Єдиний державний реєстр судових рішень
17.11.2025
Справа № 331/7884/23
Провадження № 2/331/91/2025
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2025 року місто Запоріжжя
Олександрівський районний суд міста Запоріжжя у складі:
головуючого судді Яцун О.О.,
за участю секретаря судового засідання Красан І.Л.,
представника позивача Ковтуна В.І.,
відповідача Потайчук Г.В.,
представник відповідача Железняка В.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Бганка В.Е., яка діє на підставі довіреності № 21 від 25.09.2023 року (а.с.16 т.1), звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 , яку згодом уточнила, про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком за період з 01.09.2016 року по 01.11.2023 року у розмірі 17 275 грн. 05 коп., та витрат по сплаті судового збору у розмірі 2 684 грн. 00 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 24.06.2016 року Виконавчим комітетом Запорізької міської ради було прийнято рішення № 311 «Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг», відповідно до якого Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради з 01.09.2016 року є виконавцем житлово- комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
26.08.2016 рокуВиконавчим комітетом Запорізької міської ради було прийнято рішення № 494 «Про вилучення об`єктів житлового та нежитлового фонду, об`єктів благоустрою та обладнання з господарського відання міського комунального підприємства «Основаніє» та передачу в господарське відання Комунального підприємства «Наше місто» та затвердження актів приймання-передачі».
Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради № 495 від 26.08.2016 року «Про надання дозволу на укладення публічного договору» Комунальному підприємству «Наше місто» дозволено укласти публічний (ст. 633 ЦК України) типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з власниками, наймачами, орендарями житлових будинків комунальної власності міста шляхом оприлюднення його в офіційних засобах масової інформації. Публічний типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій опубліковано в газеті Запорізької міської ради «Запорізька січ» № 157(6115) від 27.08.2016 року.
Між тим, оскільки співвласники багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , не створили об`єднання співвласників, то рішенням Виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про призначення управителів багатоквартирних будинків м. Запоріжжя» № 520 від 01.09.2017 року, за результатами проведеного конкурсу у вказаному будинку призначено управителя Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради. Згідно вищезазначеного рішення Виконавчого комітету, 01.11.2017 року Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради розпочало надання послуг управління багатоквартирним будинком.
Відповідач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , та їй було надано послуги з управління багатоквартирним будинком у період з 01.09.2016 року по 01.11.2023 року. Проте, свої зобов`язання з оплати отриманих послуг відповідач належним чином виконувала, у зв`язку з чим за вказаний період у неї утворилась заборгованість у загальному розмірі 17 275 грн. 05 коп., яку позивач просить стягнути з відповідача на його користь.
Ухвалою Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 06 грудня 2023 року позовну заяву було прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено судове засідання (а.с.20 т.1).
15 лютого 2024 року ОСОБА_1 , в особі представника Железняка В.К., який діє на підставі доручення для надання вторинної правничої допомоги № 115 від 01.02.2024 року (а.с.38 т.1), подала до суду через підсистему «Електронний суд» відзив на позовну заяву, в якому просить суд позовні вимоги Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради залишити без задоволення. У відзиві вказує на те, що платежі за спожиту електричну енергію не належать до послуг з управління багатоквартирним будинком; формування щомісячних платежів незрозуміле і непрозоре. Відповідач вказує, що займає житловий блок у загальному розмірі 34,57 кв.м., при цьому будь-які договори з приводу користування іншими приміщеннями у житловому будинку вона не укладала. Нарахування за послуги з управління багатоквартирним будинком здійснюється на двох осіб, проте відповідач одна займає житловий блок. Крім того, відповідач просить суд застосувати строк позовної давності за період з 01.09.2016 року по 31.03.2017 року (а.с.34- 37 т.1).
19 березня 2024 року відповідач ОСОБА_1 подала до суду через канцелярію суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить суд позовні вимоги Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради залишити без задоволення, посилаючись на обставини, зазначені у відзиві від 15.02.2024 року (а.с.42-44 т.1).
03 червня 2024 року представником позивача Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Куксовим Я.І., який діє на підставі довіреності № 16 від 18.01.2024 року (а.с.69 т.1), було подано до суду через підсистему «Електронний суд» додаткові пояснення (а.с.55-68 т.1).
29 серпня 2024 року представником позивача Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Куксовим Я.І. було подано до суду через підсистему «Електронний суд» додаткові пояснення (а.с.92-93 т.1).
