Рішення № 133454441, 20.01.2026, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2026
Номер справи
640/27423/21
Номер документу
133454441
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

20 січня 2026 рокусправа № 640/27423/21

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кондратюк Ю.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «ЗАХІД-ІНОС» до Головного управління Державної податкової служби в місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

У С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Приватне підприємство «ЗАХІД-ІНОС» із позовом до Головного управління Державної податкової служби в місті Києві, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 19.03.2020 №00214820902, видане Приватному підприємству «ЗАХІД-ІНОС».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у період з 18.02.2021 по 26.02.2021 Головне управління ДПС у м. Києві провело фактичну перевірку Приватного підприємства «ЗАХІД-ІНОС» з питань дотримання вимог чинного законодавства, яке регулює придбання, зберігання, реалізацію пального за лютий - березень 2021 року.

За результатами перевірки був складений Акт фактичної перевірки № 16234/Ж5/26-15-09- 02/34814356 від 01.03.2021 (далі - Акт фактичної перевірки). Відповідно до Акту фактичної перевірки встановлено порушення ч. 1, 8 ст. 15 Закону України від 18 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481/95-ВР), а саме зберігання ПП «ЗАХІД-ІНОС» пального за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18 без наявності ліцензії на право зберігання пального.

19.08.2021 на адресу Позивача було надіслане податкове повідомлення-рішення від 19.03.2020 № 00214820902 (оскаржуване повідомлення-рішення), яким до ПП «ЗАХІД-ІНОС» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) 500 000 грн.

Наказ від 05.02.2021 № 1066-п і додаток 4 до вказаного наказу в частині опису підстав для проведення контрольного заходу містять лише цифрове позначення норми Податкового кодексу України - пп. 80.2.5. При цьому Відповідач не наводить жодних вказівок на фактичну та реально існуючу підставу для перевірки, яка кореспондувала б універсальній нормі пп. 80.2.5 Податкового кодексу України, ним не наведено жодних конкретних відомостей щодо підстав для фактичної перевірки.

Враховуючи викладене, звертає увагу на безпідставність і необґрунтованість фактичної перевірки Позивача як на доказ протиправності прийнятого за її наслідком податкового повідомлення-рішення від 19.03.2020 № 00214820902, яке з огляду на такі дефекти внаслідок протиправних дій контролюючого органу не може вважатися законним.

У розділі « 4. Прикінцеві положення» Акту фактичної перевірки відсутній підпис уповноваженого представника Позивача, а замість його підпису зазначено «направлено поштою».

Таким чином, в порушення вимог статті 86 Податкового кодексу України Акт фактичної перевірки від 01.03.2021 № 16234/Ж5/26-15-09-02/34814356 був надісланий Головним управлінням ДПС у м. Києві Відповідачу листом від 07.06.2021 № 57220/6/26-15-09-02-16 разом із податковим повідомленням-рішенням від 19.03.2020 № 00214820902.

Вважає, що внаслідок неповідомлення відповідачем про складання Акту фактичної перевірки позивач був позбавлений права на ознайомлення з ним та його підписання згідно норми ст. 86 Податкового кодексу України.

У самому Акті фактичної перевірки підтверджується та обставина, що на час проведення 18.02.2021 посадовими особами ГУ ДПС у м. Києві фактичної перевірки на акцизному складі з уніфікованим №1015573 не було жодної стаціонарної або пересувної ємності з пальним та стаціонарних резервуарів для його зберігання.

На момент початку проведення 18.02.2021 на Підприємстві фактичної перевірки акцизний склад з уніфікованим №1015573 був анульований.

Разом з тим, з Акту вбачається, що перевіркою був встановлений факт зберігання ПП «ЗАХІД- ІНОС» пального за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, в період з 09.02.2021 р. по 15.02.2021 р. без наявності ліцензії на право зберігання пального.

Проте, дана ситуація склалась внаслідок помилки відповідальної особи Підприємства Пшоновської А.Г., яка через недбалість своєчасно не зареєструвала акцизну накладну на фізичне відвантаження (відпуск) підакцизного пального у загальному обсязі 9077,64 л з акцизного складу з уніфікованим №1015573 на пересувні акцизні склади НОМЕР_1 та АІ89781А, яке фактично відбулося ще 09.02.2021.

Склад Підприємства за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18 використовується не для зберігання підакцизного товару, а виключно для перевантаження пального з одного транспортного засобу у другий, сортування, зваження, палетування, що й підтвердила проведена перевірка.

