Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 грудня 2010 року Справа № 2а-7886/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Ципко О.В.,
при секретарі судового засідання: Бородіній І.Ю.,
в присутності сторін:
від позивача: Сегеда О.В. (довіреність № 6588/9/10 від 14.05.2010 р.),
від відповідача: не зявився,
розглянувши у судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення фінансових санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
18 жовтня 2010 року державна податкова інспекція в Артемівському районі у м. Луганську звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», в якому просить суд стягнути з Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» суму боргу у розмірі 8280,00 грн. у рахунок погашення штрафу на користь Державного бюджету України. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на таке.
29.12.2009 працівниками державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську було проведено позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2007 по 30.11.2009 валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 30.11.2009 Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», яке знаходиться на податковому обліку у державній податковій інспекції в Артемівському районі у м. Луганську.
За результатами перевірки складено акт від 29.12.2009 № 849/23/25685364.
Перевіркою встановлено порушення п. 1, 2, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 8280,00 грн., які в добровільному порядку не були сплачені відповідачем.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів, заперечень проти позову не надав.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
За змістом ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.
Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачена як одна з функцій податкового органу подання до судів позовів до підприємств, установ та організацій про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Судом встановлено, що відповідач - Луганське обласне комунальне Спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 06.09.2000 за № 1382120 0000 002268 (а.с. 7).
Фахівцями державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську було проведено позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2007 по 30.11.2009 валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 30.11.2009 Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», за результатами якої складено акт від 29.12.2009 № 849/23/25685364 (а.с. 8-16).
В ході перевірки встановлено такі порушення:
п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не проведення розрахункової операції через РРО;
п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - ненадання розрахункового документа.
Стаття 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає, зокрема, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:
п. 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
п. 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідальність за порушення вищенаведеної норми передбачено абз. 3 ст.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.95 р. № 436/95: за не оприбуткування (неповне та несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмір не оприбуткованої суми.
Згідно п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
На підставі акту перевірки прийняте рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій: на підставі п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - у розмірі 8280,00 грн. (рішення від 20.01.2010 № 0000122343, отримане відповідачем 20.01.2010 (а.с.18).
Таким чином, вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій вважаються узгодженими.
Оскільки штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 8280,00 грн. не були сплачені відповідачем, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу України», Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгі влі, громадського харчування та послуг» № 1776-111, ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", ст.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.95р. № 436/95, ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», ід. номер 25685364, місцезнахлдження: 91055, м. Луганськ, вул.. К.Маркса, 54, штрафні (фінансові) санкції у розмірі 8280,00 грн. (вісім тисяч двісті вісімдесят грн.) на користь державного бюджету України (код платежу 3021080900, р/р 31110104700003, одержувач УДК у м. Луганську ГУДКУ в Луганській області, код одержувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
< Текст >
СуддяО.В. Ципко