08 жовтня 2024 року представником позивача Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Куксовим Я.І. було подано до суду через підсистему «Електронний суд» додаткові пояснення, разом з додатками (а.с.203-204, 206- 231 т.1).
09 жовтня 2024 року представником позивача Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Куксовим Я.І. було подано до суду через підсистему «Електронний суд» додаткові пояснення, разом з додатками (а.с.233-234, 236-261 т.1).
20 листопада 2024 року відповідач ОСОБА_1 подала до суду через канцелярію суду додаткові пояснення, разом з додатками (а.с.12-32 т.2).
27 травня 2025 року представником позивача Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Ковтуном В.І. було подано до суду додаткові пояснення, разом з додатками (а.с.75-78 т.2).
У судовому засіданні представник позивача Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради - Ковтун В.І., який діє на підставі довіреності № 34 від 20.03.2025 року (а.с.109 т.2), позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить позов задовольнити з підстав викладених у ньому.
Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просить у задоволенні позову відмовити.
Представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Железняк В.К. у судовому засіданні заперечував щодо задоволення позовних вимог у повному обсязі, обґрунтовуючи свою позицію обставинами, викладеними у відзиві на позовну заяву.
За правилами ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справу не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської радидіє на підставі Статуту (у новій редакції), затвердженого рішенням міської ради № 118 від 27.04.2023 року (а.с.5 т.1).
Відповідно до витягу з реєстру територіальної громади міста Запоріжжя щодо реєстрації місця проживання фізичної особи від 05.12.2023 року, відповідач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.19 т.1).
Рішенням Запорізької міської ради № 25 від 25 травня 2016 року створено Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради.
24.06.2016 року Виконавчим комітетом Запорізької міської ради булоприйнято рішення № 311 «Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг», відповідно до якого Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради з 01.09.2016 року є виконавцем житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (а.с.8 т.1).
Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про вилучення об`єктів житлового та нежитлового фонду, об`єктів благоустрою та обладнання з господарського відання міського комунального підприємства «Основаніє» та передачу в господарське відання комунального підприємства «Наше місто» та затвердження актів приймання-передачі» № 494 від 26.08.2016 року затверджено акти приймання-передачі об`єктів житлового та нежитлового фонду з господарського відання Міського комунального підприємства «Основаніє» в господарське відання Комунального підприємства «Наше місто» згідно з додатками 1, 2, 3 (а.с.7 т.1).
Відповідно до п. 2) ч. 1 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території санітарно-технічне обслуговування, обслуговування, внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо) відноситься до житлово-комунальних послуг.
Згідно ч. 6 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, як залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Відповідно до п. 1) ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.
Згідно ч. 1 ст. 641 ЦК України, пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і висловлювати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття.
Відповідно до ч. 2 Розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (із змінами, внесеними згідно із Законом № 2454-VІІІ від 07.06.2018 року), визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про житлово-комунальні послуги», крім норм, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які втрачають чинність через шість місяців з дня набрання чинності цим законом.
Згідно частини 3-1 Розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону, договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію норм цього Закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирного будинку, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Для забезпечення реалізації загального принципу доступності житлово-комунальних послуг для всіх споживачів та рівності правових гарантій; з власниками, наймачами, орендарями цих житлових приміщень необхідно укласти типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» № 529 від 20.05.2009 року.
Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про надання дозволу на укладення публічного договору» комунальному підприємству «Наше місто» № 495 від 26.08.2016 року, дозволено укласти публічний типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з власниками, наймачами, орендарями житлових будинків комунальної власності міста шляхом оприлюднення його в офіційних засобах масової інформації (а.с.11 т.1).
Публічний типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій було опубліковано у газеті Запорізької міської ради «Запорізька січ» № 157 27.08.2016 року (а.с.12 т.1).
Умови публічного договору відповідають умовам типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» № 529 від 20.05.2009 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 642 ЦК України, якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.
Згідно ч. 3 ст. 205 ЦК України, у випадках, встановлених договором або законом, воля сторони до вчинення правочину може виражатися її мовчанням.
Отже, на адресу позивача із сторони відповідача не надходило у письмовий формі відмови від укладення договору, що свідчить про прийняття пропозиції з боку відповідача на укладення договору, відповідно до ч. 3 ст. 205 ЦК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Також, від відповідача не надходило заперечень щодо тексту публічного типового договору про падання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, протягом місяця з дня оприлюднення проекту.