Для виконання таких робіт він оснащений відповідними матеріально-технічними засобами, зокрема, автонавантажувачем, вагами та іншими інструментами для розвантажувально- навантажувальних робіт.

Цей факт підтверджується тим, що частина пального, яке 09.02.2021 прибуло на акцизний склад Підприємства, була відвантажена у той же день. Решта пального також фактично була відвантажена зразу після прибуття 09.02.2021.

З огляду на наведене вважає, що ПП «ЗАХІД-ІНОС» не порушувало вимоги ч. 1, 8 ст. 15 Закону України від 18 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (надалі - Закон № 481/95-ВР), а тому застосування до Позивача штрафних санкцій є безпідставним і протиправним.

Оскаржуване податкове повідомлення- рішення № 00214820902 датовано 19.03.2020. Вважає, що неможливо достовірно встановити щодо якого періоду часу, відносно яких подій та порушень стосується штрафна санкція, зазначена у оскаржуваному податковому повідомленні- рішенні, яке було виписане 19.03.2020, за тих обставин, що в ній містяться посилання на події, які відбувалися в інший період, а саме у 2021 році.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.10.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.

17.01.2022 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить у задоволенні позовних вимог відмовити.

Зазначає, що на підставі п.п. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України на виконання наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 05.02.2021 №1066-п та направлень від 18.02.2021 № 3113/26-15-32-07, № 3114/26-15-32-07, проведено фактичну перевірку ПП «ЗАХІД-ІНОС» (код 34814356) з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні придбання, зберігання та подальшої реалізації пального.

За результатом перевірки складено акт від 01.03.2021 № 16234/ж5/26-15-09-02/34814356, яким встановлено порушення ч. 1, 8 ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями), а саме зберігання ПП «ЗАХІД-ІНОС» пального за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18 без наявності ліцензії на право зберігання пального.

Операції по відвантаженню пального з зареєстрованого ПП «ЗАХІД-ІНОС» акцизного складу з уніфікованим №1015573 за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, підтверджуються наданими до перевірки товарно-транспортними накладними, в яких зазначений пункт навантаження - м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18.

Згідно Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ПП «ЗАХІД-ІНОС» не отримувало ліцензію на право зберігання пального або право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд- 18-

Проаналізувавши надані до перевірки документи та дані ЄРАН 2019, перевіркою встановлено зберігання ПП «ЗАХІД-ІНОС» підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) у період з 09.02.2021 по 15.02.2021 за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18.

Перевіркою встановлено порушення ПП «ЗАХІД-ІНОС» ч. 1, 8 ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями), а саме зберігання ПП «ЗАХІД-ІНОС» пального за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18 без наявності ліцензії на право зберігання пального.

Враховуючи вищевикладене, штрафні (фінансові) санкції в сумі 500 000, 00 грн, застосовані до позивача правомірно.

На виконання Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399 передано судові справи Львівському окружному адміністративному суду.

За результатом автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді Львівського окружного адміністративного суду Кондратюк Ю.С.

Ухвалою судді від 10.02.2025 прийнято до провадження справу № 640/ 27423/21 та вирішено здійснювати розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

З`ясувавши обставини, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

На підставі п.п. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України на виконання наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 05.02.2021 №1066-п та направлень від 18.02.2021 № 3113/26-15-32-07, № 3114/26-15-32-07, проведено фактичну перевірку ПП «ЗАХІД-ІНОС» (код 34814356) з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні придбання, зберігання та подальшої реалізації пального з 18.02.2021 по 26.02.2021.

За результатами перевірки був складений Акт фактичної перевірки № 16234/Ж5/26-15-09- 02/34814356 від 01.03.2021 (далі - Акт фактичної перевірки).

Відповідно до Акту фактичної перевірки встановлено порушення ч. 1, 8 ст. 15 Закону України від 18 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (надалі - Закон № 481/95-ВР), а саме зберігання ПП «ЗАХІД-ІНОС» пального за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, без наявності ліцензії на право зберігання пального.

У Акті фактичної перевірки зазначено, що «під час виходу на перевірку акцизного складу ПП «ЗАХІД-ІНОС» за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, встановлено наступне: станом на 18.02.2021, відсутні залишки підакцизного пального, а також відсутні стаціонарні резервуари для зберігання пального, відповідно відсутні витратоміри-лічильники та рівнеміри- лічильники рівня пально.

