ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.11.10Справа №2а-13412/10/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., за участю представника позивача - Євтодієвої Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції м. Євпаторії АРК до релігійної організації парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви
про стягнення податкової заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом Державна податкова інспекція м. Євпаторії АРК до релігійної організації парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви про стягнення заборгованості до бюджету в розмірі 678,95 гривень.
У судовому засіданні представник позивача позов повністю підтримав та пояснив, що релігійна організація парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви являється юридичною особою, яка зареєстрована в ДПІ м. Євпаторії АР Крим як платник податків з 2002 року.
Відповідач є платником податку на прибуток та зобовязаний у встановлені Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» податкові періоди подавати податкові декларації. Позивачем проведена документальна невиїзна перевірка за результатами якої було встановлено, що відповідач не надає у встановлені терміни звітність за 2007 рік 1 квартал 2010 року.
На підставі акту перевірки було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій. Приймаючи до уваги, що відповідач на день розгляду справи заборгованість не погасив, представник позивача наполягала на стягненні заборгованості в розмірі 678,95 гривень з відповідача.
У судове засідання відповідач не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи суду не надходило.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція м. Євпаторії АРК являється субєктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція м. Євпаторії АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до положень Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» № 987-XII, 23.04.1991 Держава захищає права і законні інтереси релігійних організацій; сприяє встановленню відносин взаємної релігійної і світоглядної терпимості й поваги між громадянами, які сповідують релігію або не сповідують її, між віруючими різних віросповідань та їх релігійними організаціями; бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, якщо вони не суперечать чинному законодавству.
Релігійна організація зобов'язана додержувати вимог чинного законодавства і правопорядку.
Судом встановлено, що релігійна організація парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви являється юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АРК згідно з витягом з витягом з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Таким чином, судом встановлено, що релігійна організація парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви являється юридичною особою, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням діяльності.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Судом встановлено, що релігійна організація парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви 16 грудня 2002 року зареєстрована в ДПІ м. Євпаторії АР Крим як платник податків за номером 19-02/366, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 16.12.2002 року № 19-02/366.
Судом встановлено, що релігійна організація парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви не була включена до реєстру неприбуткових організацій (установ).
Таким чином, релігійна організація парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви являється платником податку на прибуток та була зобовязана відповідно до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» надавати декларації з податку на прибуток.
Згідно з п. 11.1. статті 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 14 цього Закону, для яких річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного (бюджетного) року.
Таким чином релігійна організація парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви зобовязана була в визначені статтею 11 Закону податкові періоди календарні квартал, півріччя, три квартали, рік надавати декларації з податку на прибуток.
Судом встановлено, що 08.06.2010 року Державною податковою інспекцією м. Євпаторії проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності за 2007, 2008, 2009 рік та 1 квартал 2010 року релігійної організації парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви, за результатами якої складений акт № 987/15-1/26273632 від 08.06.2010 року, в якому зазначено, що релігійної організації парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви в порушення пп. 4.1.4 п.4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації з податку на прибуток за 2007 р., 2008 р., 2009 р., 1 квартал 2010 року надані з порушеннями граничного строку надання лише 07.06.2010 року.
Суд зазначає, що порядок подання, сплати податків, а також відповідальність і застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання або неподання податкової звітності та несвоєчасну сплату нарахованих податків встановлюється Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Згідно підпункту 4.1.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий (звітній) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного ( податкового ) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
В ході проведення перевірки було встановлено порушення підпункту 4.1.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами", а саме порушення строків подання податкової звітності за 2007-2009р., 1 квартал 2010 року.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Суд зазначає, що у податковому повідомленні значиться інформація про попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 17.1.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" №2181 від 21.12.2000 року платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Судом встановлено, що ДПІ м. Євпаторії АР Крим на підставі підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III податковим повідомленням рішенням від 26.07.2010 року № 2/180 релігійній організації парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви нараховано суму штрафу у розмірі 680 гривень на підставі акту перевірки від 08.06.2010 року № 987/15-1/26273632.
Судом встановлено, що зазначене податкове повідомлення рішення відповідачем не оскаржено в установленому законом порядку, тому сума боргу зі сплати фінансових санкцій є погодженою.
Судом встановлено, що відповідачем з урахуванням попередньої переплати податковий борг частково погашений в розмірі 1,05 грн.
Приймаючи до уваги, що сума штрафних санкцій в розмірі 678,95 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості до позовної заяви, довідкою про стан розрахунків з бюджетом станом на 03.11.2010 року, вона підлягає стягненню з релігійної організації парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У судовому засіданні, яке відбулося 08.11.10 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а в повному обсязі постанова складена 13.11.10 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з релігійної організації парафії (общини) Священомученика Порфірії Сімферопольської та Кримської парафії Української православної церкви (ідентифікаційний код 26273632, місцезнаходження АРК, м. Євпаторія, смт. Заозерне, вул..Камишова, буд. 13) заборгованість з фінансових санкцій в розмірі 678,95 гривень до місцевого бюджету м. Євпаторії м. Євпаторії код податку 11021000 (р/р 31110009700015 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Трещова О.Р.