Відповідно до п. 5) ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», плата за житлово-комунальні послуги нараховуЄться щомісячно відповідно до умов договору у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 2) ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін / тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Згідно п.п.2 п. «а» ч. 1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, належать встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
Отже, відповідно до положень ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно органам місцевого самоврядування надано повноваження щодо встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Рішенням Запорізької міської ради № 441 від 15.08.2016 року затверджено тарифи на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для будинків (гуртожитків) житлового фонду комунальної власності міста Запоріжжя у розрізі кожного будинку окремо (а.с.191 т.1).
Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про встановлення тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для будинків (гуртожитків) житлового фонду міста Запоріжжя» № 175 від 20.04.2018 року, встановлено тарифи на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, виконавцем якої є Комунальне підприємство «Наше місто», відповідно до додатку до рішення (а.с.183- 187 т.1).
Між Комунальним підприємством «Наше місто» Запорізької міської ради та відповідачем по справі встановилися фактичні договірні відносини з приводу надання житлово-комунальних послуг з утримання будинку та прибудинкової території.
Пунктом 5 Типового публічного договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлено, що розрахунковим періодом є календарний місяць. У разі застосування щомісячної системи оплати послуг платежі вносяться не пізніше ніж до 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
Відповідно до п.п. 1 п. 11 Типового публічного договору, споживач зобовязана оплачувати послуги в установлений цим договором строк.
На даний час, відповідно до рішення Запорізької міської ради № 66 від 07.12.2022 року, юридична особа - Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради (місцезнаходження: 69016, м. Запоріжжя, вул. Українська, буд. 29а, ЄДРПОУ 40545596) знаходиться у стані припинення у зв`язку із реорганізацією шляхом приєднання до Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради (місцезнаходження: 69006, м. Запоріжжя, вул. Фанатська, 23а, код ЄДРПОУ 22144952) (з.б.а.с.9 т.1).
Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради є повним правонаступником всіх прав та обов`язків Комунального підприємства «Наше місто» Запорізької міської ради.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» № 417-VIII від 14.05.2015 року, управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.
Згідно ст. 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об`єднань співвласників багатоквартирного будинку). Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.
Рішенням Виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про призначення управителів багатоквартирних будинків міста Запоріжжя» № 520 від 01.09.2017 року, Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради призначено управителем багатоквартирних будинків у місті Запоріжжі (а.с.10 т.1).
Співвласники багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , не створили об`єднання співвласників, а тому рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про призначення управителів багатоквартирних будинків м. Запоріжжя» № 520 від 01.09.2017 року, у вказаному будинку за результатами проведеного конкурсу призначено управителя Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради. Згідно вищезазначеного рішення виконавчого комітету, 01.11.2017 року Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради розпочало надання послуг управління багатоквартирним будинком.
У період з 01.09.2016 року по 05.05.2018 року нарахування мешканцям будинку АДРЕСА_1 , за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій здійснювалося відповідно до тарифу, затвердженого рішенням Запорізької міської ради «Про встановлення тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для будинків (гуртожитків) житлового фонду комунальної власності м. Запоріжжя» № 441 від 15.08.2016 року, який складав 2,277 грн. з ПДВ за 1 кв.м. загальної площі квартир будинку для мешканців квартир першого та вище першого поверху.
У період з 06.05.2018 року по 31.12.2021 року нарахування мешканцям будинку АДРЕСА_1 за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій здійснювалося відповідно до тарифу, затвердженого рішенням Запорізької міської ради «Про встановлення тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для будинків (гуртожитків) житлового фонду м. Запоріжжя» № 175 від 20.04.2018 року, для власників (наймачів) житлового фонду та власників (орендарів) нежитлових приміщень в будинках (гуртожитках) міста Запоріжжя, який складав 16,248 грн. з ПДВ за 1 кв.м. загальної площі будинку. Відповідно до пункту 2 порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» № 869 від 01.06.2011 року (із змінами, які були внесені постановою Кабінету Міністрів України № 515 від 17.07.2015 року до Порядку формування тарифів на вказані послуги), тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є сукупною (загальною) вартістю надання таких послуг, розрахованою на основі економічно обґрунтованих планованих (нормативних) витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість або єдиного податку.
