Постанова № 13362963, 28.10.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
28.10.2010
Номер справи
2а-11083/10/8/0170
Номер документу
13362963
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.10.10Справа №2а-11083/10/8/0170 (10:00) м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі ГнатенкоІ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м.Алушта АРКрим

до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення

за участю представників сторін:

від позивача: не зявився;

від відповідача: не зявився.

Суть справи: Державна податкова інспекція в м. Алушта АРКрим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій в сумі 5620,00грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами та доповненнями) та ст. 15, 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 122/98-ВР від 12.02.1998р. зі змінами та доповненнями, на підставі чого до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 56200,00грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АРрим від 30.08.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Сторони явку своїх представників у судове засідання, що відбулося 28.10.2010р., не забезпечили, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа підприємець ОСОБА_1 (далі ФОПОСОБА_1) зареєстрований виконавчим комітетом Алуштинської міської ради АРКрим 20.08.2007р., про що видане свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серії НОМЕР_1 (а.с.6).

ФОП ОСОБА_1 взятий на облік як платник податків в ДПІ в м. Алушта АРКрим та є платником єдиного податку, про що свідчить свідоцтво про сплату єдиного податку серії НОМЕР_2 (зворотній бік а.с.6).

Судом встановлено, що на підставі направлень на перевірку від 04.09.2008р. №1202 та №1203 (а.с.10, зворотній бік а.с.10) посадовими особами ДПІ в м.Алушта АРКрим 09.09.2008р. було проведено перевірку контролю за здійснення розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці буфету, розташованого за адресою: м.Алушта, вул.Красноармійська,20, підприємницьку діяльність у якому здійснює ФОПОСОБА_1

За результатами перевірки було встановлено порушення п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95) та ст. 15, 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 122/98-ВР від 12.02.1998р. зі змінами та доповненнями (далі Закон №122/98), а саме: проведення розрахункової операції по оплаті за реалізацію 100 грамів горілки «Хортиця Платінум» вартістю 8,00грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО), книзі обліку розрахункових операцій (КОРО), розрахункових книжок (РК); на місці розрахунків знаходяться грошові кошти в сумі 444,00грн., які є торговою виручкою у тому числі за реалізацію алкогольної продукції; реалізація підакцизної групи товарів без наявності ліцензії відповідного зразка; реалізація алкогольної продукції, що відноситься до підакцизної групи товарів на території закладу охорони здоровя, а саме територія ЗАТ «Санаторій «Славутич».

Відповідно до п.1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно зі ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоров'я.

Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №001245 від09.09.2008р. (а.с.8-9). Даний Акт № 001245 від 09.09.2008р. був підписаний ФОПОСОБА_1, про що свідчить підпис на самому Акті (зворотній бік а.с.9).

На підставі Акту перевірки № 001245 від 09.09.2008р. ДПІ вм.Алушта АРКрим були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005412303 від17.09.2008р. та №000542233 від 17.09.2008р. (а.с.13, 14), які були отримані відповідачем 18.09.2008р., про що свідчать підписи на податкових рішеннях.

Згідно ст. 15 Закону №265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.

Відповідно до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Згідно зі статтею 22 Закону № 265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових квитанціях, фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 2220,00грн. (444,00 х 5) за рішенням № 0005412303 від 17.09.2008р.

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; у разі порушення вимог статті 153 цього Закону - 1700 гривень.

Враховуючи, що працівниками ДПІ був встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії та продаж алкогольних напоїв на території закладів охорони здоровя, фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 3400,00грн. за рішенням № 0005422303 від 17.09.2008р.

Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 5620,00 грн.(2220+3400), розрахунок є вірним.

Вищезазначені рішення № 0005412303 від 17.09.2008р. та № 000542233 від17.09.2008р. про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалися.

Відповідачем заборгованість зі сплати штрафних санкцій погашена не була.

Таким чином, за відповідачем склалася непогашена заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5620,00грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

У повному обсязі постанову складено 28.10.2010р.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номерНОМЕР_3, банківські рахунки не відомі) 5620,00грн., у тому числі:

- 2220,00 грн. заборгованості по штрафним санкціям на підставі рішення №0005412303 від 17.09.2008р. до державного бюджету на р/р31119104700007, код платежу 21080900, отримувач УДК в АРК м.Сімферополь, державний бюджет, МФО824026, ЄДРПОУ34740913;

- 3400,00грн. заборгованості по штрафним санкціям на підставі рішення № 000542233 від 17.09.2008р. до державного бюджету на р/р 31117106700007, код платежу 21081100, отримувач УДК в АРК м. Сімферополь, державний бюджет, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740913.

3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Кушнова А.О.