Ухвала суду № 133511622, 16.01.2026, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
16.01.2026
Номер справи
490/10460/25
Номер документу
133511622
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УКРАЇНА

ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА

вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08

e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua

Код ЄДРПОУ 02892528

490/10460/25

н\п 1-кс/490/209/2026

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2026 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника керівника Окружної прокуратури м. Миколаєва ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Миколаєва, з вищою освітою, працюючої на посаді директора ТОВ «ПРОССЕККО 8», заміжньої, маючої на утриманні 2 неповнолітніх дітей, раніше не судимої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,

яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 325 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

08.12.2025 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження № 42025152010000090 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 325 КК України.

23.12.2025 року ОСОБА_7 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 325 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 04 травня 2023 року ОСОБА_5 отримала свідоцтво про державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8», код ЄРДПОУ 44920059, згідно із яким видом економічної діяльності ОСОБА_5 є «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування» (код за видом економічної діяльності 56.10), як основний, а також роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код за видом економічної діяльності 47.11), роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.21), роздрібна торгівля м?ясом і м?ясними продуктами в спеціалізованих магазинах(код за видом економічної діяльності 47.22), роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.23), роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.24), роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.25), роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах(код за видом економічної діяльності 47.26), роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.29), діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання(код за видом економічної діяльності 55.20), надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у. (код за видом економічної діяльності 63.99), діяльність страхових агентів і брокерів (код за видом економічної діяльності 66.22), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код за видом економічної діяльності 68.20), посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації (код за видом економічної діяльності 73.12), дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки(код за видом економічної діяльності 73.20), прокат товарів для спорту та відпочинку(код за видом економічної діяльності 77.21), організування конгресів і торговельних виставок(код за видом економічної діяльності 82.30), надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у. (код за видом економічної діяльності 82.99), дошкільна освіта (код за видом економічної діяльності 85.10), інші види освіти, н.в. і.у. (код за видом економічної діяльності 85.59), діяльність лікарняних закладів(код за видом економічної діяльності 86.10), інша діяльність у сфері охорони здоров`я (код за видом економічної діяльності 86.90), функціювання спортивних споруд (код за видом економічної діяльності 93.11), організування інших видів відпочинку та розваг(код за видом економічної діяльності 93.29), надання послуг перукарнями та салонами краси(код за видом економічної діяльності 96.02), діяльність із забезпечення фізичного комфорту (код за видом економічної діяльності 96.04).

Надалі встановлено, що 13 листопада 2025 року Комунальне виробниче підприємство з організації харчування у навчальних закладах оголосило відкриті торги з особливостями. Предмет закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти на суму 14 285 779,55 гривень.

ОСОБА_5 , з метою здійснення підприємницької діяльності пов`язаної із видом економічної діяльності 56.10 «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування», організувала подачу заявки щодо участі ТОВ «ПРОССЕККО 8», у тендері та виступила з пропозицією виконати цю роботу за 14 279 658,56 гривень.

01 грудня 2025 року між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах, в особі в.о. директора ОСОБА_8 , діючого на підставі Розпорядження Миколаївського міського голови від 27.06.2025 №173 рк, з однієї сторони, та товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8», в особі директора ОСОБА_5 , яка діє на підставі статуту, укладено договір субпідряду на закупівлю Кейтеренгових послуг № 01/12/25/1. Відповідно до вказаного договору предметом закупівлі є те, що «Субпідрядник» зобов`язується надати послуги за кодом: ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти, відповідно до санітарних норм та правил та згідно з дислокацією закладів, що є невід`ємною частиною Договору, а «Замовник» - Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах, яке є відповідальним за організацію харчування та є «Виконавцем» у розумінні умов договору №31/10/2-вс від 31.10.2025 року, укладеного між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах та Управлінням освіти Миколаївської міської ради.

Сума договору становить 14 279 658,56 грн. Термін виконання договору складає 1 місяць, тобто він є дійсним до 31 грудня 2025 року (включно).

