Єдиний державний реєстр судових рішень 490/289/26 27.01.2026
н\п 1-кс/490/394/2026
УКРАЇНА
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА
вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08
e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua
Код ЄДРПОУ 02892528
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2026 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Херсонській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_3 про дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Херсонській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_3 про дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22026230000000047 від 15.01.2026 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28 і ч. 5 ст. 111-1 КК України.
На обґрунтування клопотання вказано, що слідчим відділом УСБУ в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22026230000000047 від 15.01.2026 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28 і ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Так, громадянка України ОСОБА_6 , підозрюється тому, що перебуваючи на тимчасово окупованій території України, а саме у м. Олешки Херсонської області, будучи обізнаною про факт збройної агресії рф проти України, усвідомлюючи негативні наслідки співпраці з представниками держави-агресора та контрольованої ними окупаційної адміністрації, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 28 липня 2023 року, діючи умисно, добровільно, у складі групи невстановлених осіб без попередньої змови, переслідуючи мету обрання до незаконних окупаційних органів влади, надала згоду на висунення своєї кандидатури та взяла участь у незаконних виборах до так званого «Совета депутатов Алешкинского муниципального округа первого созыва», організованих представниками держави-агресора та підконтрольними їй структурами на тимчасово окупованій території України.
10 вересня 2023 року за результатами незаконних виборів ОСОБА_6 була оголошена «обраним депутатом Совета депутатов Алешкинского муниципального округа первого созыва» від політичної партії російської федерації «Единая россия». Надалі, не пізніше 26 березня 2024 року, ОСОБА_6 приступила до виконання повноважень «депутата» зазначеного незаконного органу влади.
У подальшому, 24.04.2024, ОСОБА_6 була включена до складу депутатської фракції політичної партії «Единая Россия» у «Совете депутатов Алешкинского муниципального округа Херсонской области», що підтверджує її добровільну участь у діяльності політичної сили держави-агресора на тимчасово окупованій території.
Цього ж дня, ОСОБА_6 обрана головою комісії з бюджетних питань і інвестицій «Совета депутатов Алешкинского муниципального округа», чим продовжила реалізовувати свої «депутатські» повноваження у складі незаконно створеного органу окупаційної влади.
Як «депутат» та член фракції «Единой России» ОСОБА_6 регулярно брала участь у засіданнях так званого «Совета депутатов Алешкинского муниципального округа».
Також, ОСОБА_6 , у період з березня 2024 року по січень 2025 року, систематично брала участь у публічних заходах, організованих окупаційною владою та представниками партії «Единая Россия», а саме:
-не пізніше 26 жовтня 2024 року, діючи як депутат партії «Единая Россия», вона відвідала Брилівську школу, де брала участь у розповсюдженні шкільних щоденників, організованому окупаційною владою, що мало на меті демонстрацію турботи нової влади про освітню сферу та формування у дітей позитивного сприйняття держави-агресора;
-не пізніше 5 листопада 2024 року, ОСОБА_6 проводила особистий прийом громадян у смт Брилівка, під час якого приймала звернення жителів щодо соціальної підтримки, пенсійного забезпечення та питань місцевого значення, позиціонуючи себе як депутат Совета депутатов Алешкинского МО. Такі дії створювали у місцевого населення хибне враження про ефективне функціонування окупаційних структур та формували довіру до них, що сприяє укоріненню контролю Російської Федерації на захопленій території;
-не пізніше 13 та 16 грудня 2024 року, Новодранова проводила уроки в навчальних закладах та зустрічі з громадянами, присвячені Дню Конституції РФ, у ході яких пропагувала російську державність, виправдовувала присутність окупаційних органів;
-не пізніше 20 грудня 2024 року ОСОБА_6 брала участь у засіданні профільної комісії з бюджетних питань і інвестицій при так званому Совете депутатов Алешкинского округа, де в статусі голови комісії обговорювала проєкт бюджету на 2025 рік;
-не пізніше 27 січня 2025 року, ОСОБА_6 брала участь у публічному заході під назвою Ленинград и Холокост: два события, одна дата 27 января, проведеному окупаційною адміністрацією у селі Тарасівка, де була присутня в статусі депутата Совета депутатов Алешкинского округа разом із іншими представниками партії Единая Россия. Її участь у таких заходах була спрямована на підтримку і популяризацію символів та історичних наративів держави-агресора, що в сукупності сприяло легітимізації окупаційного режиму, виправданню дій Російської Федерації та утвердженню її контролю над місцевими громадами.