Згідно наданого до перевірки Договору купівлі-продажу від 14.01.2021 №1/01/2021, укладеного з PACHEMTECH LTD, ПП «ЗАХІД-ІНОС» імпортує хімічні продукти (спеціальні присадки, що використовуються в нафтогазовій промисловості). Відповідно наданих до перевірки, вантажно-митних декларацій, отримання пального (присадок) від PACHEMTECH LTD відбувається у бочках по 165 кг.

Згідно оборотно-сальдової відомості по рахунку 281 за період з 01.11.2020 по 18.02.2021 ПП «ЗАХІД- ІНОС» по дебету рахунку 281 відображено оприбуткованим підакцизного пального (присадок) (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) у загальному об`ємі 8 325 кг.

Відповідно оборотно-сальдової відомості по рахунку 281 за період з 01.11.2020 по 18.02.2021 ПП «ЗАХІД-ІНОС» по кредиту рахунку 281 відображено списання підакцизного пального (присадок) (код УКТ ЗЕД 381 1 90 00 00) у загальному об`ємі 8 325 кг.

В ході аналізу бази даних Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - ЄРАН 2019) встановлено, що 09.02.2021 ПП «ЗАХІД-ІНОС» склало та зареєструвало акцизні накладні (далі - АН) за №1 (реєстраційний №9018158774) та №3 (реєстраційний №9018335813) з кодом операції « 4» - ввезення пального на митну територію України на ввезення підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) на пересувний акцизний склад АС3426ВХАС4871ХР у загальному обсязі 9 256,0 л.

Надалі, відповідно ЄРАН 2019, ПП «ЗАХІД-ІНОС» 09.02.2021 склало та зареєструвало АН за №2 (реєстраційний №9018192025), №4 (реєстраційний №9018356517) на фізичне відвантаження (отримання) підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) з пересувного акцизного складу АС3426ВХАС4871ХР на зареєстрований ПП «ЗАХІД-ІНОС» акцизний склад з уніфікованим №1015573 за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, у загальному обсязі 9 256,0 л кг.

В подальшому, згідно ЄРАН 2019 ПП «ЗАХІД-ІНОС» 09.02.2021 склало та зареєструвало АН за №5 (реєстраційний №9018443317) на фізичне відвантаження (відпуск) підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) з акцизного складу з уніфікованим №1015573 на пересувний акцизний склад НОМЕР_1 у загальному обсязі 178,36 л.

Також, відповідно ЄРАН 2019 ПП «ЗАХІД-ІНОС» 15.02.2021 склало та зареєструвало АН за №7 (реєстраційний №9026151752), №9 (реєстраційний №9026397375) на фізичне відвантаження (відпуск) підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) з акцизного складу з уніфікованим №1015573 на пересувні акцизні склади НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , відповідно, у загальному обсязі 9 077,64 л.

Операції по відвантаженню пального з зареєстрованого ПП «ЗАХІД-ІНОС» акцизного складу з уніфікованим №1015573 за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, підтверджуються наданими до перевірки товарно-транспортними накладними, в яких зазначений пункт навантаження - м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18.

Згідно Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ПП «ЗАХІД-ІНОС» не отримувало ліцензію на право зберігання пального або право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18.

Проаналізувавши надані до перевірки документи та дані ЄРАН 2019, перевіркою встановлено зберігання ПП «ЗАХІД-ІНОС» підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) у період з 09.02.2021 по 15.02.2021 за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18.

Перевіркою встановлено порушення ПП «ЗАХІД-ІНОС» ч. 1, 8 ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями), а саме зберігання ПП «ЗАХІД-ІНОС» пального за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18 без наявності ліцензії на право зберігання пального».

19.08.2021 на адресу Позивача було надіслане податкове повідомлення-рішення від 19.03.2020 № 00214820902, яким до ПП «ЗАХІД-ІНОС» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) 500 000 грн.

25.06.2021 позивач подав скаргу на податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 19.03.2020 № 00214820902.

Рішенням Державної податкової служби України від 19.08.2021 № 19042/6/99-00-06-03-02- 06 податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 19.03.2020 № 00214820902 залишене без змін, а скарга позивача - без задоволення.

Не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням позивач звернувся до суду з цим позовом.

Змістом спірних правовідносин є правомірність податкових повідомлень-рішень, винесених за результатами фактичної перевірки.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Згідно із підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом41.1.1 пункту 41.1 статті 41цьогоКодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Положеннями п.п. 80.1, 80.10 ст. 80 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи). Порядок оформлення результатів фактичної перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.