Відповідно до п.2.1 зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечити збалансоване харчування вихованців та учнів у відповідності до циклічного меню та натуральних норм згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» Інструкції з організації харчування в навчальних закладах від 17.04.2006 р. № 298/227, та згідно з граничною вартістю на послуги з організації харчування дітей у навчальних закладах, затверджених рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 988 від 09.07.2025 р. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 11.12.2024 №2084 «Про встановлення граничної вартості на послуги з організації харчування в закладах освіти м. Миколаєва».

Відповідно до п. 2.2. зазначеного договору якість послуг має відповідати умовам надання послуг у сфері громадського харчування відповідно до чинного законодавства та вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року №?771/97-ВР (зі змінами). Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. №? 30 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних. учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №116 від 02.02.2011 р (із змінами ), Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 23.07.2002 р. № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», Постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2024 р № 1456 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти».

Відповідно до п.2.3. зазначеного договору якість Послуг (готової їжі та продуктів з яких виготовлена їжа) повинна відповідати сертифікатам якості або відповідності виробника іншим документам, що підтверджують відповідність продуктів встановленим вимогам та правилам приготування їжі встановленим чинним законодавством України.

Відповідно до п.2.4. зазначеного договору під час кожної поставки їжі «Субпідрядник» надає якісне посвідчення із зазначенням строків виготовлення та термінів вживання приготовленої їжі.

Відповідно до п.2.5. зазначеного договору, якщо надані Послуги (продукти з яких виготовлена їжа) виявляться неякісним, або таким, що не відповідають умовам цього Договору, «Субпідрядник» зобов`язаний усунути недоліки з моменту отримання претензії від Замовника. Всі витрати пов`язані із усуненням недоліків несе Субпідрядник.

Відповідно до п.2.6. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується щоденно проводити бракераж страв у відповідності з діючим законодавством України.

Відповідно до п.2.7. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується дотримуватися вимог законодавства щодо санітарно-епідеміологічного стану приміщень, де готуються страви, зберігаються продукти харчування (продовольча сировина), а також вимог законодавства про проходження працівниками медичного огляду.

Відповідно до п.2.8. зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечувати приготування їжі лише з безпечних і якісних продуктів харчування і продовольчої сировини, додержуватись умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, вимог кулінарної обробки харчових продуктів. правил особистої гігієни працівників.

Відповідно до п.2.9. зазначеного договору під час надання послуг з харчування повинні застосовуватися заходи із захисту довкілля, передбачені законодавством України.

Відповідно до п.2.10. зазначеного договору претензії по кількості та якості поставлених готових страв приймаються в момент фактичної поставки.

Відповідно до п.2.11. зазначеного договору при наданні послуг «Субпідрядник» повинен дотримуватися Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року №771/97-ВР, наказу МОЗ України «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні» від 29.10.2013 року №931 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.12.2013 року зал? 2205/24737).

Відповідно до п.2.12. зазначеного договору виготовлення готових страв «Субпідрядник» має здійснювати у виробничих приміщеннях з використанням відповідного технологічного обладнання та у відповідності до технологічних карток.

В подальшому, з метою надання Кейтерингових послуг для закладів освіти м. Миколаєва, ОСОБА_5 працюючи керуючим у ресторані «Дейлі спорт», що розташований по вул. Спортивній, 13, та належить ТОВ «Рестро Клаб» скориставшись тим, що наразі літня площадка ресторану не працює організувала на її території місце виробничих потужностей місце приготування їжі, не маючи для цього відповідних санітарних дозволів та умисно недотримуючись встановлених діючим законодавством вимог та дозволів.

12 грудня 2025 року Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області із залученням спеціалістів відділу санітарно епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено комісійну перевірку потужностей ТОВ «ПРОССЕККО 8» за адресою: місто Миколаїв, вул. Спортивна,13.

