ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2010 р. № 2а-10579/10/1370
11 год. 50 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддя Коморний О.І.,
секретар - Романчук Л.В.,
від
позивачаСольвар О.М.
відповідачане прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у Сокальському районі
до ПП "Агрофірма "Агро-міст"
пропро стягнення заборгованості ,
Обставини справи.
Позивач, Державна податкова інспекція у Сокальському районі Львівської області, звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 70647 грн. 80 коп. з відповідача, приватного підприємства «Агрофірма «Агро-міст».
Посилається на те, що за результатами проведеної працівниками Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівській області позапланової виїзної перевірки відповідача з питань дотримання останнім вимог податкового, валютного та іншого законодавства, встановлено, що підприємство не перерахувало до бюджету суму утриманого податку з доходів фізичних осіб в розмірі 70647 грн. 80 коп., чим порушило положення пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Ствердив, що відповідач податок з доходів фізичних осіб на момент розгляду справи не сплатив.
Відповідач в судове засідання не прибув, про день і час розгляду в суді повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення в матеріалах справи.
Справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних в ній доказів.
Суд, заслухав пояснення представника позивача, дослідив подані докази в їх сукупності, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оглянув оригінали документів, що мають значення для справи та
в с т а н о в и в:
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування»відповідач зобовязаний сплачувати податки та платежі до державного та місцевого бюджетів.
Працівниками Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області 28.07.2010 року проведена позапланова виїзна перевірка відповідача з питань дотримання ним в період з 01 квітня 2007 року по 31 березня 2010 року вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за результатами якої складено акт №644/2301/33087371 (далі акт перевірки). Актом перевірки зафіксовано порушення вимог пп.4.1 ст.4, пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п. 4.2.9 п.4.2 ст.4, п.7.1 ст.7, п.п. 8.1.1 п.п. 8.1.4 п.8.1 ст.8, п.п. 16.3 ст.16, п.17.2 ст.17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»; пп.8.1.1, пп.8.1.2, п.8.1, ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», внаслідок чого не утримано та не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб в сумі 70647 грн. 80 коп.
Відповідно до п.1.13 ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 року №889 із змінами і доповненнями, податок з доходів фізичних осіб - плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок згідно з цим Законом.
Відповідно до п. 1.15. ст.1 Закону, податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Згідно п. 3.1.1. п.3.1. ст..3 Закону, одним з обєктів оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний оподатковуваний дохід (будь який дохід, який підлягає оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду). До такого місячного оподатковуваного доходу платника податку належать доходи у вигляді заробітної плати, інші витрати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно правового договору (п. 4.2.1. п.4.2. ст. 4 Закону).
Відповідно до пп.8.1.1. п.8.1 ст.8 Закону, податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Відповідно до пп. 8.1.2. п.8.1 ст.8 Закону, податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п. 17.1. ст. 17 Закону, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).
Відповідно до п.19.2. ст. 19 Закону, особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані: а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок; б) надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування. У разі коли зазначена особа протягом звітного кварталу не виплачує такі доходи або виплачує доходи не всім платникам податку, зазначена звітність не подається або подається стосовно платників податку, які фактично отримали такі доходи. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не припускається.
Відповідно до п.20.3.2. ст. 20 Закону, у разі коли, податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.
Оскільки виявлена перевіркою та зафіксована в акті перевірки сума боргу в розмірі 70647 грн. 80 коп. на час розгляду справи не сплачена, докази зворотного в матеріалах справи відсутні, така підлягає стягненню до бюджету.
Відповідно до пп.3.2.1. п.3.2 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 із змінами і доповненнями, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Таким чином, відповідачем порушено податкове законодавство щодо сплати в установленому порядку та у строки, визначені законом, податку з доходів фізичних осіб, що призвело до утворення заборгованості в сумі 70647 грн. 80 коп., яка підлягає стягненню.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з приватного підприємства «Агрофірма «Агро-міст»(Львівська обл.., Сокальський р-н, с. Хоробрів ЄДРПОУ 33087371) до бюджету суму заборгованості в розмірі 70647 (сімдесят тисяч шістсот сорок сім) грн. 80 коп.
3.Щодо судових витрат, то такі з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 22.12.2010 року о 17:00 год.
Суддя Коморний О.І.