Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 493/36/26
Провадження № 3/493/49/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2026 року м. Балта Одеської області
Суддя Балтського районного суду Одеської області Волошин І.С., за участю секретаря судового засідання Котис О.Ю., прокурора-стажиста на посаді прокурора Подільського відділу Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Кравцової О.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Балта матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Балта Одеської області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , освіта вища, одружена, має на утриманні малолітню дитину, працює на посаді головного спеціаліста в ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
- за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи державним службовцем 8 рангу та суб`єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 18.06.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи державним службовцем 8 рангу та суб`єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 18.06.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинених правопорушеннях визнала та пояснила, що невчасно подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, у зв`язку із сімейними обставинами (народженням дитини, перебуванням у відпустці по догляду за дитиною) та не прослідкувала зміни в законі щодо відновлення декларування під час дії воєнного стану, про це їй ніхто не повідомив.
Прокурор-стажист Кравцова О.О. в судовому засіданні просила суд визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити їй покарання у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, підтверджується такими доказами.
- протоколами про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №953/2025 від 30.12.2025 року, №954/2025 від 30.12.2025 року;
- копією витягу з наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 14.07.2021 року № 1 «Про прийняття та призначення працівників Збройних Сил України на посади ІНФОРМАЦІЯ_4 »;
- копією витягу з наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 01.12.2021 року № 71, згідно якого ОСОБА_1 присвоєно черговий 8 ранг державного службовця;
- копією витягу з наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 01.06.2022 року № 72;
- копією витягу з наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 16.09.2022 року № 123;
- копією витягу з наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 25.02.2025 року № 15 д/с;
- копією попередження про обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», з яким ОСОБА_1 ознайомлена 26.09.2018 року під підпис;
- витягами з офіційного веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 29.12.2025 року, з яких вбачається, що датою подання декларації суб`єкта декларування ОСОБА_1 за 2021 рік та 2022 рік є 18.06.2024 року.
Відповідно до положень ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» ЗУ «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до абз. 9 підп.1 п.2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 року № 223-943/0/4-17 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією», під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у ОСОБА_1 відсутні.
У відповідності до вимог ст.ст.251, 252 КУпАП, вважаю вище перелічені докази, які безпосередньо досліджені в судовому засіданні, належними, допустимими, достовірними, і в сукупності достатніми для належної правової оцінки дій притягуваної особи та визнання її винуватості.
Враховуючи викладені обставини, суд дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є всі ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи державним службовцем та відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.12 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 34 КУпАП, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 35 КУпАП, не встановлено.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним суддею одночасно, то їх слід об`єднати в одне провадження, і об`єднаній справі надати № 493/36/26 (провадження №3/493/49/2026)
Виходячи з вищевикладеного, приходжу до висновку про застосування вимог ст.36 КУпАП в частині накладення адміністративних стягнень при вчиненні кількох адміністративних правопорушень, і вважаю, що необхідно накласти стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, також беручи до уваги обставину, яка пом`якшує відповідальність за щире каяття, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне, з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП, застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах установлених санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, що за своїм видом та мірою відповідає, визначеній у ст.23 КУпАП, меті накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави.
Керуючись ст.ст.23, 33, 34, 36, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Об`єднати в одне провадження справи ЄУН 493/36/26 (провадження №3/493/49/26), ЄУН 493/37/26 (провадження №3/493/50/26) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП - і об`єднаній справі присвоїти ЄУН 493/36/26 (провадження №3/493/49/26).
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. (реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів: ГУК в Од.обл./отг м. Балта/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37607526, рахунок отримувача: UA228999980313060106000015572, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку отримувача: 899998, призначення платежу*; 21081100, справа № 493/36/26, ОСОБА_1 )
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у сумі 665,60 грн. (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Відповідно до вимог ст.ст.307, 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу ця постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується з правопорушника подвійний розмір штрафу.
Постанова у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Балтський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її винесення.
СУДДЯ