За результатами перевірки ОСОБА_5 допустила грубі порушення вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що виразилося в наступному:

- відсутня державна реєстрація потужностей з виробництва та обігу харчових продуктів, на які не потрібен експлуатаційний дозвіл, чим порушено вимоги Статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;

- не наданий затверджений керівником/власником об`єкту перелік працівників з датами проходження професійний медичний оглядів, не представлені особисті медичні книжки, чим порушено вимоги Постанови КМУ № 559 від 23 травня 2001 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» та наказу МОЗ України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб»;

- виробничі потужності не забезпечені питною водою, що відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"; на момент перевірки відсутня гаряча проточна вода;

- потужності не мають необхідних умов для надання послуг з кейтеренгу:

- виробничі потужності не оснащені усіма необхідними відокремленими зонами - зонами для отримання та зберігання сировини, заготівельною зоною, зоною фасування та пакування готової їжі, окремим входом/виходом для доставки їжі до прилеглих закладів та зонами повернення, миття та зберігання тари для доставки їжі; всі вищезазначені виробничі ділянки розміщені в одному приміщенні, в наслідок чого має місце грубе порушення технологічної поточності виробничого процесу, перехрест потоків сировини та готових страв, порушення товарного сусідства різних груп харчових продуктів та зворотної тари для готових страв, що може сприяти виникненню харчових отруєнь серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, та є порушенням вимог абзацу 2 пункту 15.1 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 № 305;

- не забезпечена доставка готової гарячої їжі в термоізоляційних боксах має місце постачання гарячої їжі, у тому числі страв з птиці, чаю у пластикових контейнерах; також, у «ланч-боксах» одночасно фасуються страви з різною температурою зберігання та реалізації (картопля тушкована та овочевий салат), чим порушено вимоги абзацу 2 пункту 15.1 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 № 305;

- не представлена документація з контролю за якістю харчових продуктів, сировини та готових страв відповідно до вимог Додатку до Постанови КМУ від 24 березня 2021 № 305 (Журнал здоров`я працівників харчоблоку, Технологічна документація на страви та вироби, Бракеражний журнал харчових продуктів, що надійшли від постачальника харчових продуктів, Бракеражний журнал готових страв, виготовлених оператором ринку харчових продуктів, який надає послуги з харчування);

- порушено вимоги щодо поділення готових страв на порції відповідно до маси нетто готового виробу, зазначеному в погодженому перспективному меню для різних вікових груп учнів; при контрольному зважуванні вмісту ланч-боксів встановлена порція страви «Салат з вареного буряка з ароматною олією» - 45- 55 гр при нормі порції 100 гр;

- порушено вимоги до зберігання різних груп харчових продуктів, у тому числі має місце зберігання хліба в первинній упаковці виробника та овочів в коридорах; зберігання м`яса в поліетиленовій упаковці від виробника на відрі з квашеною капустою, чим порушено вимоги пункту 3 частини1 Статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;

- не забезпечений контроль температурного режиму зберігання різних груп харчових продуктів, чим порушено вимоги пункту 5 частини1 Статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771;

- порушено термін придатності готових страв, які зберігаються у холодильній камері разом з іншими харчовими продуктами, чим порушено вимоги статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771;

- не надані необхідні документи щодо поводження з харчовими відходами, чим порушено вимоги статті 46 ЗУ № 771;

- порушено відвантаження готових страв в автотранспорті, внутрішні поверхні якого пошкоджені та не дають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію, чим порушено вимоги статті 44 ЗУ № 771;

- порушено терміни реалізації готових страв відповідно до технологічної документації; водночас, постачальником послуг надається два Денних забірних листа, в яких зазначається різний час виготовлення, відвантаження та реалізації страв з врахуванням термінів реалізації;

- порушення ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» №2639-УІІІ, а саме: у супроводжувальній документації не вказаний вихід ( маса нетто) кожної страви для вікових груп учнів (6-11 років, 11-14 років та 14-18 років) та загальна вага кожної страви, температура зберігання та споживання страв; відсутня інформація щодо реєстраційного номеру потужності; не вказана адреса потужності, на якій вироблена продукція.

