Рішення № 133299981, 13.01.2026, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2026
Номер справи
560/14566/25
Номер документу
133299981
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 560/14566/25

РІШЕННЯ

іменем України

13 січня 2026 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючої-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської митниці про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Тернопільської митниці, в якому просить визнати протиправними дії Тернопільської митниці щодо відмови у внесенні змін (коригування/виправлення) у митну декларацію № UA403030/2019/004155 від 19.02.2019 оформленої листом №7.25-1/28-01-02/10/4040 від 11.07.2025 та зобов`язати Тернопільську митницю вчинити дії щодо внесення змін (коригування/виправлення) за митною декларацією № UA403030/2019/004155 від 19.02.2019 на легковий автомобіль VOLKSWAGEN PASSAT, номер кузова НОМЕР_1 , календарний рік виготовлення: 2015 на календарний рік виготовлення: 2014, модельний рік виготовлення: 2014 на модельний рік виготовлення. 2015, об`єм двигуна: 1800 см. куб. на об`єм двигуна: 1798 см. куб.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 19.02.2019 митницею здійснене митне оформлення за МД №UA403030/2019/004155 товару - легкового автомобіля VOLKSWAGEN PASSAT, номер кузова НОМЕР_1 та після оформлення МД №UA403030/2019/004155 від 19.02.2019 відповідач видав посвідчення про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 . Встановивши невідповідність інформації, зазначеної у митній декларації № UA403030/2019/004155 від 19.02.2019 в частині об`єма двигуна та року випуску транспортного засобу позивач звернувся до митного органу із заявою про внесення змін. Листом від 11.07.2025 відповідач відмовив у внесенні змін, оскільки пройшов трьохрічний строк дня завершення митного оформлення товарі за митною декларацією. Вважає протиправною відмову відповідача, оскільки виявлені неточності не мають наслідків для митної вартості товару, не впливають на розмір сплачених митних платежів та податків, але фактично унеможливлюють здійснення державної реєстрації транспортного засобу. просить задовольнити позовні вимоги.

Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

До суду надійшов відзив, в якому Тернопільська митницяі просить відмовити в задоволенні позовної заяви. Зазначає, що положеннями частини 2 статті 269 МК України встановлено, що внесення змін до митної декларації, прийнятої митним органом, допускається до моменту завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму, а також протягом трьох років з дня завершення їх митного оформлення. Зміни повинні стосуватися лише товарів, транспортних засобів комерційного призначення, зазначених у митній декларації. Стверджує, що під час здійснення митного контролю за МД №UA403030/2019/004155 посадовою особою митниці не виявлені невідповідностей відомостей, зазначених в даній митній декларації відомостям, зазначеним у товаросупровідних документах. Після оформлення МД №UA403030/2019/004155 від 19.02.2019 митницею видане посвідчення про реєстрацію транспортного засобу серія НОМЕР_2 , яке позивач отримав 19.02.2019. У посвідченні, зокрема, зазначено, що транспортний засіб повинен бути пред`явлений підрозділу ДАІ МВС України, який відповідно до законодавства України вповноважений здійснювати державну реєстрацію та зняття з обліку транспортного засобу, у десятиденний строк для реєстрації. Таким чином, транспортний засіб мав бути пред`явлений підрозділу ДАІ МВС України для реєстрації у десятиденний строк з дня видачі посвідчення. Водночас, здійснення реєстрації транспортного засобу слугувало підставою для подання позивачем заяви у липні 2025 року. Крім того, станом на момент звернення (03.07.2025) позивача із заявою щодо надання дозволу на внесення змін до МД від 19.02.2019 №UA403030/2019/004155 сплив трьох річний строк з дня завершення митного оформлення (а саме пройшло більше як 5 років з моменту завершення митного оформлення транспортного засобу). Тому, правових підстав для внесення змін до вказаної МД у митниці не було.

Представник позивача подав до суду додаткові пояснення, зміст якого аналогічний позовній заяві.