За правилами пункту80.2 статті 80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.

Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу(пункт80.5 статті 80 ПК України).

У відповідності до пунктів 80.7-80.10 статті80 ПК України фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб`єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Під час проведення перевірки посадовими особами, які здійснюють таку перевірку, може проводитися хронометраж господарських операцій. За результатами хронометражу складається довідка, яка підписується посадовими особами контролюючого органу та посадовими особами суб`єкта господарювання або його представника та/або особами, що фактично здійснюють господарські операції.

Строки проведення фактичної перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.

За правилами п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, або особами, уповноваженими на це у встановленому порядку, у строки, визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов`язаний його підписати.

Акт перевірки - документ, який складається у передбачених цим Кодексом випадках, підтверджує факт проведення перевірки та відображає її результати.

Акт перевірки не може розглядатися як заява або повідомлення про вчинення кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків.

Довідка перевірки - документ, який складається у передбачених цим Кодексом випадках, підтверджує факт проведення перевірки та відображає її результати і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов`язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із запереченнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.

Матеріали перевірки - це:

акт (довідка) перевірки з інформативними додатками, які є його невід`ємною частиною;

заперечення, надані платником податків до акта (довідки) перевірки (у разі їх наявності на час розгляду);

пояснення та їх документальне підтвердження, які надані платником податків відповідно до підпункту 16.1.15 пункту 16.1 статті 16 та відповідно до абзацу другого підпункту 17.1.6 пункту 17.1 статті 17 розділу I цього Кодексу.

Згідно з п.86.5 ст. 86 ПК України акт (довідка) про результати фактичних перевірок, визначених статтею 80 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючих органів, які проводили перевірку, реєструється не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки. Акт (довідка) про результати зазначених перевірок підписується особою, яка здійснювала розрахункові операції, платником податків та його законними представниками (у разі наявності).

Відповідно до п.86.8 ст. 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається в порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п`ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та додаткових документів і пояснень, зокрема документів, що підтверджують відсутність вини, наявність пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, поданих у порядку, встановленому цією статтею, податкове повідомлення-рішення приймається в порядку та строки, визначені пунктом 86.7 цієї статті.

Пунктом 52-2 розділу підрозділу 10розділу XX ПК України установлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:

документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами78.1.7та 78.1.8 пункту78.1 статті 78цьогоКодексу;

фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами80.2.2,80.2.3та 80.2.5 пункту80.2 статті 80цьогоКодексу.

Аналіз вказаного дає суду підстави дійти до висновку, що мораторій не розповсюджує свою дію на фактичні перевірки щодо порушення вимог законодавства в частині здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2,80.2.3та 80.2.5 пункту80.2 статті 80 ПК України.

Судом встановлено, що фактична перевірка призначена відповідачем на підставі п.п. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України на виконання наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 05.02.2021 №1066-п та направлень від 18.02.2021 № 3113/26-15-32-07, № 3114/26-15-32-07, з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні придбання, зберігання та подальшої реалізації пального.

Разом з цим, суд виснує про безпідставність тверджень позивача, як підстави для задоволення позовних вимог посилання на те, що наказ про проведення фактичної перевірки не наводить жодних вказівок на фактичну та реально існуючу підставу для перевірки, яка кореспондувала б універсальній нормі пп. 80.2.5 Податкового кодексу України, ним не наведено жодних конкретних відомостей щодо підстав для фактичної перевірки.

У той же час, згідно із пунктом 81.1 статті 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;

копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;

службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п`ятому цього пункту, не дозволяється.

При пред`явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

Проте, позивачем у позовній заяві не наведено обґрунтування в частині порушення контролюючим органом положень пункту 81.1 статті 81 ПК України, із дотриманням якого, у свою чергу ПК України пов`язує право останнього на проведення відповідної перевірки.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що в межах спірних правовідносин відсутні підстави для висновку щодо порушення порядку призначення та проведення фактичної перевірки позивача.

Суд також відхиляє доводи позивача про те, що внаслідок неповідомлення відповідачем про складання Акту фактичної перевірки позивач був позбавлений права на ознайомлення з ним та його підписання, оскільки у позовній заяві позивач вказує на те, що Акт фактичної перевірки від 01.03.2021 № 16234/Ж5/26-15-09-02/34814356 був надісланий Головним управлінням ДПС у м. Києві листом від 07.06.2021 № 57220/6/26-15-09-02-16 разом із податковим повідомленням-рішенням від 19.03.2020 № 00214820902.