Так, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «ПРОССЕККО 8», розуміючи те, що підприємство фактично неспроможне здійснювати надання об`ємів готової продукції, які зазначені у специфікації до договору Субпідряду, тобто послуги з Кейтерингу, та не маючи відповідної матеріально технічної бази і необхідної кількості працівників, умисно, з метою заволодіння грошовими коштами, передбаченими на оплату послуг за договірними зобов`язаннями, подала тендерну документацію, яка не відповідала дійсним кількісним та якісним характеристикам щодо потужностей ТОВ «ПРОССЕККО 8» та можливості фактичного виконання договірних зобов`язань, і як наслідок, не маючи необхідної кількості працюючого персоналу та матеріально технічної бази, не вела облік продовольчої сировини, харчових продуктів та їх поставки, не перевіряла наявність документів, що підтверджують їх якість та безпеку, терміни реалізації, тим самим не забезпечила проведення вхідного контролю за харчовими продуктами і продовольчою сировиною, які в подальшому розподілялися між навчальними закладами міста Миколаєва.

У зв`язку із чим, відповідно ОСОБА_5 , як власник товариства несе відповідальність за загальний санітарний стан закладу з приготування харчування, дотримання в ньому санітарного режиму та допуск до роботи осіб, що не пройшли медичне обстеження та не здали санітарний мінімум, за створення умов, необхідних для виконання працівниками правил особистої гігієни, забезпечення роботи по контролю за якістю сировини, що поступає та якістю продукції, що випускається.

Отже, ОСОБА_5 займаючись протиправною діяльністю, діючи умисно, з метою та мотивів безперервного отримання прибутку від діяльності товариства, ігноруючи вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Постанову КМУ від 24 березня 2021 № 305 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», вимоги Наказу МОЗ України від 12.05.2010 № 400 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" не забезпечила належне дотримання правил гігієни та санітарно-технологічних норм при виготовленні страв під час надання кейтерингових послуг для закладів освіти м. Миколаєва.

За результатами експертних висновків №009661 д.к./25, №009659 д.к./25 від 16 грудня 2025 року у зразках їжі, що були відібрані 12.12.2025 у приміщенні виробничих потужностей ТОВ «ПРОССЕККО 8» за адресою: м. Миколаїв вул. Спортивна, 13, виявлено не відповідність бактерій групи кишкової палички (коліформні бактерії). Тобто мікроорганізми, які використовуються як індикатори фекального забруднення води, їжі та навколишнього середовища, вказуючи на недотримання санітарних норм, погану гігієну чи порушення технологічних процесів та їхня присутність поза нормою свідчить про потенційну наявність патогенних бактерій. Факторами передачі вказаних бактерій слугували порушення особистої гігієни персоналом (миття рук), недотримання санітарних правил на виробництві, проблеми з дезінфекцією та миттям обладнання, забруднення під час транспортування чи зберігання.

Внаслідок порушення санітарних правил і норм у діяльності ТОВ «ПРОССЕККО 8», за адресою: м. Миколаїв вул. Спортивна, 13, допущених керівником товариства ОСОБА_5 , могли настати наслідки у вигляді масових неінфекційних захворювань (отруєння) - учнями закладів освіти м. Миколаєва.

Враховуючи вищевикладене, за результатами проведеного епідрозслідування та отриманих результатів лабораторних досліджень, встановлено зв`язок між виявленими бактеріями групи кишкової палички у продуктах харчування та порушенням санітарного законодавства, виявленими під час перевірки закладу ТОВ «ПРОССЕККО 8», що допущені керівником ОСОБА_5 , які могли завідомо призвести до масового поширення неінфекційних захворювань (отруєння).

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , є директором Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8» (код ЄРДПОУ 44920059), та будучи службовою особою, обґрунтовано підозрюється, у заволодінні шляхом зловживання своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, чужим майном в особливо великих розмірах коштами місцевого бюджету, виділених Комунальному виробничому підприємству по організації харчування у навчальних закладах.

Так, 07.03.2024 року зареєстровано юридичну особу ТОВ «ПРОССЕККО 8», з присвоєнням ідентифікаційного коду 44920059, за місцезнаходженням: Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Євгенія Логінова (Крилова), 12/5 кв. 17, яке відповідно до ст.113 Господарського кодексу України та ст. 80, ч. 2 ст. 81, ст. 83, ч. 1 ст. 84 Цивільного кодексу України є юридичною особою приватного права.