Ухвалою від 13.01.2026 Хмельницький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні клопотання Тернопільської митниці про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв`язку та сукупності, суд встановив таке.

Позивач - ОСОБА_1 18.02.2019 через уповноважену особу подав до Тернопільської митниці митну декларацію типу ІМ 40 ДЕ №UA403030/2019/004155 для здійснення митного оформлення товару.

У графі 31 вказаної МД декларантом заявлений опис товару: "Легковий автомобіль, що був у використанні: марка: Volkswagen; модель: Passat; номер кузова: НОМЕР_1 ; календарний рік виготовлення: 2015; модельний рік виготовлення: 2014; тип двигуна: бензиновий; об`єм двигуна: 1800 см.куб.; потужність: 125 кВт; номер двигуна: невизначений; тип кузова: седан; колір: білий; колісна формула: 4х2; призначення: для використання на дорогах загального користування (приватне користування). Торгова марка Volkswagen. Виробник: Volkswagen Group America/US. Всього 1 шт. без пакування.".

Відповідно до заявленого опису товару у графі 33 МД декларантом вказаний код товару 8703 23 90 13 згідно УКТЗЕД.

19.02.2019 митницею завершене митне оформлення за МД №UA403030/2019/004155 і вищезазначений товар випущений у вільний обіг.

27.06.2025 позивач звернувся до судового експерта відділу Криміналістичного дослідження транспортних засобів та ведення реєстру Хмельницького НДЕКЦ, з метою проведення експертного дослідження транспортного засобу, (комплексного) та автотоварознавчого дослідження для його подальшої реєстрації.

За змістом висновку експертного дослідження від 27.06.2025 №23/6841/2948 встановлено, що номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_3 , наданого на дослідження транспортного засобу Volkswagen Passat, не змінювалися. Робочий об`єм двигуна CPR126858 складає 1798 куб.см. Календарний рік випуску ТЗ: 2014 рік.

У липні 2025 року позивач звернувся до Тернопільської митниці із заявою, у якій попросив надати дозвіл на внесення змін до митної декларації UA403030/2019/004155.

Листом від 11.07.2025 відповідач відмовив у внесенні змін, оскільки пройшов трьохрічний строк дня завершення митного оформлення товарі за митною декларацією.

Вважаючи протиправною відмову відповідача щодо внесення змін у митну декларацію № UA403030/2019/004155 від 19.02.2019, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Засади організації та здійснення митної справи в Україні, економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України урегульовувались Митним Кодексом України.

Пунктами 20, 23 частини першої статті 4 МК України визначено, що митна декларація - це заява встановленої форми, в якій особою зазначено митну процедуру, що підлягає застосуванню до товарів, та передбачені законодавством відомості про товари, умови і способи їх переміщення через митний кордон України та щодо нарахування митних платежів, необхідних для застосування цієї процедури. Митне оформлення - це виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Згідно із приписами статті 246 МК України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Статтею 248 МК України визначено, що митне оформлення розпочинається з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання митним органом від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію. Засвідчення митним органом прийняття товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів на них до митного оформлення здійснюється шляхом проставляння відбитків відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.

Положеннями частини 1 статті 257 МК України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до частини 8 статті 257 МК України, митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться відомості, зазначені у цій статті, у тому числі у вигляді кодів.

Згідно із частиною 1 статті 258 МК України під митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, розуміється митна декларація, що містить обсяг відомостей (даних), достатній для завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у заявлений митний режим . Оформлення митним органом митної декларації, заповненої у звичайному порядку, є випуском товарів у заявлений митний режим.

Частиною 1 статті 264 МК України визначено, що митна декларація реєструється та приймається митним органом у порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Приписами частини 2 статті 264 МК України встановлено, що митна декларація та інші документи подаються митному органу в електронному вигляді з дотриманням вимог цього Кодексу або на паперових носіях. Митна декларація на паперовому носії супроводжується її електронною копією. Разом з митною декларацією митному органу подаються рахунок або інший документ, що визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених цим Кодексом, - декларація митної вартості. Відомості про документи, визначені частиною третьою статті 335 цього Кодексу, зазначаються декларантом або уповноваженою ним особою у встановленому порядку в митній декларації. На вимогу митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов`язані надати митному органу оригінали таких документів або засвідчені в установленому порядку їх копії, якщо законодавством не передбачено подання оригіналів.

