Постанова № 13362685, 16.12.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
16.12.2010
Номер справи
2а-11612/10/18/0170
Номер документу
13362685
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.12.10Справа №2а-11612/10/18/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ЛавренчукО.В., за участю секретаря АсєєвоїЛ.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Ялта АРКрим

до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення

за участю представників сторін:

від позивача: не зявився;

від відповідача: не зявився.

Суть справи: Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК звернулася в Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 2858,90грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 1, 5, 9, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами та доповненнями), на підставі актів перевірки до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 2858,90грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.

Адміністративний позов не відповідав ч. 3 ст. 106 КАС України, у зв'язку з чим ухвалою суду від 08.09.2010р. позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.10.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Сторони явку своїх представників у судове засідання 16.12.2010р. не забезпечили, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа підприємець ОСОБА_1 (далі - ФОПОСОБА_1) зареєстрована виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АРКрим 10.07.2009р., про що видане свідоцтво про реєстрацію фізичної особи підприємця серії В03 №779492 (а.с.11).

ФОПОСОБА_1 взята на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у м.Ялта АРКрим.

Судом встановлено, що 19.09.2009р. Державною податковою інспекцією у м.Ялта АР Крим на підставі направлень на перевірку № 003260, № 003261 від01.09.2009р. (а.с.19, зворотній бік а.с.19) проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці виносної торгівлі, розташованої за адресою: м. Ялта, вул.Московська, сквер біля речового базару, підприємницьку діяльність у якому здійснює ФОП ОСОБА_1

За результатами перевірки було встановлено порушення п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95), а саме: факт реалізації товару на суму 16грн. без застосування розрахункової книжки, розрахункова квитанція не видана, на момент перевірки КОРО відсутній.

Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки № 1707/01/12/23/2602502886 від 19.09.2009р. (а.с.27-28). Даний Акт №1707/01/12/23/2602502886 від 19.09.2009р. був підписаний ФОП ОСОБА_1, про що свідчить підпис на самому Акті (а.с.28).

На підставі Акту перевірки № 1707/01/12/23/2602502886 від 19.09.2009р. ДПІ у м. Ялті АР Крим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002572303 від 18.03.2009р. на суму 340,00грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002572303 від18.03.2009р. на суму 340,00грн. не було отримано відповідачем, у звязку з чим, у виконання вимог діючого законодавства, було розміщено на дошці оголошень, про що було складено акт № 674/23-3 від 19.04.2010р. (а.с.25).

Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002572303 від 18.03.2009р. на суму 340,00грн. не було оскаржене відповідачем.

Також судом встановлено, що 17.12.2009р. Державною податковою інспекцією у м.Ялта АРКрим на підставі направлень на перевірку №04158, №04159 від01.12.2009р. (а.с.17-18) проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазин, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, підприємницьку діяльність у якому здійснює ФОПОСОБА_1

За результатами перевірки було встановлено порушення п.9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95), а саме: встановлено факт реалізації товару без застосування РРО, касовий чек не роздрукований та не виданий; незабезпечене збереження у КОРО фіскального звітного чеку (Z-звіт) №0011 за 08.11.2009р.; сума готівкових коштів на місці проведення розрахункової операції не відповідає сумі коштів, виданої у денному Х-звіті РРО.

Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки № 2019/01/12/23/2602502886 від 17.12.2009р. (а.с.13-14). Даний Акт №2019/01/12/23/2602502886 від 17.12.2009р. був підписаний продавцем ОСОБА_2, про що свідчить підпис на самому Акті (а.с. 14).

На підставі Акту перевірки № 2019/01/12/23/2602502886 від 17.12.2009р. ДПІ у м.Ялті АР Крим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0014822303 від 28.12.2009р. на суму 1986,40грн., яке було отримане відповідачем, про що свідчить підпис на корінці рішення (а.с.12).

Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0014822303 від 28.12.2009р. на суму 1986,40грн. не було оскаржене відповідачем.

Крім того, 27.02.2010р. на підставі направлень на перевірку №00385 та №00386 від01.02.2010р. Державною податковою інспекцією у м. Ялта АР Крим проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазин, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, підприємницьку діяльність у якому здійснює ФОП ОСОБА_1

За результатами перевірки було встановлено порушення п. 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95), а саме: встановлена невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка вказана у денному звіті; порушення встановленого порядку попереднього програмування товарів, а саме: придбанні 2 пляшки пива «Оболонь» у чеку РРО роздруковане як «пиво», при продажу пачки цигарок «Парламент» у чеку РРО роздруковане як «сигареты».

Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №2244/01/12/23/2602502886 від 27.02.2010р. (а.с.21-22). Даний Акт №2244/01/12/23/2602502886 від 27.02.2010р. був підписаний продавцем ОСОБА_3, про що свідчить підпис на самому Акті (а.с. 22).

На підставі Акту перевірки № 2244/01/12/23/2602502886 від 27.02.2010р. ДПІ у м. Ялті АР Крим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002142303 від 05.03.2010р. на суму 532,50грн. (19).

Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002142303 від 05.03.2010р. на суму 532,50грн. не було отримано відповідачем, у звязку з чим, у виконання вимог діючого законодавства, було розміщено на дошці оголошень.

Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002142303 від 05.03.2010р. на суму 532,50грн. не було оскаржене відповідачем.

Відповідно до п.1, 5, 9, 11, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; Крім того, перевіркою було встановлено порушення ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: зберігання алкогольних напоїв у місці не внесеному у державний реєстр місць зберігання алкогольних напоїв (довідка не надавалася).

Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.

Відповідно до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено порушення п.1 ст. 3 Закону № 265/95 фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 247,00грн. (49,40 х 5) за рішенням №0014822303 від28.12.2009р.

Згідно п.3 ст.17 Закону № 265/95 у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено порушення п. 11 ст. 3 Закону № 265/95 фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 340,00грн. (17,00 х 20) за рішенням № 0002572303 від 18.03.2010р.

Пунктом 4 ст.17 Закону № 265/95 встановлено, що у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95 фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 340,00грн. (17,00 х 20) за рішенням № 0014822303 від 28.12.2009р.

Відповідно до п.6 ст. 17 Закону № 265/95 у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено порушення п. 11 ст. 3 Закону № 265/95 фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 85,00грн. (17,00 х 5) за рішенням № 0002142303 від 05.03.2010р.

Згідно зі статтею 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових квитанціях (сума невідповідності склала 279,88грн.), фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 1399,40грн. (279,88 х 5) за рішенням №0014822303 від28.12.2009р. та у розмірі 447,50грн. (89,50 х 5) за рішенням № 0002142303 від 05.03.2010р.

Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 2858,90грн. (247,00+340,00+1399,40+85,00+447,50+340,00), розрахунок є вірним.

Вищезазначені рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалися.

Таким чином, за відповідачем склалася непогашена заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2858,90грн.

На момент розгляду справи заборгованість у розмірі 2858,90грн. сплачена відповідачем не була.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

В судовому засіданні проголошена вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова у повному обсязі буде складена у строк, визначений ч.3 ст.160 КАС України.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (98612, АДРЕСА_2; ідентифікаційний номерНОМЕР_1, банківські рахунки не відомі) 2858,90грн. (дві тисячі вісімсот пятдесят вісім гривень девяносто копійок) заборгованості по штрафним санкціям на р/р31110104700039, державний бюджет, ГУГК в АРК м.Сімферополь, код платежу34740850 в установі банку УДК в АРК м.Сімферополь, МФО824026 ГУ ДКУ в АРК м.Сімферополь.

3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Лавренчук О.В.