У відповідності до Статуту ТОВ «ПРОССЕККО 8» директор підприємства ОСОБА_5 , здійснює:

- керівництво поточною діяльністю товариства і діє наданої цим Статутом компетенції, приймає рішення по питаннях які не віднесені до виключної компетенції засновника;

- має право без довіреності вчиняти від імені товариства будь-які юридичні акти (правочини), в тому числі укладати угоди, договори, контракти, звершення всіх розпорядчих дій виходячи із статутної діяльності підприємства та рішень засновників;

- має право відкривати у банківських установах рахунки у національній та іноземних валютах для розрахункових операцій;

- приймає рішення щодо інших питань поточної діяльності підприємства;

Окрім того, відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», ОСОБА_5 як посадова особа, яка здійснює керівництво ТОВ «ПРОССЕККО 8» несе, відповідно до законодавства та установчих документів, відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, метою ведення якого, згідно ст. 3 цього Закону, є надання повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства.

Таким чином, директор ТОВ «ПРОССЕККО 8» ОСОБА_5 здійснює діяльність, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій і, згідно з ч. 3 ст. 18 Кримінального кодексу України та примітки 1 до ст. 364 КК України, є службовою особою.

Так, 04 травня 2023 року ОСОБА_5 отримала свідоцтво про державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8», згідно із яким видом економічної діяльності ОСОБА_5 є «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування» (код за видом економічної діяльності 56.10), як основний, а також роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код за видом економічної діяльності 47.11), роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.21), роздрібна торгівля м?ясом і м?ясними продуктами в спеціалізованих магазинах(код за видом економічної діяльності 47.22), роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.23), роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.24), роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.25), роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах(код за видом економічної діяльності 47.26), роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.29), діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання(код за видом економічної діяльності 55.20), надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у. (код за видом економічної діяльності 63.99), діяльність страхових агентів і брокерів (код за видом економічної діяльності 66.22), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код за видом економічної діяльності 68.20), посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації (код за видом економічної діяльності 73.12), дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки(код за видом економічної діяльності 73.20), прокат товарів для спорту та відпочинку(код за видом економічної діяльності 77.21), організування конгресів і торговельних виставок(код за видом економічної діяльності 82.30), надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у. (код за видом економічної діяльності 82.99), дошкільна освіта (код за видом економічної діяльності 85.10), інші види освіти, н.в. і.у. (код за видом економічної діяльності 85.59), діяльність лікарняних закладів(код за видом економічної діяльності 86.10), інша діяльність у сфері охорони здоров`я (код за видом економічної діяльності 86.90), функціювання спортивних споруд (код за видом економічної діяльності 93.11), організування інших видів відпочинку та розваг(код за видом економічної діяльності 93.29), надання послуг перукарнями та салонами краси(код за видом економічної діяльності 96.02), діяльність із забезпечення фізичного комфорту (код за видом економічної діяльності 96.04).

Надалі встановлено, що 13 листопада 2025 року Комунальне виробниче підприємство з організації харчування у навчальних закладах оголосило відкриті торги з особливостями. Предмет закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти на суму 14 285 779, 55 гривень.

Ознайомившись з вищевказаним оголошенням, у ОСОБА_5 , виник злочинний умисел на заволодіння, шляхом зловживання своїм службовим становищем, грошовими коштами, виділеними Комунальному виробничому підприємству по організації харчування у навчальних закладах для закупівлі Кейтерингових послуг для закладів освіти шляхом надання послуг, які не відповідають вимогам, за наступних обставин.

Реалізовуючи свій корисливий умисел, ОСОБА_5 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, бажаючи настання негативних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи мету незаконного збагачення та наживи, а також достовірно знаючи, що у ТОВ «ПРОССЕККО 8» відсутні можливості та зареєстровані потужності оператора ринку за видом діяльності «Діяльність закладів громадського харчування за категоріями: 2.1. стаціонарна потужність (ресторан, бар, кафе, піцерія тощо)», звернулася з тендерною пропозицією в рамках процедури закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти з очікуваною вартістю 14 285 779, 55 гривень.