Вищевказані дії свідчать про те, що ОСОБА_6 , діючи умисно, послідовно та систематично, не лише виконувала функції депутата незаконного органу влади, але й активно долучалася до реалізації політики окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Своїми діями ОСОБА_6 забезпечувала інформаційне, організаційне та ідеологічне зміцнення окупаційного режиму, сприяла легітимізації незаконно створених органів влади і підривала засади державного суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу України.
Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у добровільному обранні громадянина України до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, вчинене групою осіб без попередньої змови, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
06.01.2026 р. ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У передбачений законом спосіб повідомлення про підозру та повістки про виклик підозрюваної ОСОБА_6 опубліковано в газеті «Урядовий кур`єр» та на сайті Офісу Генеральної прокуратури України.
Підозрювана ОСОБА_6 відповідно вимог ст.ст. 133, 135 КПК України викликалася 12,14,15 січня 2026 року до слідчого відділу УСБУ в Херсонській області. Підозрювана жодного разу не з`явилася, про причини неявки не повідомила.
Беручи до уваги те, що на теперішній час ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області, а також те, що остання неодноразово викликалася до органу досудового розслідування, шляхом публікації повісток про виклик в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, але жодного разу на виклики слідчого не з`явилася, не повідомивши при цьому про причини неявки, тобто переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності, у зв`язку з чим підозрювана ОСОБА_6 16.01.2026 оголошена в розшук.
Посилаючись на те, що ОСОБА_6 , яка обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28 ч. 5 ст. 111-1 КК України, на виклики слідчого до органу досудового розслідування не з`являється, про причини своєї неявки не повідомляє, слідчий просить про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28 ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, пославшись на обставини, у ньому викладені.
Захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_4 у судовому засіданні проти задоволення не заперечувала.
Вислухавши доводи прокурора, захисника підозрюваного, дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення.
Так, ч. 1 ст. 297-1 КПК України встановлено, що спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Згідно із ч. 2 ст. 297-1 КПК України передбачено, зокрема, що спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених ст. 111-1 КК України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Відповідно до ст. 297-5 КПК України повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов`язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Копії процесуальних документів, що підлягають врученню підозрюваному, надсилаються захиснику.
Згідно до ч. 5 ст. 139 КПК України встановлено, що ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Пунктом 20-1 Розділу XІ ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ КПК України визначено, що тимчасово, але не пізніше дня початку діяльності Державного бюро розслідувань (опублікування у газеті «Урядовий кур`єр» відповідного повідомлення його керівником): спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 112, 113, 114, 114-1, 115, частинами другою - п`ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 365, 368, 368-2, 379, 400, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції. Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошені у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи які понад шість місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, та вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цьому абзаці, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
Положення частини п`ятої статті 139 цього Кодексу у разі вчинення злочинів, визначених в абзаці другому цього пункту, поширюються також на осіб, які понад шість місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.
У клопотанні слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування мають також зазначатися фактичні дані про перебування особи за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.
Судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій ст. 297-1 цього Кодексу, а також у цьому пункті, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (inabsentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.
Вимоги щодо особливостей застосування глави 24-1 цього Кодексу, передбачені цим пунктом, поширюються на кримінальні провадження, у яких підозрюваний, крім неповнолітнього, на момент звернення до суду з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування або обвинувальним актом оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні відомості, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.
Згідно ч. 5 ст. 135 КПК України повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28 ч.5 ст. 111-1 КК України, підтверджується даними:
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання https://t.me/deputaty_aleshki/708). У ході огляду Telegram-каналу «Совет депутатов Алешкинского муниципального округа» встановлено публікацію від 27.01.2025, що містить фотографії та текст про участь ОСОБА_6 у заході «Ленинград и Холокост: два события, одна дата 27 января» у селі Тарасівка, де вона зазначена як «депутат фракции Единая Россия». Факт підтверджує її участь у заході, організованому окупаційною адміністрацією, у статусі депутата незаконного органу влади;
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Встановлено публікацію від 20.12.2024 про засідання профільної комісії «по бюджетным вопросам и инвестициям» у селі Виноградове. У матеріалі ОСОБА_6 зазначена як «глава комиссии» і виступає з коментарем щодо підготовки проєкту бюджету на 2025 рік.
