Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2010 р. № 2а-6644/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Гулкевич І.З.
за участю секретаря судового засідання Галійчук А.В.
за участю:
представника позивача Кулицького Р.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Львівській області до Сільськогосподарського приватного підприємства „Довіря” про стягнення штрафних санкцій в сумі 6800 гривень,-
<Текст >
<Текст >
<Текст > ВСТАНОВИВ: Позивач Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Львівській області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Сільськогосподарського приватного підприємства „Довіря” про стягнення штрафних санкцій у розмірі 6800,00 грн.
Позивач вважає, що Сільськогосподарським приватним підприємством „Довіря” не вжито жодних заходів до сплати штрафу, а тому такий підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача у судових засіданнях позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві та надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання зявився, проти позову заперечував з тих підстав, що на його думку позивачем неправомірно застосовано штрафні санкції, просив в позові відмовити.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача і відповідача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
За результатами перевірки господарської одиниці магазину-бару за адресою: Яворівський район, с. Залужжя, в якому здійснює торгівельну діяльність відповідач, складено акт №61/320/31267630 від 14.04.2010 року та прийнято рішення про застосування фінансових санкцій за №130256 від 18.05.2010 року, яким відповідача зобовязано сплатити у встановленому законодавством порядку штраф у розмірі 6800 гривень.
Про надіслання відповідачу згаданого рішення про застосування фінансових санкцій свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
В акті перевірки зазначено, що відповідачем проводилась реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також здійснювалось зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.
Частиною 30 статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (в редакції що діяла на момент складання акту перевірки та прийняття рішення про застосування фінансових санкцій) передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого субєкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Відповідно до статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів. Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, який видав ліцензію, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Згідно абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Згідно абзацу 11 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (в редакції, яка була чинною на момент прийняття рішення) до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Враховуючи вимоги Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” позивачем 18 травня 2010 року було прийнято щодо сільськогосподарського приватного підприємства „Довіря” рішення про застосування фінансових санкцій №130256 на загальну суму 6800,00 грн., в тому числі за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії 1700,00 грн., за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії 1700,00 грн., за зберігання алкогольних напоїв в місці зберігання не внесеному до Єдиного реєстру 1700,00 грн. та за зберігання тютюнових виробів в місці зберігання не внесеному до Єдиного реєстру 1700,00 грн.
Представник відповідача в судових засіданнях заперечував проти позовних вимог з тих підстав, що позивачем порушено процедуру видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а відповідно і застосування штрафних санкцій вважає неправомірним.
Статтею 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” передбачено, що ліцензія видається за заявою субєкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію субєкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Згідно наявних в матеріалах справи копій заяв на отримання ліцензій сільськогосподарського приватного підприємства „Довіря” вбачається, що представником підприємства в заявах зазначено термін початку дії ліцензій 16 квітня 2010 року. Також в матеріалах справи наявні копії ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами серії АГ № 250550; реєстраційний номер ліцензії № 10133352.26/181 дата реєстрації 09.04.2010 року строк дії ліцензії з 16.04.2010 року по 15.04.2011 року та на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серії АГ № 250050 реєстраційний нромер ліцензії № 10133352.26/181 дата реєстрації 09.04.2010 року строк дії ліцензії з 16.04.2010 року по 15.04.2011 року. Перевірка в торговому обєкті відповідача проводилась 14 квітня 2010 року і на момент її проведення у відповідача були відсутні ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Виходячи з вищенаведеного суд вважає що доводи представника відповідача про порушення регіональним управління Департаменту САТ ДПА України у Львівській області процедури видачі ліцензій є безпідставними та необґрунтованими, оскільки субєктом згідно поданих заяв отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами з терміном дії з 16 квітня 2010 року.
Відповідно до частини 13 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідач не представив доказів вжиття заходів до сплати застосованих штрафних санкцій та не подав доказів в спростування вимог позивача, а тому дана сума підлягає стягненню за рішенням суду.
Таким чином, з врахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим і підставним, а тому підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог статті 94 КАС України, а саме частини 2 та 4, такі не належить стягувати з відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 70, 86, 128, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити повністю.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України
Суддя Гулкевич І.З.