Постанова № 13364307, 22.11.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2010
Номер справи
2а-4191/10/1170
Номер документу
13364307
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(в порядку скороченого провадження)

22 листопада 2010 року Справа № 2а-4191/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хилько Л.І.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції (далі позивач) до Товариства з обмежено відповідальністю «Каштан-торг» (надалі - відповідач) про припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про припинення підприємницької діяльності юридичної особи.

Ухвалою суду від 12.11.10 на підставі п. 3 ч. 1 ст. 183-2 КАС України відкрито скорочене провадження у справі за вказаним позовом. Зазначена ухвала направлена судом на адресу відповідача рекомендованим листом із зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, який 22.11.10 повернутий відділенням зв'язку УДППЗ "Укрпошта" з відміткою "за закінченням терміну зберігання". (а.с. 22)

Згідно з ч.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Розглянувши справу у порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені позивачем обставини, зважаючи на відсутність заперечень відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідач є юридичною особою за законодавством України. Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 21 березня 2006 року, Свідоцтво про державну реєстрацію серія А00 № 745942 (а.с. 10).

21 березня 2006 року відповідача взято на податковий облік за № 1444102 00000 (а.с. 6).

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.91р. №1251-XII платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Згідно п. 2) ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.91р. №1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.91р. №1251-XII відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Абзацом 12 ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.90р. №509-XII, а саме п. 3) ч.1 ст. 10, наділяє органи державної податкової служби повноваженнями щодо контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірки достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Крім того, п. 17) ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.90р. №509-XII передбачає право органів державної податкової служби на звернення у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. № 755-IV підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до частин 1 та 6 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.

Як встановлено матеріалами справи дата подання останньої податкової звітності з податку на прибуток 29.09.2008 р., з податку на додану вартість 20.03.2008 р., що підтверджується довідкою Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції (а.с. 6).

Згідно з ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.ч. 1 та 4 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

На підтвердження подання до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності відповідач мав би надати суду або примірники відповідних довідок зі штампом канцелярії податкового органу про їх прийняття, або докази про їх відправлення поштою, або докази про подання декларацій та розрахунків в електронній формі.

Однак таких доказів відповідач суду не надав.

Таким чином, знайшов підтвердження факт неподання відповідачем до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року, що є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, а отже позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Крім того, суд враховує, що згідно ст. 239 Господарського кодексу України скасування державної реєстрації субєкта господарювання та його ліквідація за рішенням уповноваженого державного органом є адміністративно-господарською санкцією.

В свою чергу, згідно ст. 250 Господарського кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.

В разі звернення органів державної податкової служби з позовами про скасування державної реєстрації та про припинення субєктів господарювання підставою для таких позовів може бути виключно неподання таким субєктом протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності згідно з законодавством. Тобто, зазначена санкція може бути застосована не раніше, ніж минув один рік з тієї дати, на яку повинні були подаватися відповідні податкові декларації та фінансова звітність.

Як встановлено матеріалами справи відповідач останній раз подав звітність до органів державної податкової служби 29.09.2008р. Разом з тим, обовязок відповідача щодо подання в подальшому звітності у звязку з цим не припинився, а строки подання такої звітності визначаються відповідним спеціальним законодавством.

Таким чином, продовжуючи порушувати встановлені правила здійснення господарської діяльності щодо необхідності подання обовязкової податкової та фінансової звітності, відповідач тим самим здійснює триваюче правопорушення, виявлення якого, а отже і відрахування строку для застосування адміністративно-господарської санкції, можливе в будь-який час в залежності від виду податкової та фінансової звітності.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 11, 41, 71, 86, 94, 158 - 162, 183-2, 186, 254 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Каштан-торг», ідентифікаційний код 34249147, зареєстровану виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради у звязку з ліквідацією, не повязаною з банкрутством юридичних осіб.

Призначити ліквідаційну комісію в кількості трьох осіб, у складі голова комісії Артемчук Олега Васильовича, члени комісії - представники Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції.

Встановити строк роботи ліквідаційної комісії 70 днів.

Ліквідаційній комісії провести заходи щодо ліквідації Товариства з обмеженою відповідальністю «Каштан-торг», ідентифікаційний код 34249147, визначені ст.ст. 60,61 Господарського кодексу України.

Копію постанови направити державному реєстратору виконавчого комітету Кіровоградської міської ради для виконання вимог ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. № 755-IV.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько