішення ДПІ у м.Житомирі від 04.11.2010 року №0013062302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 320,00грн. Зазначає в позові, що 22.10.2010 року працівниками ДПІ у м.Житомирі проведено перевірку за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці АЗС №3, яка розташована за адресою: вул.Східна, 82, м.Житомир суб'єкта господарської діяльності ТзОВ "Еліт Нафта", про що був складений акт №0536/06/25/23/37151670від 22.10.2010 року. В акті перевірки вказано, що позивачем порушено ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", саме: на момент перевірки на видному місці для огляду знаходилась копія торгового патенту, а не оригінал. Внаслідок перевірки ДПІ у м.Житомирі прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0013062302 від 04.11.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 320,00грн. Вважає, що у відповідача були відсутні підстави для визначення позивачеві штрафу у відповідності до ст. 8 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого ч.1 ст.7 вказаного Закону, так як оригінал патенту разом з копією знаходився на фасаді операторної АЗС на видному та доступному для огляді місці.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав. надав суду письмові заперечення проти позову.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 22.10.2010 року працівниками ДПІ у м.Житомирі проведена перевірку за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці АЗС №3, що розташована за адресою: вул.Східна, 82, м.Житомир суб'єкта господарської діяльності ТзОВ "Еліт Нафта", про що складений акт №0536/06/25/23/37151670 від 22.10.2010 року.
В акті перевірки вказано, що позивачем порушено ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", саме: на фасаді операторної А/ЗС знаходилась копія торгового патенту.
Фактичною підставою для застосування до позивача штрафних санкцій у вказаній справі слугував висновок ДПІ про порушення ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", а саме: розміщення на видному місці не оригіналу, а копії торгового патенту.
На підставі акту перевірки ДПІ у м.Житомирі винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0013062302 від 04.11.2010 року на суму 320,00грн.
Частиною 1 ст. 2 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" передбачено, що торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними в цьому Законі видами підприємницької діяльності.
Згідно з ч.1 ст.7 вказаного Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності - біля касового апарату; на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях, торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.
За змістом наведеної норми умовою правильного розміщення торгового патенту є його відкритість та доступність для огляду. В Законі відсутне застереження щодо недопустимості розміщення копії торгового патенту.
Відповідно до листа Головної державної податкової інспекції України "Про окремі питання щодо застосування Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 05.08.1996 №11-411/10-5236, роз'яснено, що відповідно до п.1 ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду. При цьому використання і розміщення у встановленому статтею 7 цього Закону порядку нотаріально завіреної копії торгового патенту допускається лише у випадку знаходження оригіналу торгового патенту в пунктах роздрібного продажу товарів, пунктах обміну іноземної валюти, приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу. Оригінал торгового патенту обов'язковий для пред'явлення на вимогу посадових осіб державної податкової інспекції та органів Міністерства внутрішніх справ.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_1 пояснила, що оригінал патенту знаходився на фасаді операторної АЗС на видному та доступному для огляді місці, розміщений на стенді разом з копією. Під перевірки інспектори виписували дані, користуючись саме оригіналом патенту.
В акті перевірки зазначено та підтверджено в судовому засіданні представником відповідача, що під час перевірки АЗС копія патенту знаходилась на фасаді операторної на видному та доступному для огляді місці, розміщений на стенді, тому порушення порядку використання торгових патентів у даному випадку відсутнє.
Суд вважає, що висновки відповідача про те, що торговий патент позивача не був відкритий та доступний для огляду, спростовані встановленими фактичними обставинами справи.
На підставі викладеного та відповідно до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", листа Головної державної податкової інспекції України "Про окремі питання щодо застосування Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 05.08.1996 №11-411/10-5236 та керуючись ст.ст. 86, 158-163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Житомирі про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0013062302 від 04.11.2010 року
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги.
У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.Г. Попова
Повний текст постанови виготовлено: 27 грудня 2010 р.