ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 жовтня 2010 р.Справа №2а-11614/10/14/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі :
головуючого судді Кірєєва Д.В., при секретарі судового засідання Белової Ю.Г.,
за участю представників сторін:
від позивача не зявився,
від відповідача не зявився,
розглянув адміністративну справу
,
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення 585,57 грн
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Ялта АРК (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 585,57 грн.
Позовні вимоги мотивовані нормами Законів України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Представник позивача у судове засідання не зявився, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі представника, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, рекомендованою кореспонденцією. Проте заперечень не представив, будь-яких клопотань не надіслав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи є докази повідомлення відповідача про час та місце судового засідання належним чином суд вважає можливим розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Фізична особа підприємець ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АРК 13.02.2006р. як фізична особа - підприємець (ідентифікаційний код НОМЕР_1), про що видано свідоцтво.
Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ в м. Ялта, як платник податків. За заявою про надання права застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідачу було видано свідоцтво про сплату єдиного податку.
Згідно з п.2,3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Статтею 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” від 03.07.1998 №727/98, в редакції Указу Президента України від 29.06.1999 №746/99, із змінами і доповненнями, передбачено, що субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиними податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Відповідно до ч.2,3 ст.2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” ставка єдиного податку для суб'єктів підприємницької діяльності фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
Судом встановлено, що відповідач надав до ДПІ в м.Ялта заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 12.12.08р. отримавши свідоцтво про сплату єдиного податку в розмірі 200,00 грн. на 2009р.
Частиною 6 статті 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності фізичні особи зобовязані сплачувати єдиний податок не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Однак, відповідач не сплачував у повному обсязі суми єдиного податку, у результаті чого за відповідачем утворилася податкова заборгованість по єдиному податку перед бюджетом у розмірі 585,57 грн., що підтверджується розрахунком суми боргу. У тому числі, відповідно до розрахунку донарахована пеня на суму несплаченого боргу з єдиного податку у розмірі 1,17 грн.
Згідно з ч.2 ст.5 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” передбачено, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
У силу п.11 ст.10. Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органам державній податковій службі надане право стягувати суми заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами в судовому порядку.
Проте, посилання позивача на норми Закону Украины «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими» (далі Закон №2181) в обґрунтування заявлених позовних вимог про стягнення з відповідача суми пені у звязку з несплатою єдиного податку не можуть бути прийняті до уваги, виходячи з наступного.
Відповідно до Преамбули Закону №2181, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Пунктом п.1.4 ст.1 Закону №2181 визначено, що пеня це плата у вигляді процентів, нарахованих на сум у податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Згідно з пп.16.1.2 п.16.1 ст. 16 Закону №2181нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Позивачем як субєктом владних повноважень не надано суду доказів самостійного нарахування відповідачем суми належного до сплати єдиного податку або нарахування такої суми відповідачу контролюючим органом.
Відповідно до вимог Указу №727 ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється виключно місцевими радами, залежно від виду діяльності, у фіксованих сумах. При цьому місцеві ради не є контролюючими органами відповідно до Закону №2181.
Виходячи з наведеного, приймаючи до уваги те, що позивачем у порядку, передбаченому ст.71 КАС України, не надані докази обґрунтованості нарахування та стягнення пені в розмірі 0,66 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню - в частині стягнення заборгованості з єдиного податку в сумі 151,12 грн.
Позивачем були направлені відповідачу податкові вимоги №1/2581 від 25.09.2009р. яка була отримана відповідачем 09.10.09р. про що свідчить особистий підпис на поштовому повідомлені, та вимога №2/3067 від 09.11.2009р., яка була отримана відповідачем 17.11.09р. про що свідчить особистий підпис на поштовому повідомлені.
Відповідно до розрахунку суми позову та відомостей про сплату на день розгляду справи відповідачем заборгованість у повному обсязі не сплачена та числиться податкова заборгованість з єдиного податку у сумі 584,40 грн.
Вимоги, податкові повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржені та не скасовані.
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) у дохід Державного бюджету м. Ялта заборгованість з єдиного податку у сумі 584,40 грн. (код платежу 16050200, р/р 34210379700039 в УДК в АРК, МФО 824026, ЗКПО 34740850).
3. В іншій частині позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.