Розрахунок тарифу здійснено окремо по кожному будинку та виходячи з технічних показників кожного окремого будинку. Тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій розраховується залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично надаються для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану кожного окремого будинку і споруд та прибудинкової території з урахуванням переліку послуг, визначеного додатком до Порядку. У разі не надання, або надання не в повному обсязі послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій передбачено механізм проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що визначено Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі» 970 від 11.12.2013 року.
01.09.2016 року між Відкритим акціонерним товариством «Запоріжжяобленерго» та Комунальним підприємством «Наше місто» Запорізької міської було укладено договір № 13748 про постачання електричної енергії (а.с.95-100 т.1).
02.01.2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» та Комунальним підприємством «Наше місто» Запорізької міської було укладено договір № 13748 про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (а.с.132-139 т.1).
24.12.2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» та Комунальним підприємством «Наше місто» Запорізької міської було укладено договір № 13748 про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (а.с.143-158 т.1).
31.12.2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» та Комунальним підприємством «Наше місто» Запорізької міської було укладено договір № 13748 про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (а.с.161-166 т.1).
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком» № 712 від 05.09.2018 року, між Комунальним підприємством «Наше місто» та співвласниками багатоквартирного будинку (гуртожитку) за адресою: АДРЕСА_1 , було укладено 28.12.2021 року договір 55-2021-12-втс «Про надання послуги з управління багатоквартирним будинком (гуртожитком)», відповідно до якого ціна послуги з управління становить 7,54 грн. за кв.м. загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи. Договір набрав чинності з 01.01.2022 року та укладено строком на один рік. Послуга з управління надається відповідно з вимогою до якості згідно з додатком 4 до цього договору, що є його невід`ємною частиною (а.с.206-210, 214 т.1).
Комунальне підприємство «Наше місто» проводить нарахування за послугу споживання електроенергії у гуртожитках на підставі рішення Запорізької міської ради «Про затвердження Тимчасового порядку розрахунку загальної та опалювальної площі та порядку нарахування платежів за отримані комунальні послуги в гуртожитках комунальної власності м. Запоріжжя» № 10 від 31.01.2007 року (а.с.225-231т.1). Даним рішенням передбачено два способи нарахування плати за використану електроенергію: по кількості зареєстрованих осіб за розрахунковий період та визначається згідно показів загального приладу обліку електричної енергії, встановленого у ввідному розподільчому пристрої, розташованому в електрощитовій гуртожитку; при наявності індивідуальних приладів обліку - по фактичному обсягу споживання, до якого додається обсяг, використаний на освітлення місць загального користування. Нарахування мешканцям гуртожитку проводяться згідно з рахунками, наданими Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» за спожиту електричну енергію та розподіляється комунальним підприємством «Наше місто» між зареєстрованими особами згідно з вищезазначеним рішенням. Помешкання в гуртожитку розташовані так, що кожен поверх розглядається як окрема комунальна квартира. Питання з розподілу електроенергії на поверсі вирішується на загальних зборах співвласників.
21.12.2023 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» та Комунальним підприємством «Запоріжремсервіс» Запорізької міської було укладено договір № 16654 про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (а.с.172-176 т.1).
У відповіді Комунального підприємства «Наше місто» Запорізької міської ради № П- 620-О від 21.09.2021 року, наданої на звернення відповідача зазначено про те, що, оскільки у травні 2019 року одним із мешканців гуртожитку відповідача було надано оформлені документи щодо проведення реконструкції його житлового приміщення, потрібно було виконати оновлений розрахунок площі по гуртожитку в цілому, так як виконана реконструкція полягала в поліпшенні житлових умов до житла. У зв`язку з цим Комунальним підприємством «Наше місто», на підставі наданих документів від мешканця, було виконане коригування площі у гуртожитку по особовим рахункам мешканців. З огляду на вищенаведене та з метою вимог чинного законодавства, Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради не має законних підстав для належних меж повноважень щодо прийняття певних дій для проведення оновленого розрахунку загальної / опалювальної площі житлових приміщень разом з місцями загального користування незалежно від зміни призначення допоміжних приміщень, які розташовані у гуртожитку по АДРЕСА_1 (а.с.18-19 т.2).
У відповідях Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області № 071413/7826 від 12.11.2021 року та № П-42-08/08/07.1/05/31/пл від 16.02.2022 року, наданих на звернення відповідача, було рекомендовано відповідачу надати до Головного управління необхідні документи, зокрема копію індивідуального договору на поставку електричної енергії (а.с.22, 23 т.2).