Публікація містить її фото та підтверджує виконання функцій голови постійної комісії у складі незаконного органу влади;
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Зафіксовано публікацію від 16.12.2024 із добіркою подій за тиждень. У ній зазначено, що депутат фракції «Единая Россия» ОСОБА_7 проводила прийом громадян у смт Брилівка та урок у Брилівській школі, приурочений до 31-річчя Конституції РФ;
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Виявлено публікацію від 13.12.2024, у якій зазначено, що депутат фракції «Единая Россия» ОСОБА_7 провела заняття у Брилівській школі, присвячене «Дню Конституції РФ». На фото зафіксовано ОСОБА_6 під час проведення уроку в навчальному закладі;
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Під час огляду виявлено публікацію від 12.12.2024 про проведення ОСОБА_6 прийому громадян у смт Брилівка. У тексті зазначено, що вона приймала звернення мешканців щодо соціальних питань, пенсійного забезпечення та транспорту;
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання ІНФОРМАЦІЯ_3 ). У ході огляду Telegram-каналу «Совет депутатов Алешкинского муниципального округа» виявлено публікацію від 05.11.2024, у якій зазначено, що депутат партії «Единая Россия» ОСОБА_6 провела особистий прийом громадян у смт Брилівка. У зверненнях громадян ішлося про соціальну підтримку та пенсійне забезпечення.
У публікації міститься фото, де зафіксована ОСОБА_6 у статусі «депутата Совета депутатов ОСОБА_8 »;
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Зафіксовано публікацію від 26.10.2024, у якій зазначено, що депутат партії «Единая Россия» ОСОБА_6 відвідала Брилівську школу та передала учням щоденники й навчальні приналежності. Публікація містить її фото та підтверджує виконання публічних дій у статусі «депутата Совета депутатов Алешкинского МО» на тимчасово окупованій території.
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання ІНФОРМАЦІЯ_3 ). Під час огляду встановлено публікацію від 23.10.2024, присвячену дню народження ОСОБА_6 , де її названо «депутатом фракции „Единая Россия Совета депутатов Алешкинского МО». У дописі висловлюються офіційні вітання від «депутатського корпусу та апарату ради», що підтверджує визнання її статусу депутатом незаконного органу влади (наявний позитивний висновок портретної експертизи);
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Виявлено публікацію від 04.10.2024 про прийом громадян, проведений депутатом фракції «Единая Россия» ОСОБА_6 у смт Брилівка. У повідомленні вказано тематику звернень питання соціальної сфери, працевлаштування та пенсійного забезпечення;
- протоколу огляду від 24.02.2025 (посилання https://t.me/deputaty_aleshki/297). У ході огляду виявлено публікацію від 02.09.2024 про участь депутатів Алешкинського МО у святкових заходах до «Дня знань». У тексті зазначено, що ОСОБА_6 відвідала Брилівську школу, привітала учнів і педагогів із початком навчального року та виступила з промовою від імені партії «Единая Россия» (наявний позитивний висновок портретної експертизи);
- протоколу огляду від 24.02.2025. Під час огляду Telegram-каналу «Совет депутатов Алешкинского муниципального округа» (публікація від 21.06.2024) встановлено, що ОСОБА_6 здійснювала прийом громадян у смт Брилівка в статусі депутата фракції «Единая Россия». У публікації зазначено коло питань, з якими зверталися громадяни пенсійне та соціальне забезпечення, відновлення житла після бойових дій. На фото зафіксована ОСОБА_6 у якості депутата незаконного органу влади.