Відповідно до частини 3 статті 264 МК України дата та час подання митної декларації фіксується митним органом шляхом її реєстрації, у тому числі з використанням інформаційних технологій. Митний орган не має права відмовити в реєстрації митної декларації.

Згідно із положеннями частин 5, 6 статті 264 МК України з метою визначення правильності заповнення поданої митної декларації та відповідності доданих до неї документів установленим вимогам митний орган здійснює перевірку митної декларації. Митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за встановленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо), у тому числі з використанням інформаційних технологій.

Приписами частини 8 статті 264 МК України встановлено, що з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Суд враховує, що 18.02.2019 позивач через уповноважену особу подав до Тернопільської митниці митну декларацію типу ІМ 40 ДЕ №UA403030/2019/004155 для здійснення митного оформлення товару. У графі 31 вказаної МД декларантом заявлений опис товару: "Легковий автомобіль, що був у використанні: марка: Volkswagen; модель: Passat; номер кузова: НОМЕР_1 ; календарний рік виготовлення: 2015; модельний рік виготовлення: 2014; тип двигуна: бензиновий; об`єм двигуна: 1800 см.куб.; потужність: 125 кВт; номер двигуна: невизначений; тип кузова: седан; колір: білий; колісна формула: 4х2; призначення: для використання на дорогах загального користування (приватне користування). Торгова марка Volkswagen. Виробник: Volkswagen Group America/US. Всього 1 шт. без пакування.". Відповідно до заявленого опису товару у графі 33 МД декларантом вказаний код товару 8703 23 90 13 згідно УКТЗЕД.

19.02.2019 митницею завершене митне оформлення за МД №UA403030/2019/004155 і вищезазначений товар випущений у вільний обіг.

Згідно із частиною 1 статті 269 МК України відповідно до положень цієї статті за письмовим зверненням декларанта та з дозволу митного органу відомості, зазначені в митній декларації, можуть бути змінені або митна декларація може бути відкликана. У разі відмови у наданні такого дозволу митний орган зобов`язаний невідкладно, письмово або в електронному вигляді, повідомити декларанта про причини і підстави такої відмови.

Положеннями частини 2 статті 269 МК України встановлено, що внесення змін до митної декларації, прийнятої митним органом, допускається до моменту завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму, а також протягом трьох років з дня завершення їх митного оформлення. Зміни повинні стосуватися лише товарів, транспортних засобів комерційного призначення, зазначених у митній декларації.

Порядок внесення змін до митних декларацій, їх відкликання та визнання недійсними визначається Кабінетом Міністрів України (частина 7 статті 269 МК України).

Відповідно до статей 257, 260 та 269 Митного кодексу України та підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195, пункту 200.8 статті 200 Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 450 затверджено Положення про митні декларації (надалі Положення).

Згідно із пунктом 33 Положення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи та з дозволу митного органу відомості, зазначені в поданій митному органу митній декларації, можуть бути змінені, зокрема шляхом доповнення, або митна декларація може бути відкликана. У заяві за формою згідно з додатком 3, підписаній декларантом або уповноваженою ним особою, зазначаються причини зміни або відкликання митної декларації. Якщо відповідні нові відомості або причини відкликання митної декларації підтверджуються документами, що не подавались під час декларування, до заяви додаються завірені в установленому порядку копії таких документів.