Також суд звертає увагу на те, що позивач 25.06.2021 скористався правом подання скарги на податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 19.03.2020 № 0021482090225.06.2021. Рішенням Державної податкової служби України від 19.08.2021 № 19042/6/99-00-06-03-02- 06 податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 19.03.2020 № 00214820902 залишене без змін, а скарга Позивача - без задоволення.

Щодо висновків Акту фактичної перевірки про порушення позивачем ч. ч. 1,8 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», та відповідно стосовно оскаржуваного податкового повідомлення рішення від 19.03.2020 № 00214820902, яким до ПП «ЗАХІД-ІНОС» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) 500 000 грн, суд зазначає таке.

Відповідно до абзацу першого преамбули Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України (далі - Закон № 481/95-ВР у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Статтею 1 Закону № 481/95-ВР розкрито, серед інших, наступні поняття: ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку;

місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування;

зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик;

Єдиний державний реєстр суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним (далі - Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального) - перелік суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють діяльність на таких місцях на підставі виданих ліцензій.

Порядок здійснення імпорту, експорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним та зберігання пального встановлено ст.15 Закону №481/95-ВР.

Згідно з приписами ч.ч. 1, 8 статті 15 Закону № 481/95-ВР імпорт, експорт алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності без наявності ліцензії. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється за наявності у суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах. Оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.

Згідно із статтею 17 Закону України №481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії 500000 гривень.

При цьому, частиною 22 статті 18 Закону України № 481/95-ВР передбачено, що до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону, у разі зберігання пального до 31 березня 2020 року без наявності відповідної ліцензії.

За визначенням, наведеним у пп. 14.1.141-1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.

Відповідно до пп. 14.1.6. п. 14.1. ст. 14 ПК України акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом:

а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємкостей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб`єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1 000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливо роздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємкостей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб`єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливо роздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої;

ґ) приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.

Суд встановив, що у Акті фактичної перевірки зазначено, що «під час виходу на перевірку акцизного складу ПП «ЗАХІД-ІНОС» за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, встановлено наступне: станом на 18.02.2021, відсутні залишки підакцизного пального, а також відсутні стаціонарні резервуари для зберігання пального, відповідно відсутні витратоміри-лічильники та рівнеміри- лічильники рівня пально.

Згідно наданого до перевірки Договору купівлі-продажу від 14.01.2021 №1/01/2021, укладеного з PACHEMTECH LTD, ПП «ЗАХІД-ІНОС» імпортує хімічні продукти (спеціальні присадки, що використовуються в нафтогазовій промисловості). Відповідно наданих до перевірки, вантажно-митних декларацій, отримання пального (присадок) від PACHEMTECH LTD відбувається у бочках по 165 кг.

Згідно оборотно-сальдової відомості по рахунку 281 за період з 01.11.2020 по 18.02.2021 ПП «ЗАХІД- ІНОС» по дебету рахунку 281 відображено оприбуткованим підакцизного пального (присадок) (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) у загальному об`ємі 8 325 кг.

Відповідно оборотно-сальдової відомості по рахунку 281 за період з 01.11.2020 по 18.02.2021 ПП «ЗАХІД-ІНОС» по кредиту рахунку 281 відображено списання підакцизного пального (присадок) (код УКТ ЗЕД 381 1 90 00 00) у загальному об`ємі 8 325 кг.

В ході аналізу бази даних Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - ЄРАН 2019) встановлено, що 09.02.2021 ПП «ЗАХІД-ІНОС» склало та зареєструвало акцизні накладні (далі - АН) за №1 (реєстраційний №9018158774) та №3 (реєстраційний №9018335813) з кодом операції « 4» - ввезення пального на митну територію України на ввезення підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) на пересувний акцизний склад АС3426ВХАС4871ХР у загальному обсязі 9 256,0 л.

Надалі, відповідно ЄРАН 2019, ПП «ЗАХІД-ІНОС» 09.02.2021 склало та зареєструвало АН за №2 (реєстраційний №9018192025), №4 (реєстраційний №9018356517) на фізичне відвантаження (отримання) підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) з пересувного акцизного складу АС3426ВХАС4871ХР на зареєстрований ПП «ЗАХІД-ІНОС» акцизний склад з уніфікованим №1015573 за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, у загальному обсязі 9 256,0 л кг.