У відповіді Департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради № П-2485 від 06.12.2023 року, наданої на звернення відповідача зазначено про те, що нарахування мешканцям гуртожитку по АДРЕСА_1 проводяться згідно з рахунками, наданими ТОВ «Запоріжжяелектропостачання» за спожиту електричну енергію та розподіляється Комунальним підприємством «Запоріжремсервіс» ЗМР між зареєстрованими особами згідно з рішенням Виконавчого комітету Запорізької міської ради № 10 від 31.01.2007 року. Також звернуто увагу на те, що блок № 42 обладнано електроплитою, духовкою, кондиціонером та пральною машиною. Станом на 01.11.2023 року по особовому рахунку відповідача значиться заборгованість на загалу суму 17275,05 грн. Щодо незареєстрованих осіб, які фактично проживають у гуртожитку по АДРЕСА_1 , департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради даною інформацією не володіє (а.с.24-25 т.2).
У відповіді Департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради № П-1872 від 29.09.2022 року, наданої на звернення відповідача ОСОБА_1 зазначено, що стосовно здійснення перерахунку за послуги, надані у 2021 році, Комунальне підприємство «Наше місто» повідомило про те, що питання буде розглянуто після проведення робіт з поточного ремонту (відновлення асфальтного покриття вимощення). Тобто, накопичені кошти будуть спрямовані на виконання ремонтних робіт з поточного ремонту. Стосовно газопостачання по гуртожитку, повідомлено наступне. 17.08.2022 року фахівцями керуючої компанії проведено обстеження місць загального користування (кухні) на четвертому поверсі гуртожитку. За результатом обстеження було встановлено, що мешканці придбали за власні кошти електроплити, якими користуються по теперішній час. На кухні четвертого поверху встановлено чотири електроплити: дві - на дві конфорки, дві - на чотири конфорки. Роботи щодо відновлення газопостачання або заміна електроплит відносяться до капітальних видів робіт, які фінансуються з міського бюджету. Також було роз`яснено, що на загальних зборах співвласників будинку відповідач має право внести пропозиції щодо відновлення газопостачання у гуртожитку або придбання (заміни) приладів газового устаткування, для подальшого врахування їх при формуванні кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території управителем (а.с.26-30 т.2).
Згідно технічного паспорту на житловий блок АДРЕСА_3 від 06.07.2016 року, вказаний житловий блок розташований на четвертому поверсі п`ятиповерхового гуртожитку та складається із: коридору № 1 площею 4,2 кв.м., кімнати № 2 площею 17,2 кв.м, кімнати № 3 площею 10,3 кв.м., санвузла № 4 площею 2,1 кв.м., балкону площею 0,77 кв.м., загальною площею 34,57 кв.м., корисною площею 33,8 кв.м., житловою площею 27,5 кв.м., кількістю житлових кімнат - 2 (а.с.45-47 т.1).
Житловий блок № 42 був створений у результаті виконаного перепланування шляхом зменшення площі житлової кімнати (3) до 10,3 кв.м. шляхом влаштування коридору (1) площею 4,2 кв.м. та вбиральні (4) площею 2,1 кв.м. та у подальшому погоджений рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про оформлення раніше виконаного перепланування житлового приміщення АДРЕСА_3 » № 636/9 від 24.10.2016 року (а.с.17 т.2).
Відповідно до копії свідоцтва про право власності на майно, гуртожиток за адресою: АДРЕСА_1 є власністю держави в особі Фонду державного майна (а.с.90 т.2).
Рішенням Запорізької міської ради № 452/1 від 30.11.2012 року будівля гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 передавалась до комунальної власності (з.б.а.с.91 т.2).
Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності, будівля гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 є комунальною власністю Територіальної громади міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради (а.с.89 т.2).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», допоміжні приміщення у гуртожитку - приміщення у гуртожитку, призначені для забезпечення експлуатації гуртожитку як житлового комплексу та побутового обслуговування і задоволення санітарно-гігієнічних потреб його мешканців (кухні, санвузли, сходові клітки, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні (позакімнатні) коридори, колясочні, кладові, сміттєзбірні камери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення).
Згідно п. 10 ч.1 статті 3 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» власники житлових і нежитлових приміщень у гуртожитках є співвласниками допоміжних приміщень у гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов`язані брати участь у загальних витратах, пов`язаних з утриманням гуртожитку і прибудинкової території, відповідно до своєї частки у майні гуртожитку.
