Постанова № 13363632, 11.11.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.11.2010
Номер справи
2а-8952/10/13/0170
Номер документу
13363632
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 листопада 2010 р.Справа №2а-8952/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанська Т.С. , розглянув у письмову провадженні за участю секретаря судового засідання Барабановой А.І. адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим

до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1

про стягнення заборгованості у сумі 578,62 грн.

за участю представників:

позивача - не зявився;

відповідача не зявився,

Обставини справи: ДПІ в м.Керчі (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом про стягнення заборгованості з податку на доходи фізичних осіб з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (далі - відповідач).

Представники сторін у судове засідання не зявились, повідомлені належним чином, рекомендованою кореспонденцією.

11.11.2010 від позивача надійшла заява про прозгляд справи за його відсутністю.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований у якості субєкта підприємницької діяльності розпорядженням Керченського міського голови від 06.10.1997 №3092 та є платником податку з доходів фізичних осіб зі сплатою авансових платежів. Відповідач знаходиться на податковому обліку у ДПІ в м.Керчі АР Крим.

Згідно з частиною 1 статті 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. При цьому фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами ДПС України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку.

Згідно п. 1.15 ст. 1, пп. "а" п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону; особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок. Статтею 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" оподаткування доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку проводиться податковим агентом який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані, зокрема, своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Зокрема, у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента (пп. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 Закону).

Пунктом 1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон 2181) передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.1.2 ст.1 Закону 2181 податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Оскільки податкове зобов'язання відповідача з податку на доходи фізичних осіб не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.

Відповідно до пп.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону 2181 у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до положень п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Судом встановлено, що 17.04.2007 на адресу відповідача була спрямована перша податкова вимога №1/372 про стягнення податкового боргу у сумі 151,08 грн.

22.05.2007 на адресу відповідача була спрямована друга податкова вимога на суму податкового боргу - 249,33 грн. Вказана податкова вимога була отримана відповідачем особисто 23.05.2007, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

16.02.2007 на адресу відповідача було спрямоване податкове повідомлення форми "Ф" про визначення податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 400,95 грн. Вказане повідомлення було отримано відповідачем, про що свідчить власноручний підпис на корінці повідомлення.

У звязку з порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з прибуткового податку на доходи від підприємницької діяльності 06.06.2007 позивачем спрямоване на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення №0000131702/0 про визначення податкового зобовязання зі штрафних (фінансових) санкцій на підставі п.17.1.7. Закону 2181 у розмірі 10% - 0,08 грн. та податкове повідомлення-рішення №0000121702/0 про визначення податкового зобовязання зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 20% у сумі 0,24 грн.

Частина податкового боргу була сплачена відповідачем самостійно у сумі 101,04 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідач доказів про сплату узгодженого податкового зобовязання суду не надав.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 ) в дохід місцевого бюджету м.Керчі (р/р 33215801700019 в УДК в АРК м.Сімферопол, МФО 824026, одержувач: місцевий бюджет м.Керч, код платежу 5311010200, ОКПО 34740946) заборгованість з податку на доходи фізичних осіб у сумі 578,62 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.