- протоколу огляду від 24.02.2025. Оглянуто Telegram-канал «Единая Россия. Алешкинское местное отделение» (публікація від 26.03.2024). Встановлено, що ОСОБА_6 , депутат Алешкинського МО від партії «Единая Россия», проводила прийом громадян у приміщенні місцевого відділення партії, де розглядала питання щодо переоформлення документів та пенсійних виплат. На фото вона зафіксована під час проведення прийому як депутат незаконного органу влади;
- протоколу огляду від 24.02.2025. Оглянуто сайт «Губернатор Херсонской области Официальный портал» (https://khogov.ru). У розділі «Муниципальные правовые акты» знайдено рішення Совета депутатов Алешкинского муниципального округа від 19.06.2024 № 95, яким внесено зміни до додатку рішення від 19.09.2023 № 13 про реєстрацію фракції «Единая Россия». Додаток до рішення містить список депутатів, серед яких зазначена ОСОБА_6 , що підтверджує її членство у складі фракції незаконного органу влади;
- протоколу огляду від 25.02.2025. Під час огляду того ж сайту (https://khogov.ru) встановлено наявність рішення Совета депутатов Алешкинского муниципального округа від 19.06.2024 № 96 «О внесении изменений в Приложение № 1, Приложение № 3 к решению от 19.09.2023 № 4». У додатку визначено персональний склад постійних комісій, де ОСОБА_6 зазначена як «председатель постоянной комиссии по бюджетным вопросам, экономике и инвестициям» незаконного органу влади;
- протоколу огляду від 25.02.2025. Оглянуто сайт «Губернатор Херсонской области Официальный портал»; виявлено рішення Совета депутатов Алешкинского муниципального округа від 17.10.2024 № 132 «О внесении изменения в Приложение к решению от 19.09.2023 № 13». Документ містить перелік депутатів т.зв. «Совета депутатов Алешкинского муниципального округа», у якому фігурує ОСОБА_6 як депутат фракції «Единая Россия»;
- протоколу огляду від 25.02.2025. У ході огляду сайту «Губернатор Херсонской области Официальный портал» встановлено наявність рішення Совета депутатов Алешкинского муниципального округа від 17.10.2024 №133 «О внесении изменений в Приложение №1 к решению Совета депутатов Алешкинского муниципального округа от 19.09.2023 №4». У додатку до цього рішення міститься персональний склад постійних комісій т.зв. «совета депутатов Алешкинского муниципального округа», серед яких зазначена ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як депутат та член комісії;
- протоколу огляду від 25.02.2025. На тому ж сайті виявлено рішення Совета депутатов Алешкинского муниципального округа від 24.04.2024 №75 «О внесении изменений в Приложение №1, Приложение №3 к решению от 19.09.2023 №4». У документі зазначено персональний склад постійних комісій незаконного органу;
- протоколу огляду від 25.02.2025. Оглянуто сайт «Губернатор Херсонской области Официальный портал», де виявлено рішення Совета депутатов Алешкинского муниципального округа від 24.04.2024 №74 «О внесении изменений в Приложение к решению от 19.09.2023 №13». Рішення містить перелік депутатів фракції «Единая Россия», серед яких фігурує ОСОБА_6 . Матеріал підтверджує її членство у фракції незаконного органу влади та участь у діяльності окупаційної адміністрації;
- протоколу огляду від 07.04.2025. Під час огляду Telegram-каналу «Совет депутатов Алешкинского муниципального округа» (публікація від 13.03.2025) встановлено повідомлення про прийом громадян ОСОБА_6 у смт Брилівка. У тексті зазначено, що вона діяла як «депутат фракции "Единая Россия"» та надавала консультації щодо пенсійного забезпечення. На фото зафіксована ОСОБА_6 під час здійснення прийому громадян у статусі депутата окупаційного органу влади;
- протоколу огляду від 07.04.2025. У ході огляду Telegram-каналу «Совет депутатов Алешкинского муниципального округа» (публікація від 21.02.2025) встановлено, що ОСОБА_6 , у статусі депутата фракції «Единая Россия», проводила прийом громадян у смт Брилівка, під час якого обговорювалися питання пенсійного забезпечення, транспорту та оформлення нерухомості. Публікація містить її фотографію та офіційне представлення як депутата «Совета депутатов Алешкинского МО», що підтверджує її системну діяльність у складі незаконного органу влади;
- протоколу огляду від 08.04.2025 Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за посиланням https://t.me/deputaty_aleshki/218 встановлено публікацію від 19 серпня 2024 року, яка містить повідомлення про проведення 21-ї сесії Совета депутатов Алешкинского муниципального округа Херсонської області першого скликання. У тексті зазначено участь депутатів фракції «Единая Россия», представників окупаційної адміністрації, а також наведено фото, на якому серед присутніх зафіксована ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якості «депутата Совета депутатов Алешкинского муниципального округа»;
- протоколу огляду від 30.04.2025 Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за посиланням https://t.me/deputaty_aleshki/899. Установлено публікацію від 15 квітня 2025 року з дописом про депутата від партії «Единая Россия» ОСОБА_9 , у якому викладено відомості про її професійну діяльність, освіту, трудовий шлях та активну участь у роботі органів окупаційної влади. У публікації розміщено фото ОСОБА_6 на фоні прапора російської федерації, із зазначенням її як депутата «Совета депутатов Алешкинского муниципального округа».