Після чого, ОСОБА_5 18.11.2025 року надала Уповноваженій особі КВП по організації харчування у навчальних закладах довідку щодо наявності зареєстрованих потужностей оператору ринку, в якій зазначено, що остання відповідно до договору оренди №07/11-25 від 07 листопада 2025 року, укладеним між ТОВ «ПРОССЕККО 8» та ПП «Содружество» планує здійснювати діяльність щодо надання кейтерингових послуг для закладів освіти та має зареєстровані потужності оператора ринку за адресою: м. Миколаїв пр. Центральний, 24/1. До довідки долучає інформацію про наявність в ТОВ «ПРОССЕККО 8» обладнання, матеріально-технічної бази та технологів.

Так, протоколом розгляду тендерних пропозицій Уповноваженої особи Комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах, за результатами торгів та розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «ПРОССЕККО 8» було визначено переможцем відкритих торгів.

За результатами здійсненої процедури закупівлі, 01 грудня 2025 року між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах, в особі в.о. директора ОСОБА_8 , діючого на підставі Розпорядження Миколаївського міського голови від 27.06.2025 №173 рк, з однієї сторони, та товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8», в особі директора ОСОБА_5 , яка діє на підставі статуту, укладено договір субпідряду на закупівлю Кейтеренгових послуг № 01/12/25/1. Відповідно до вказаного договору предметом договору є те, що «Субпідрядник» зобов`язується надати послуги за кодом: ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти, відповідно до санітарних норм та правил та згідно з дислокацією закладів, що є невід`ємною частиною Договору, а «Замовник» - Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах, яке є відповідальним за організацію харчування та є «Виконавцем» у розумінні умов договору №31/10/2-вс від 31.10.2025 року, укладеного між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах та Управлінням освіти Миколаївської міської ради.

Сума договору становить 14 279 658,56 грн. Термін виконання договору складає 1 місяць, тобто він є дійсним до 31 грудня 2025 року (включно).

Відповідно до п.2.1 зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечити збалансоване харчування вихованців та учнів у відповідності до циклічного меню та натуральних норм згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» Інструкції з організації харчування в навчальних закладах від 17.04.2006 р. № 298/227, та згідно з граничною вартістю на послуги з організації харчування дітей у навчальних закладах, затверджених рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 988 від 09.07.2025 р. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 11.12.2024 №2084 «Про встановлення граничної вартості на послуги з організації харчування в закладах освіти м. Миколаєва».

Відповідно до п. 2.2. зазначеного договору якість послуг має відповідати умовам надання послуг у сфері громадського харчування відповідно до чинного законодавства та вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року №?771/97-ВР (зі змінами). Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. №? 30 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних. учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №116 від 02.02.2011 р (із змінами ), Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 23.07.2002 р. № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», Постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2024 р № 1456 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти».

Відповідно до п.2.3. зазначеного договору якість Послуг (готової їжі та продуктів з яких виготовлена їжа) повинна відповідати сертифікатам якості або відповідності виробника іншим документам, що підтверджують відповідність продуктів встановленим вимогам та правилам приготування їжі встановленим чинним законодавством України.

Відповідно до п.2.4. зазначеного договору під час кожної поставки їжі «Субпідрядник» надає якісне посвідчення із зазначенням строків виготовлення та термінів вживання приготовленої їжі.

Відповідно до п.2.5. зазначеного договору, якщо надані Послуги (продукти з яких виготовлена їжа) виявляться неякісним, або таким, що не відповідають умовам цього Договору, «Субпідрядник» зобов`язаний усунути недоліки з моменту отримання претензії від Замовника. Всі витрати пов`язані із усуненням недоліків несе Субпідрядник.

Відповідно до п.2.6. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується щоденно проводити бракераж страв у відповідності з діючим законодавством України.

Відповідно до п.2.7. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується дотримуватися вимог законодавства щодо санітарно-епідеміологічного стану приміщень, де готуються страви, зберігаються продукти харчування (продовольча сировина), а також вимог законодавства про проходження працівниками медичного огляду.

Відповідно до п.2.8. зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечувати приготування їжі лише з безпечних і якісних продуктів харчування і продовольчої сировини, додержуватись умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, вимог кулінарної обробки харчових продуктів. правил особистої гігієни працівників.

Відповідно до п.2.9. зазначеного договору під час надання послуг з харчування повинні застосовуватися заходи із захисту довкілля, передбачені законодавством України.