Примірним положенням про користування гуртожитками, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 498 від 20.06.2018 року, визначено порядок користування гуртожитками: жилою площею, жилими та іншими приміщеннями в них, та дія якого поширюється на всі гуртожитки незалежно від форми власності, та зазначено: п.10. - наймачі на користування на рівних умовах допоміжними приміщеннями, обладнанням та інвентарем гуртожитку; п.11. - наймачі, які користуються жилою площею в гуртожитку, зобов`язані не перешкоджати іншим особам у правомірному користуванні допоміжними приміщеннями в гуртожитку; п.13. - у гуртожитках забороняється самовільно здійснювати переобладнання та перепланування жилих приміщень, що перебувають у власності чи користуванні, які передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, потребують отримання документів, що дають право на їх виконання, а також допоміжних приміщень гуртожитку, місць загального користування у гуртожитку, призначених для забезпечення експлуатації гуртожитку як житлового комплексу та побутового обслуговування і задоволення санітарно-гігієнічних потреб його мешканців, що порушують умови проживання та побуту.
Відповідно до п. 1.2 Тимчасової методики розрахунку загальної та опалювальної площі та порядку нарахування комунальних послуг у гуртожитках власності м. Запоріжжя, затвердженої рішенням Запорізької міської ради № 10 від 31.01.2007 року, розрахунок загальної площі для стягнення плати за проживання в гуртожитку по окремому особовому рахунку нараховується таким чином: 1.2.1 Розраховується частини площі допоміжних приміщень гуртожитку, що знаходиться в загальному користуванні всіх мешканців гуртожитку і підлягає оплаті по кожному з особових рахунків. 1.2.2. Розраховується частина площі допоміжних приміщень гуртожитку, що спільно використовуються обмеженим колом мешканців (два і більше особових рахунків, відкритих на мешканців, що проживають у різних житлових приміщеннях, об`єднаних у блок, секцію). 1.2.3 У випадку, якщо житлове приміщення обладнано допоміжними приміщеннями індивідуального користування, то площа таких приміщень розраховується, як сумарна площа індивідуального користування і підлягає оплаті до даного особового рахунку. До допоміжних приміщень відноситься: вестибюлі з вітальнями, холи, фойє, тамбури всередині гуртожитку, коридори загального та особистого користування; санітарногігієнічні приміщення (вмивальні, душові кімнати, кімнати для особистої гігієни, туалети); приміщення культурно-побутового призначення (кухні, комори для зберігання особистих речей, приміщення для прання, чистки та прасування одягу, зберігання прибирального інвентарю та інше) та інше. До загальної площі гуртожитку не включаються площа сходових клітин. Загальна опалювальна площа гуртожитку (корисна) визначається, як сума площ усіх поверхів гуртожитку, які виміряються в межах внутрішніх поверхонь зовнішніх стін. До загальної опалювальної площі поверху площа сходових клітин, ліфтових та інших шахт не входить (а.с.226-231 т.1).
Отже, до одного житлового приміщення (один особовий рахунок) - нараховується сумарна площа допоміжних приміщень індивідуального користування, пропорційна частина площі допоміжних приміщень загального користування, що спільно використовуються обмеженим колом мешканців і пропорційна частина площі допоміжних приміщень загального користування, що використовуються всіма мешканцями гуртожитку і підлягає оплаті до даного особового рахунку. Отже, до житлового блоку № 42, житловою площею 27,5 кв.м, який обладнаний допоміжними приміщеннями площею індивідуального користування 7,07 кв.м = 6,3 кв.м + 0,77 кв.м (коридор, санвузол, балкон) - один особовий рахунок ОСОБА_1 нараховується пропорційна частина допоміжних приміщень загального користування. Сумарна площа, відповідно до наданих додаткових пояснень представника позивача, складає: 27,5 кв.м + 6,3 кв.м + 0,77 кв.м + 5,28 кв.м + 0,28 кв.м + 0,12 кв.м + 1,49 кв.м + 0,13 кв.м + 0,11 кв.м + 0,25 кв.м + 0,31 кв.м + 0,17 кв.м + 0,24 кв.м + 0,30 кв.м + 0,33 кв.м + 0,49 кв.м +0,52 кв.м + 0,09 кв.м + 1,04 кв.м + 0,42 кв.м + 0,74 кв.м + 0,12 кв.м + 0,15 кв.м + 0,29 кв.м + 0,15 кв.м = 47,45 кв.м, це загальна площа житлового блоку № 42. Також, 27,5 кв.м + 6,3 кв.м + 5,28 кв.м + 0,28 кв.м + 0,12 кв.м + 1,49 кв.м + 0,13 кв.м + 0,11 кв.м + 0,25 кв.м + 0,31 кв.м + 0,17 кв.м + 0,24 кв.м + 0,30 кв.м + 0,33 кв.м + 0,49 кв.м +0,52 кв.м + 0,09 кв.м + 1,04 кв.м + 0,42 кв.м + 0,74 кв.м + 0,12 кв.м + 0,15 кв.м + 0,29 кв.м + 0,15 кв.м = 46,68 кв.м, це опалювальна (корисна) площа житлового блоку № 42.