В подальшому, згідно ЄРАН 2019 ПП «ЗАХІД-ІНОС» 09.02.2021 склало та зареєструвало АН за №5 (реєстраційний №9018443317) на фізичне відвантаження (відпуск) підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) з акцизного складу з уніфікованим №1015573 на пересувний акцизний склад НОМЕР_1 у загальному обсязі 178,36 л.

Також, відповідно ЄРАН 2019 ПП «ЗАХІД-ІНОС» 15.02.2021 склало та зареєструвало АН за №7 (реєстраційний №9026151752), №9 (реєстраційний №9026397375) на фізичне відвантаження (відпуск) підакцизного пального (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) з акцизного складу з уніфікованим №1015573 на пересувні акцизні склади НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , відповідно, у загальному обсязі 9 077,64 л.

Операції по відвантаженню пального з зареєстрованого ПП «ЗАХІД-ІНОС» акцизного складу з уніфікованим №1015573 за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18, підтверджуються наданими до перевірки товарно-транспортними накладними, в яких зазначений пункт навантаження - м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18.

Згідно Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ПП «ЗАХІД-ІНОС» не отримувало ліцензію на право зберігання пального або право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18.

Суд не бере до уваги доводи позивача про те, що дана ситуація склалась внаслідок помилки відповідальної особи підприємства Пшоновської А.Г., яка через недбалість своєчасно не зареєструвала акцизну накладну на фізичне відвантаження (відпуск) підакцизного пального у загальному обсязі 9077,64 л з акцизного складу з уніфікованим №1015573 на пересувні акцизні склади НОМЕР_1 та АІ89781А, яке фактично відбулося ще 09.02.2021, оскільки наказ про оголошення догани головному бухгалтеру за несвоєчасне реєстрування «акцизної накладної» видано позивачем 18.02.2021 (а.с. 22), в день початку фактичної перевірки.

Крім того, у матеріалах справи міститься протокол № 3920 від 15.03.2021 про притягнення до адміністративної відповідальності керівника ПП «ЗАХІД-ІНОС» (а.с. 54). У Єдиному державному реєстрі судових рішень (https://reyestr.court.gov.ua/Review/97188248) міститься постанова судді Дарницького районного суду м. Києва Мицика Ю.С. у справі № 753/5563/21, в якій вказано, що розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України, працюючої керівником ПП «ЗАХІД-ІНОС», встановив: «Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 3920 від 15.03.2021 керівник ПП «ЗАХІД-ІНОС» ОСОБА_1 допустила порушення ч. 1, 8 ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями) від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, а саме: під час перевірки в період з 09.02.2021 по 15.02.2021 за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, 18, було встановлено факт зберігання ПП «ЗАХІД-ІНОС» пального, без наявності ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП. В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та щиро розкаялась.», суд постановив: Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17 000 грн. без конфіскацією продукції.

Матеріалами справи підтверджується порушення ПП «ЗАХІД-ІНОС» ч. 1, 8 ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями), а саме зберігання пального за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, буд. 18 без наявності ліцензії на право зберігання пального. Вказаного позивачем не спростовано.

Відповідно до п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд, що і вчинено судом у цій справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Отже, підсумовуючи наведене вище, суд дійшов висновку, що здійснені за наслідками проведеної контролюючим органом фактичної перевірки висновки є обґрунтованими, а оскаржуване повідомлення-рішення від 19.03.2020 (суд звертає увагу, що у самому податковому повідомленні-рішенні помилково вказано 2020 рік, проте правильно вказано реквізити Акту фактичної перевірки, також правильний рік 2021, вказаний у розрахунку фінансових санкції до цього ППР) № 00214820902, яким до ПП «ЗАХІД-ІНОС» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) 500 000 грн, відповідає критеріям визначеним в частині 2 статті 2 КАС України.

Надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

Зважаючи на висновок суду про відмову в задоволенні позову, а також ураховуючи положення ст. 139 КАС України, судові витрати понесені позивачем стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 293, 295 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. У задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства «ЗАХІД-ІНОС» до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: Приватне підприємство «ЗАХІД-ІНОС» (79035, вул. Зелена, буд. 115-Б, кім. 523, м. Львів; ЄДРПОУ 34814356).

Відповідач: Головне управління Державної податкової служби в місті Києві (04116, вул. Шолуденка, 33/19, Київ; ЄДРПОУ 44116011).

Повне рішення суду складено 20.01.2026.

Суддя Кондратюк Юлія Степанівна