Відповідно до п.2.10. зазначеного договору претензії по кількості та якості поставлених готових страв приймаються в момент фактичної поставки.

Відповідно до п.2.11. зазначеного договору при наданні послуг «Субпідрядник» повинен дотримуватися Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року №771/97-ВР, наказу МОЗ України «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні» від 29.10.2013 року №931 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.12.2013 року зал? 2205/24737).

Відповідно до п.2.12. зазначеного договору виготовлення готових страв «Субпідрядник» має здійснювати у виробничих приміщеннях з використанням відповідного технологічного обладнання та у відповідності до технологічних карток.

В подальшому, для доведення свого злочинного умислу направленого на заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету, виділених Комунальному виконавчому підприємству по організації харчування у навчальних закладах, на користь ТОВ «ПРОССЕККО 8», достовірно знаючи, що за адресою: м. Миколаїв пр. Центральний, 24/1 відбуваються ремонтні роботи, у зв`язку з чим приготування їжі за заявленими потужностями не можливі, ОСОБА_5 діючи умисно, переслідуючи мету незаконного збагачення та наживи, а також, будучи обізнаною, що у ресторані «Дейлі спорт», що розташований по вул. Спортивній, 13 та належить ТОВ «Рестро Клаб» є літня площадка, яка наразі не працює, діючи від імені ТОВ «ПРОССЕККО 8», 02 грудня 2025 року уклала договір оренди майна №02/12-25 між ТОВ «Рестро Клаб та ТОВ «ПРОССЕККО 8», де організувала місце виробничих потужностей місце приготування їжі, не маючи для цього відповідних санітарних вимог та дозволів.

А тому, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «ПРОССЕККО 8», розуміючи те, що підприємство фактично неспроможне здійснювати надання об`ємів готової продукції, які зазначені у специфікації до договору Субпідряду, тобто послуги з Кейтерингу, та не маючи відповідної матеріально технічної бази і необхідної кількості працівників, умисно, з метою заволодіння грошовими коштами в особливо великому розмірі, які передбачалися на оплату послуг за договірними зобов`язаннями, розуміючи неспроможність виконати умови договору належним чином, організувала подання тендерної документації, яка не відповідала дійсним кількісним та якісним характеристикам щодо потужностей ТОВ «ПРОССЕККО 8» та можливості дійсного виконання договірних зобов`язань, здійснювала діяльність під виглядом якісного та повного виконання умов договору №01/12/25/1 від 01.12.2025.

Отже, ОСОБА_5 займаючись протиправною діяльністю, діючи умисно, з метою та мотивів безперервного отримання прибутку від діяльності товариства, ігноруючи вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Постанову КМУ від 24 березня 2021 № 305 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», вимоги Наказу МОЗ України від 12.05.2010 № 400 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" не забезпечила належне дотримання законодавства України, при наданні кейтерингових послуг для закладів освіти м. Миколаєва.

Проте, внаслідок того, що договірні зобов`язання ОСОБА_5 як директором ТОВ «ПРОССЕККО 8» не виконувалися, Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах, в особі виконувача обов`язків директора ОСОБА_9 , 15 грудня 2025 року розірвано договір №01/12/25/1 субпідряду на закупівлю Кейтерингових послуг укладеним 01 грудня 2025 року з ТОВ «ПРОССЕККО 8».

Тому, ОСОБА_5 займаючи посаду директора ТОВ «ПРОССЕККО 8», умисно, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, бажаючи настання негативних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом неналежного виконання договору №01/12/25/1 від 01.12.2025 субпідряду на закупівлю Кейтеренгових послуг, завідомо розуміючи неможливість виконання його умов, мала на меті заволодіти грошовими коштами місцевого бюджету на загальну суму 14 279 658, 56 грн., чим могла завдати шкоди інтересам держави в особливо великому розмірі, але не заволоділа ними з причин, що не залежали від її волі, не вчинивши усіх дій, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця.

Прокурор звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з клопотанням про застосування відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із можливістю внесення застави у сумі 242 240 грн.