У 2010 році на будівлі гуртожитку по АДРЕСА_1 було встановлено ПАТ «Запоріжжяобленерго» загальнобудинковий прилад обліку електричної енергії № 0039539 з міжповірочним періодом 16 років. Власником лічильника є ПАТ «Запоріжжяобленерго», який і контролює термін повірки лічильника. Розрахунок за спожиту електроенергію виконується відповідно до рішення Запорізької міської ради «Про затвердження Тимчасового порядку розрахунку загальної та опалювальної площі та порядку нарахування платежів за отриманні комунальні послуги в гуртожитках комунальної власності м. Запоріжжя» № 10 від 31.01.2007 року. Нарахування за спожиту електричну енергію розраховується по показникам приладу обліку четвертого поверху за виключенням показників індивідуальних приладів обліку та електроенергії в місцях загального користування (яка розраховується за потужністю встановленої лампочки) та розподіляється між споживачами квартир АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 , АДРЕСА_8 , АДРЕСА_9 , котрі не обладнано індивідуальними приладами обліку в яких мешкає двадцять осіб. Спожита електрична енергія в місцях загального користування розподіляється між споживачами квартир 4 поверху відповідно до кількості прописаних осіб в кожній квартирі, по 2 кВт на особу. За наявними даними у КП «Запоріжремсервіс» по квартирі АДРЕСА_8 обліковується дві особи. КП «Запоріжремсервіс не веде реєстрацію місця проживання споживачів. Споживач повинен самостійно повідомити про зміну кількості осіб, що проживають у житловому приміщенні.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення. управління побутовими відходами.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач має право на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об`єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.
Власники / наймачі квартир мають оплачувати послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються споживачам незалежно від їх присутності у будинку (ст. 322 ЦК України, ст. 151 ЖК України).
Відповідно до роз`яснення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, положення ст. 7 Закону «Про житлово-комунальні послуги» № 2189, не стосується послуги з управління багатоквартирним будинком, оскільки оплачуючи дану послугу власники (співвласники) беруть участь в утриманні спільного майна, що їм належить, та зобов`язанні згідно із законодавством відшкодовувати витрати, пов`язані з утриманням багатоквартирного будинку.
Згідно ст.ст. 67, 68 ЖК України наймачі (власники) квартир зобов`язані щомісяця своєчасно вносити плату за комунальні послуги, до числа яких входять послуги з управління багатоквартирним будинком.
Щодо застосування до спірних відносин строку позовної давності, про яке просить відповідач у відзиві на позовну заяву, то слід зазначити наступне.
Згідно положень ст. 257 ЦК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Відповідно до статті 256 ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Відповідно до статті 253 ЦК України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
За загальним правилом перебіг загальної і спеціальної позовної давності починається з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (частина перша статті 261 ЦК України).
Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (частина четверта статті 267 ЦК України).
Відповідач у відзиві на позов просить про застосування строку позовної давності, оскільки вважає, що строк позовної давності за зобов`язаннями за період з 01.09.2016 року по 31.03.2017 року сплив. З таким твердженням суд не погоджується, у зв`язку з наступним.
Відповідно до пункту 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням короновірусної хвороби СОVID-19» № 540-IX від 30.03.2020 року, який набрав чинності 02.04.2020 року, Розділ «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України доповнено пунктом 12, відповідно до якого під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 257, 258, 362, 559, 681, 728, 786, 1293 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину.
Згідно з постановами Кабінету Міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID- 19, спричиненої корона вірусом SАRS-СоV-2» та постановою Кабінету Міністрів України № 651 від 27.06.2023 року з 12 березня 2020 року по 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року на всій території України встановлений карантин з метою запобігання поширенню COVID-19, а тому позовна давність на території України подовжується на строк дії карантину.
