ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.09.10Справа №2а-8880/10/8/0170 (11:30) м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі ГнатенкоІ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРКрим
до Мусульманської общини «Шейх-Елі»
про стягнення,
за участю представників сторін:
від позивача - не з’явився;
відповідача - не з’явився.
Суть спору: Інспекція Державного архітектурно - будівельного контролю в АР Крим звернулася до суду з адміністративним позовом до Мусульманської общини «Шейх-Елі»про стягнення 850,00грн. штрафу.
Позовні вимоги обґрунтовані ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та п.10, п.11 «Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування», та мотивовані несплатою відповідачем штрафу у встановлений законом строк.
Позивач явку свого представника у судове засідання 02.09.2010р. не забезпечив, надіславши до суду клопотання про проведення судового засідання без застосування засобів звукозапису.
Відповідач явку свого представника у судове засідання 02.09.2010р. не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без його участі, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в АРКрим є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України, створена відповідно до наказу Держархбудінспекції України від 26.10.2007р. №45, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй.
Згідно ст. 31 Закону України «Про планування і забудову територій» державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» від 25.04.2008р. №64 справи про правопорушення, передбачені цим законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю). Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право:
безперешкодного доступу на будівництво об'єктів і підприємства будівельної індустрії незалежно від форм власності;
давати у межах своїх повноважень учасникам будівництва та виробникам будівельних матеріалів, виробів і конструкцій обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень державних стандартів, норм і правил, а так само технічних умов або затверджених проектних рішень;
одержувати від замовників, проектних і будівельних організацій та підприємств будівельної індустрії необхідну для виконання покладених на них функцій нормативно-технічну, проектну та іншу документацію;
зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам державних стандартів, норм і правил, затвердженим проектним рішенням або місцевим правилам забудови населених пунктів, здійснюються без дозволу на їх виконання, а так само виробництво і застосування у будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлених з порушенням державних стандартів;
вносити подання відповідним органам про анулювання ліцензій на право провадження окремих видів господарської діяльності у будівництві підприємств, які допускають порушення ліцензійних умов, а також на інших підставах відповідно до закону.
Накладати штраф від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 10 Постанови КМ України від 06.04.1995р. №244 «Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування» підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала.
Відповідно до п. 11 вищенаведеної постанови, у разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (господарського суду).
Розгляд справ про правопорушення при наданні фізичним особам послуг з будівництва, реконструкції, капітального ремонту та придбанні будівельної продукції, а також застосування штрафів у цих випадках здійснюються іншими державними органами у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Судом встановлено, що 09.12.2009р. інспекцією Державного архітектурно - будівельного контролю в АРК проведено перевірку законності здійснення будівельних робіт з будівництва мечеті по вул.Ювілейній в с.Партизани Кіровського району АРКрим мусульманською общиною «Шейх-Елі».
В результаті перевірки було виявлено, що відповідачем за вищевказаною адресою будівельні роботи проводяться без одержання в Інспекції ДАБК в АР Крим дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій».
Судом встановлено, що 09.12.2009р інспекцією Державного архітектурно - будівельного контролю в АР Крим винесено припис, в якому відповідачу було запропоновано в 30 - денний строк отримати дозвіл в Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим на виконання будівельних робіт по будівництву мечеті по вул.Ювілейній в с.Партизани Кіровського району АРКрим (а.с.10).
Результати перевірки також знайшли своє відображення у протоколі про правопорушення у сфері містобудування від 27.01.2010р. (а.с.9).
Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим 02.02.2010р. відносно відповідача було прийнято постанову №18 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 850,00 грн. (а.с.7-8).
Розрахунок розміру штрафу здійснюється на підставі ч. 7 ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», відповідно до якої, ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У встановлений Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в АРК строк до 18.02.2010р. штраф сплачено не було.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати штрафу у розмірі 850,00 грн. або оскарження постанови №18 від 02.02.2010 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
На підставі викладеного, позовні вимоги Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРКрим про стягнення з Мусульманської общини «Шейх-Елі»850,00грн. штрафу за виконання будівельних робіт без одержання в Інспекції ДАБК в АР Крим дозволу на виконання будівельних робіт, обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Постанова складена у повному обсязі 02.09.2010р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Мусульманської общини «Шейх-Елі» (97300, АР Крим, Кіровський район, с. Партизани, вул. Ювілейна) штраф у розмірі 850,00грн. до державного бюджету Кіровського району на р/р 31116106700116, код 21081100 ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740520.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кушнова А.О.