ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.12.10Справа №2а-11651/10/18/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ЛавренчукО.В., за участю секретаря АсєєвоїЛ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Ялті АРКрим
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_3;
від відповідача: не зявився.
Суть справи: Державна податкова інспекція у м. Ялті АРКрим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій у сумі 1882,00грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 1, 6, 10, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами та доповненнями) та ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №122/98-ВР від12.02.1998р. зі змінами та доповненнями, на підставі акту перевірки до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 6480,50грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.09.2010р. позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АРКрим від11.10.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивач явку свого представника у судове засідання 16.12.2010р. не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
До дня розгляду справі від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач у судовому засіданні 16.12.2010р. проти задоволенні позовних вимог заперечував з причин, викладених у відзиві на адміністративний позов.
Зясувавши думку позивача, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, заслухавши відповідача, суд
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 (далі - ФОПОСОБА_1.) зареєстрована виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АРКрим 22.03.1995р., про що видане свідоцтво про реєстрацію фізичної особи підприємця серії НОМЕР_4 (а.с.10).
ФОПОСОБА_1 взята на облік як платник податків у ДПІ у м.Ялта АРКрим.
Судом встановлено, що 29.12.2009р. Державною податковою інспекцією у м.Ялта АРКрим на підставі направлень №04200 та №04201 від01.12.2009р. (а.с.15, зворотній бік а.с.15) проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, розташованого за адресою: м.Ялта, вул.Горького,6, підприємницьку діяльність у якому здійснює ФОПОСОБА_1
За результатами перевірки було встановлено порушення п.1, 6, 10, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95), а саме: встановлено факт реалізації товару без застосування РРО, розрахунковий документи не роздрукований та не виданий; встановлений факт незабезпечення зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну; незабезпечення зберігання КОРО, на момент проведення перевірки КОРО відсутнє; незабезпечення відповідності суми готівкових коштів сумі, зазначеної в денному Х-звіті РРО.
Відповідно до п.1, 6, 10, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №2071/01/12/23/2269303347 від29.12.2009р. (а.с.13, 16). Даний Акт №2071/01/12/23/2269303347 від 29.12.2009р. не був підписаний, копія акту була отримана відповідачем 08.01.2010р., про що свідчить повідомлення про вручення (12).
На підставі Акту перевірки № 2071/01/12/23/2269303347 від 29.12.2009р. ДПІ у м.Ялта АРКрим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000082303 від14.01.2010р. на суму 1882,00грн. (а.с.11).
Вказане рішення не було отримане відповідачем, що не заперечується відповідачем.
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000082303 від 14.01.2010р. на суму 1882,00грн. не було оскаржене відповідачем.
Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 47,50грн. (9,50 х 5) за рішенням №0000082303 від 14.01.2010р.
Згідно п. 3 ст.17 Закону №265/95 у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено факт незберігання книги обліку розрахункових операцій, фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 340,00грн. (17,00 х 20) за рішенням № 0000082303 від 14.01.2010р.
Пунктом 5 ст.17 Закону № 265/95 передбачено, що у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено факт незберігання контрольної стрічки, фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 170,00грн. (17,00 х 10) за рішенням № 0000082303 від 14.01.2010р.
Згідно зі статтею 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових квитанціях (сума невідповідності склала 264,90грн.), фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 1324,50грн. (264,90 х 5) за рішенням № 0000082303 від 14.01.2010р.
Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 1882,00грн.(47,50+340,00 +170,00+1324,50), розрахунок є вірним.
Вищезазначені рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалися.
Таким чином, за відповідачем склалася заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1882,00грн.
На момент розгляду справи заборгованість у розмірі 1882,00грн. сплачена відповідачем не була.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова у повному обсязі буде складена у строк, визначений ч.3 ст.160 КАС України.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (98604, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номерНОМЕР_1, банківські рахунки не відомі) 1882,00грн. (одна тисяча вісімсот вісімдесят дві гривні) заборгованості по штрафним санкціям за рішенням № 0000082303 від 14.01.2010р. на р/р31110104700039, державний бюджет, ГУГК в АРК м.Сімферополь, код платежу34740850 в установі банку УГК в АРК м.Сімферополь, МФО824026.
3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Лавренчук О.В.