Постанова № 13363397, 18.11.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.11.2010
Номер справи
2а-12547/10/17/0170
Номер документу
13363397
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 листопада 2010 р.Справа №2а-12547/10/17/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Папуша О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

за позовом Білогірського районного управління юстиції АР Крим

до Громадської організації "Асоціація фермерів Білогірського району"

про припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 01.10.10р. надійшов адміністративний позов Білогірського районного управління юстиції АР Крим до Громадської організації "Асоціація фермерів Білогірського району" про припинення юридичної особи.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.10.10р. залишено без руху позовну заяву Білогірського районного управління юстиції АР Крим до Громадської організації "Асоціація фермерів Білогірського району" про припинення юридичної особи, надано строк для усунення недоліків до 01.11.2010року.

У встановлений судом строк позивачем усунуто недоліки позовної заяви, у звязку з чим ухвалою суду від 20.10.10р. в адміністративній справі відкрито провадження та запропоновано позивачу в термін до 18.11.10р. додатково подати до канцелярії суду відомості про наявність заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами, станом на день розгляду справи. В ході підготовчого провадження судом зясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, за результатами чого закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду на 18.11.10р.

У судове засідання сторони явку повноважних представників не забезпечили, про причини неявки суд не повідомили. Представником позивача до канцелярії суду подано письмове клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи доказами. Відповідач заперечення на адміністративний позов суду не надав.

Розглянувши клопотання представника позивача, наявні матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач з положень статті 25 Закону України від 16.06.92 р. №2460-XII "Про обєднання громадян", постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.1993р. № 140 "Про затвердження Положення про порядок легалізації обєднань громадян" на якого покладено функції державної реєстрації і контролю за діяльністю громадських організацій у тому числі щодо припинення діяльності обєднання громадян, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, визначеної пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України, звернувся з адміністративним позовом про примусовий розпуск обєднання громадян.

Згідно з Положенням "Про Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, мм. Києві та Севастополі затвердженого Наказом від 14.02.2007 року № 47/5 Міністерства юстиції України (далі Положення) Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, мм. Києві та Севастополі (далі - управління юстиції) підпорядковуються Міністерству юстиції України (далі - Мін'юст) та є його територіальними органами.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про державну податкову службу" органи юстиції у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право звертатись до судових органів із заявою (позовною заявою) про Припинення діяльності об'єднання громадян (ліквідації, саморозпуску, примусового розпуску).

Відповідно до абзацу дев'ятого пункту 3 Положення одним з основних завдань є здійснення легалізації місцевих об'єднань громадян та реєстрації інших юридичних осіб у порядку, установленому чинним законодавством, здійснення в межах компетенції контролю за їх діяльністю. За таких обставин Головне управління юстиції Міністерства юстиції України відповідно до п.7 ч. 1 ст. 3 КАС України є субєктом владних повноважень як орган державної влади.

Цей позов розглядається судом відповідно до пункту 4 частини першої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, згідно до частини другої статті 18 цього Кодексу, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, цей спір підсудний окружним адміністративним судам.

Громадська організація "Асоціація фермерів Білогірського району" зареєстровано Білогірським районним управління юстиції АР Крим 20.04.95р. за адресою:м.Білогірськ, пров.Старокримський, 12, про що свідчить копія витягу з реєстру обєднання громадян Білогірського РУЮ (а.с.7-8), перереєстровано за адресою: м. Білогірськ, вул. Гагаріна, б., кв.17, про що свідчать копія свідоцтва про реєстрацію обєднання громадян від 28.02.95р. №06/39, копія довідки з ЄДРПОУ (а.с.17,29).

Положеннями ч.1 ст.1 Закону України "Про обєднання громадян" визначено, що обєднання громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Легалізація (офіційне визнання) яких згідно до ст.14 Закону України "Про обєднання громадян" є обовязковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність обєднань громадян, які не легалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною. Після реєстрації обєднання громадян воно набуває статус юридичної особи. Легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.

Згідно до положень ст. 13 Закону України "Про обєднання громадян" інформація стосовно місцезнаходження організації є невідємною частиною статуту організації. Згідно статті 15 вказаного Закону зміни та доповнення до статуту підлягають обовязковій реєстрації.

Відповідно до ч.2 ст.25 Закону України "Про обєднання громадян" органи, що проводять легалізацію обєднань громадян, здійснюють контроль за додержанням ними положень статуту. Так, перевіркою Головного управління юстиції статутної діяльності організації було встановлено, що за адресою:м. Білогірськ, вул. Гагаріна, буд. 2, кв. 17, вказаною у статутних документах (а.с.9-16) відповідач не знаходиться, у звязку з чим проведення перевірки стало неможливим, про що свідчить акт від 22.02.10р. про відсутність громадської організації за місцезнаходженням (а.с.20).

Як вбачається з п.3 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обовязковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру.

Судом встановлено, що відповідачем документи на реєстрацію змін до статуту у звязку зі зміною місцезнаходження відповідача до органу, на який за законом покладено обовязок проведення реєстраційних дій, не надавались.

В порушення вимог статті 26 Закону України "Про обєднання громадян" відповідач у встановленому порядку не надає фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати (а.с.31), згідно даних наданих Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим, відповідач на обліку платника страхових внесків не перебуває (а.с.30).

Відповідно до листа Головного управління статистики в АР Крим у ЄДРПОУ значиться Асоціація фермерів Білогірського району, ідентифікаційний код юридичної особи 22244599, юридична адреса: 97600, АР Крим, Білогірський район, м. Білогірськ, вул. Гагаріна, буд. 2, кв. 17 (а.с.29).

За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач не знаходиться за юридичною адресою, не веде оперативний і бухгалтерський облік, не надає звітність по обовязкових платежах, не вносить платежі в порядку і розмірах, передбачених законодавством, що є порушенням ст.ст. 24, 26 Закону України "Про обєднання громадян".

Відповідно до п. 3 статті 32 Закону України "Про обєднання громадян" примусовий розпуск (ліквідація) обєднань громадян за поданням реєструючого органу або прокурора, здійснюється за рішенням суду у разі продовження протиправної діяльності після накладення стягнень передбачених вищезгаданим законом.

Якщо обєднанням громадян вчинено правопорушення, яке не тягне за собою обовязкового застосування іншого виду стягнення, передбаченого цим Законом, відповідний легалізуючий орган згідно до ст. 29 Закону України "Про обєднання громадян" виносить письмове попередження.

Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим на підставі ст.ст. 28, 29 Закону України "Про обєднання громадян" винесено Попередження від 28.07.10 р. № 01/5-23/333 (а.с.21-23), у якому вимагалось надати інформацію про статутну діяльність організації.

Зазначене попередження відповідачем, у встановлений позивачем строк, не виконано, інформацію про статутну діяльність організації відповідач не надав.

Враховуючи ухиляння Громадської організації "Асоціації фермерів Білогірського району" від державного контролю, порушення положення статей 24, 25, 26 Закону України "Про обєднання громадян", суд знаходить вимоги позивача заснованими на законі, тому вимога про примусовий розпуск обєднання громадян підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.4ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 160-163, 186, 254Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Примусово розпустити (ліквідувати) Громадську організацію "Асоціація фермерів Білогірського району" зареєстровану Білогірським районним управління юстиції АР Крим 20.04.95р., свідоцтво про реєстрацію обєднання громадян від 28.02.95р. №06/39, ідентифікаційний код юридичної особи 22244599, за адресою:97600, АР Крим, Білогірський район, м. Білогірськ, вул. Гагаріна, буд. 2, кв. 17.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення цього строку, з якого субєкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.

Суддя О.В. Папуша