- висновку експерта № СЕ-19/107-25/5466-ФП від 13.06.2025 за результатами портретної експертизи, відповідно до якого, на виявлених в ході огляду фото зображена громадянка України ОСОБА_6 ;
- протоколу допиту свідка ОСОБА_10 , яка під час допиту повідомила, що їй особисто відома ОСОБА_6 , а у подальшому під час проведення впізнання впізнала її.
- протоколу допиту свідка ОСОБА_11 , якій під час проведення слідчої (розшукової) дії були пред`явлені публікації в мережі Інтернет, на яких остання впізнала ОСОБА_6 ;
- протоколу допиту свідка ОСОБА_12 , який під час допиту повідомив, що йому особисто відома ОСОБА_6 , а у подальшому під час проведення впізнання впізнав її;
- протоколу допиту свідка ОСОБА_12 , якому під час проведення слідчої (розшукової) дії були пред`явлені публікації в мережі Інтернет, на яких останній впізнав ОСОБА_6 .
Досліджені у судовому засіданні дані є достатньо вагомими у своїй сукупності для висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28 ч.5 ст. 111-1 КК України.
06.01.2026 р. ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28 ч.5 ст. 111-1 КК України, про що у загально державному засобі масової інформації газеті «Урядовий кур`єр», а також на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора розміщено відповідне повідомленняв порядку ст. 135, ч. 1 ст. 278 КПК України.
Вказаний факт підтверджений прокурором у судовому засіданні документально.
Підозрювана ОСОБА_6 , будучи викликаною до органу досудового розслідування шляхом публікацій в засобах масової інформації - газеті «Урядовий кур`єр» та на веб-сайті Офісу Генерального прокурора повісток про виклик на 12,14,15 січня 2026 року до слідчого не з`явився, не повідомивши про причини неявки, що в тому числі свідчить про переховування від органів досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
У зв`язку з неприбуттям підозрюваної ОСОБА_6 на неодноразові виклики до органу досудового розслідування, переховуванням з метою ухилення від кримінальної відповідальності, постановою слідчого від 16.01.2026 р. ОСОБА_6 оголошено у розшук.
Матеріалами клопотання підтверджується, що на даний час ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території, зокрема в с. Залізний Порт Скадовського району Херсонської області, що підтверджується відповіддю Херсонського РВ УСБУ в Херсонській області.
З урахуванням наведеного, а також того, що ОСОБА_6 , яка обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28 ч. 5 ст. 111-1 КК України, що згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжкого злочину, санкцією за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої, переховується від органу досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності за ймовірно вчинений нею тяжкий злочини, виїхавши на тимчасово окуповану територію України, за викликом слідчого у загальнодержавному засобі масової інформації газеті «Урядовий кур`єр» та офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора про необхідність її прибуття до найближчого територіально розташованого органу Служби безпеки України, неодноразово не з`явилася, у зв`язку із чим була оголошена у розшук, наявні підстави для здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваної, а відтак, і задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 135, 139, 297-1, 297-5, п. 20-1 Розділу XІ Перехідних положень КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22026230000000047 від 15.01.2026 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28 ч. 5 ст.111-1 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1