Відповідно до п. 19 «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України, у період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2102-IX від 24 лютого 2022 року, перебіг позовної давності, визначений цим Кодексом, зупиняється на строк дії такого стану.
Крім того, суд звертає увагу на те, що перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов`язку. Позовна давність переривається у разі пред`явлення особою позову до одного із кількох боржників, а також, якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку має позивач (ч.ч. 1, 2 ст. 264 ЦК України). Після переривання перебіг позовної давності починається заново. Час, що минув до переривання перебігу позовної давності, до нового строку не зараховується (частина третя вказаної статті).
У Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 23.05.2018 року у справі № 663/2070/15-ц зазначено, що переривання перебігу позовної давності передбачає, що внаслідок вчинення певних дій (або підтвердження визнання боржником боргу чи іншого обов`язку, або подання кредитором позову до одного чи кількох боржників) перебіг відповідного строку, що розпочався, припиняється. Після такого переривання перебіг позовної давності розпочинається заново з наступного дня після підтвердження визнання боржником боргу чи іншого обов`язку або після подання кредитором позову до одного чи кількох боржників.
Так, згідно розрахунку заборгованості відповідач ОСОБА_1 здійснювала періодичне часткове погашення заборгованості за період з 01.09.2016 року по 31.03.2017 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 264 ЦК України, перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов`язку.
Отже, норма ч. 1 ст. 264 ЦК України встановлює, що перебіг позовної давності переривається вчиненням боржником дій, що свідчать про визнання ним свого боргу або іншого обов`язку.
Позовна давність за вимогами про стягнення заборгованості переривається у разі часткового погашення боржником відповідної заборгованості.
Таким чином, період з 01.09.2016 року по 31.03.2017 року не є пропущеним, оскільки відповідач періодично вчиняла дії, що свідчать про визнання нею борг, тому підстав для застосування позовної давності судом не встановлено.
Згідно з наданим позивачем розрахунком заборгованості по особовому рахунку № НОМЕР_1 , за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за період з 01.09.2016 по 11.11.2023 року, заборгованість відповідача становить у загальному розмірі 17275 грн. 05 коп. (а.с.13-14).
Правильність наданого розрахунку розміру заборгованості відповідачем не спростована і не оспорена, контррозрахунку суду не надано.
Відповідно до ст. 162 ЖК України, плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов`язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його. Іноземець чи особа без громадянства, які отримали довідку про звернення за захистом в Україні, можуть зареєструвати місце свого перебування в Україні.
Отже, обов`язок зі сплати житлово-комунальних послуг покладається на всіх повнолітніх осіб, які зареєстровані в квартирі, незалежно від того, чи є вони власниками (співвласниками) багатоквартирного будинку, чи ні.
Судом встановлено, що позивач виконував обов`язок з надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такі послуги позивачем надавались, а тому, виходячи із вищенаведених вимог законодавства, відповідач була зобов`язана своєчасно вносити плату за надані позивачем послуги.
Стаття 526 ЦК України визначає, що зобов`язання, підстави виникнення яких були передбачені в ст. 11 ЦК України, повинні виконуватися належним чином згідно умов договору, вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - згідно звичаям ділового обороту або інших вимог, які звичайно висуваються.
Згідно статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком у розмірі 17275 грн. 05 коп. є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
За правилами ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до статті 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати зі сплати судового збору, що документально підтверджені, у розмірі 2684 грн. 00 коп. (а.с.1).
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 141, 263-265, 352, 354 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позов Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком, задовольнити
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради заборгованість за послуги з управління багатоквартирним будинком за період з 01.09.2016 року по 01.11.2023 року у розмірі 17 275(сімнадцять тисяч двісті сімдесят п`ять гривень) грн. 05 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради судовий збір у розмірі 2684 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп.
Інформація про учасників справи, відповідно до п. 4) ч. 5 ст. 265 ЦПК України:
позивач: Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради, юридична адреса: місто Запоріжжя, вулиця Фанатська, будинок № 23а, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 22144952;
представник позивача: Ковтун Владислав Ігорович, місцезнаходження: місто Запоріжжя, вулиця Фанатська, будинок № 23а;
відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ;
представник відповідача: адвокат Железняк Віктор Кузьмич, місцезнаходження: АДРЕСА_10 .
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду складено 21 листопада 2025 року.
Суддя О.О. Яцун