Постанова № 13361713, 12.01.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.01.2010
Номер справи
2а-12983/09/13/0170
Номер документу
13361713
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.01.10Справа №2а-12983/09/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіОльшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянув за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився,

від відповідача - не з'явився,

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості у сумі 247,27 грн.

Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованості зі сплаті єдиного податку у сумі 247,27 грн., у тому числі 245,00 грн. податок та 2,27 грн. - пеня.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасно сплачуються суми єдиного податку відповідно до законодавства.

Позивач у судове засідання не з'явився, однак, 12.01.10р. до розгляду справи у судовому засіданні від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином - судовою повісткою.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

07.04.08р. Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ НОМЕР_1, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.15).

08.04.08р. позивач був взятий на облік Державною податковою інспекцію у м. Ялта АР Крим за № 26089, що підтверджується довідкою від 26.03.09р. № 2682/9/29-9 (а.с.10).

Так, відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

З урахуванням положень зазначеного Указу, відповідачем подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2008 рік (а.с.13).

Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» випливає що, фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Абзац 2 статті 2 зазначеного Указу передбачає, що ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць, а відповідно абз.4 цієї же статті у разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.

Як вбачається із заяви відповідача на право здійснення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 22.04.08р. за видом діяльності - громадське харчування та роздрібна торгівля (а.с.13). Відповідачем отримане свідоцтво про сплату єдиного податку Серії НОМЕР_2 ( а.с.14).

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин підприємець зобовязаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обовязкових платежів; сплачувати податки та інші обовязкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.

У порушення вимог закону, відповідач не здійснював сплату єдиного податку за 2008 рік, у звязку з чим йому нараховане 1500,00 грн. єдиного податку, однак відповідачем частково сплачено 1255,00грн.

Таким чином сума заборгованості з єдиного податку на день розгляду справи складає 245,00 грн.

Вимоги позивача про стягнення пені в розмірі 2,27 грн. не підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 1.4 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Пунктом 1.3 статті 1 зазначеного Закону встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пунктом 16.1 статті 16 Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. А відповідно до підпункту 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Але зобовязання по сплаті сум єдиного податку визначено нормами Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”.

Отже, сума зобовязання по сплаті єдиного податку фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не узгоджувалась в силу норм Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, тому пеня, передбачена статтею 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, не підлягає нарахуванню.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках- коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Державною податковою інспекцією у м. Ялта АР Крим відповідачу були виставлені перша податкова вимоги № 1/3476 від 24.10.08р. та друга податкова вимога № 2/37 від 20.01.09р. (а.с.16,20), які у звязку із неможливістю вручення були розміщені на дошці податкових оголошень, про що складені відповідні Акти № 44271/8/24-0 та № 1062/8/24-0 (а.с.19,21).

Згідно з п.п.6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що суми податкового зобовязання, що вказані у вимогах є узгодженими.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості з єдиного податку, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково в частині стягнення недоїмки з єдиного податку в сумі 245,00 грн.

На підставі викладено, керуючись статтями ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (98607, АДРЕСА_1: ідентифікаційний номер НОМЕР_3) - заборгованість з єдиного податку у сумі 245,00 грн. на р/р 34210379700039 в Управлінні Держказначейства в АРК, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026, код платежу: 16050300 до Держбюджету м. Ялта.

В іншій частині у позові відмовити.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ольшанська Т.С.