В обґрунтування клопотання вказав, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Підозра є обґрунтованою, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, є ризики того, що підозрювана може переховуватись від органу досудового розслідування та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Запобігти вказаним ризикам не зможе обрання більш м`якого запобіжного заходу.

В судовому засіданні прокурори ОСОБА_3 та ОСОБА_4 клопотання підтримали та просили задовольнити.

Підозрювана ОСОБА_5 та її захисник ОСОБА_6 заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись на необґрунтованість підозри та недоведеність ризиків. Просили обрати ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час.

Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, приходжу до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 325 КК України, яке відноситься до категорії особливо тяжких злочинів та за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Підозра є обґрунтованою, підтверджується наступними зібраними матеріалами кримінального провадження:

- витягом з ЄРДР за № 42025152010000090 від 08.12.2025;

- договором №01/12/25/1 від 01.12.2025;

- договором №31/10/2-вс від 31.10.2025;

- протоколом обшуку від 12.12.2025 за адресою: АДРЕСА_3 ;

- протоколом обшуку від 12.12.2025 за адресою: АДРЕСА_4 ;

- експертним висновком №009661 д.к./25 від 16 грудня 2025 року;

- експертним висновком №009659 д.к./25 від 16 грудня 2025 року;

- довідкою від 12.12.2025 року.

При цьому слід звернути увагу на те, що підозра визнається обґрунтованою у тому випадку, якщо існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про котру йдеться мова, могла вчинили правопорушення.

Враховуючи наявні у матеріалах клопотання докази, вважаю, що є достатні підстави вважати підозру ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого їй злочинного діяння обґрунтованою, чим спростовуються доводи сторони захисту стосовно відсутності вагомих доказів на підтвердження обґрунтованості підозри її підзахисної.

Крім цього, стандарт доведення обґрунтованості підозри є нижчим від стандарту доведення винуватості поза розумним сумнівом та вимагає меншої ваги доказів, ніж для ухвалення обвинувального вироку.

З урахуванням викладеного, тяжкості покарання, яке загрожує ОСОБА_5 у разі визнання її винною в інкримінованому правопорушенні, беручи до уваги обставини його вчинення, а також особу підозрюваної, вважаю доведеною наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрювана може переховуватись від органу досудового розслідування та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

За такого, оскільки на теперішній час існують чотири ризики, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, їх існування в сукупності дозволяє дійти висновку про те, що застосування більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, не є достатнім для їх запобігання.

Разом з тим, з урахуванням вимог ч. 3 ст. 183 КПК України, той факт, що злочин, в якому підозрюється ОСОБА_5 , не підпадає під перелік злочинів, визначених ч. 4 ст. 183 КПК України, вважаю доцільним визначити заставу як альтернативний запобіжний захід.

Згідно вимог ч. 5 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього. Розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, визначається від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2026 рік" від 03.12.2025 року № 4695-IХ, з 1 січня 2026 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить 3328 гривні.

За такого, беручи до уваги обставини вчиненого кримінального правопорушення, майновий стан підозрюваної, інші дані про особу, а також існування чотирьох ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, приходжу до висновку, що застава у розмірі 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень є достатньою для забезпечення виконання підозрюваною покладених на неї обов`язків та не буде завідомо непомірною для неї.

У разі внесення вказаної застави на підозрювану ОСОБА_5 покладаються наступні обов`язки: прибувати за всіма викликами слідчого, прокурора та суду; не відлучатися з м. Миколаєва без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, місця роботи, зміну контактних даних; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Одночасно ОСОБА_5 роз`яснюються вимоги ч. 8 ст. 182 КПК України, згідно з якою у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

За такого, клопотання прокурора підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 183, 193, 194, 196, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 20 лютого 2026 року.

Звільнити ОСОБА_5 з-під варти у разі внесення застави у розмірі 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень.

У разі звільнення ОСОБА_5 під заставу, покласти на неї на строк до 20 лютого 2026 року наступні обов`язки:

- прибувати за всіма викликами слідчого, прокурора та суду;

- не відлучатися з м. Миколаєва без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, місця роботи, зміну контактних даних;

- утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів.

Повний текст ухвали оголошено 19 січня 2026 року об 14 год. 00 хв.

СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_10