Згідно із приписами пункту 34 Положення не дозволяється: внесення змін до граф 1 (перший і другий підрозділи), 14, 37 (перший підрозділ) і 54 митної декларації за формою єдиного адміністративного документа; внесення змін або відкликання митної декларації у разі виявлення порушень митних правил щодо задекларованих у цій митній декларації товарів; внесення змін до митної декларації, якщо з поданих документів не випливає, що відомості, зазначені у цій митній декларації, необхідно змінювати; внесення змін або відкликання митної декларації після надання декларанту або уповноваженій ним особі митним органом, якому подана така митна декларація, інформації про призначення митним органом митного огляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення або перевірки документів на товари (крім випадків, коли після проведення зазначених митних формальностей порушень митних правил не виявлено); внесення змін до митної декларації або її відкликання у разі відсутності документів, що підтверджують необхідність внесення таких змін або її відкликання; внесення змін до митної декларації за формою єдиного адміністративного документа з метою подання відомостей у випадках, коли Митним кодексом України передбачена необхідність подання з цією метою додаткової декларації.

Пунктом 37 Положення визначено, що після завершення митного оформлення зміни до митної декларації за формою єдиного адміністративного документа можуть вноситися шляхом, зокрема, заповнення та оформлення митним органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4.

Внесення змін до митної декларації за формою єдиного адміністративного документа шляхом оформлення аркуша коригування здійснюється в порядку, що встановлюється Мінфіном. Після оформлення аркуша коригування його електронний примірник з використанням електронного підпису посадової особи митного органу чи електронної печатки митного органу, які базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, вноситься до систем, що забезпечують функціонування електронних інформаційних ресурсів митних органів, посадовою особою митного органу, що його оформила, та передається Держмитслужбою ДПС згідно з пунктом 32 цього Положення.

Оформлений митним органом аркуш коригування є невід`ємною частиною відповідної митної декларації за формою єдиного адміністративного документа.

Аркуш коригування заповнюється та оформлюється митним органом у разі, в тому числі:

необхідності виправлення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи помилково зазначених в оформленій митній декларації за формою єдиного адміністративного документа відомостей про товари, не пов`язаних з перерахуванням сум митних платежів за такою митною декларацією;

необхідності відображення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи відомостей про товари, що стали відомі після закінчення митного оформлення товарів, не пов`язаних з перерахуванням сум митних платежів за митною декларацією за формою єдиного адміністративного документа.

Разом з тим суд враховує, що за змістом висновку експертного дослідження від 27.06.2025 №23/6841/2948 встановлено, що номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_3 , наданого на дослідження транспортного засобу Volkswagen Passat, не змінювалися. Робочий об`єм двигуна CPR126858 складає 1798 куб.см. Календарний рік випуску ТЗ: 2014 рік.

З метою реєстрації транспортного засобу позивач звернуся до сервісного центру. Листом від 06.08.2025 регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях повідомив про відмову в реєстрації транспортного засобу, оскільки наявна невідповідність даних щодо року випуску та об`му двигуна у ВМД та висновку експертного дослідження.

Відповідно до статті 34 Закону України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 № 3353-ХІІ державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, а також відсутності будь-яких обтяжень, у тому числі за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, присвоєнням буквено-числової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформленням і видачею реєстраційних документів та/або їх формуванням в електронному вигляді.

Згідно пункту 8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (далі - Порядок № 1388) державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є зокрема митна декларація за формою єдиного адміністративного документа відповідно до додатка I до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами 1987 року на паперовому носії або електронна митна декларація.

У разі митного оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, які ввозяться на митну територію України, за електронною митною декларацією відомості про оформлення такої декларації перевіряються шляхом надсилання запиту в електронній формі до єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем

Відповідно до пункту 28 Порядку №1388 ввезені в Україну транспортні засоби підлягають державній реєстрації на підставі заяв власників і митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа відповідно до додатка I до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами 1987 року на паперовому носії або електронних митних декларацій або виданих митними органами посвідчень про їх реєстрацію в сервісних центрах МВС.

У разі митного оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, за електронною митною декларацією з накладеним кваліфікованим електронним підписом відповідальної посадової особи митного органу державна реєстрація таких транспортних засобів і складових частин здійснюється на підставі зазначеної митної декларації, отриманої органами МВС від митних органів за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем та розміщеної в автоматизованій інформаційній системі "Митний документ".

Згідно пункту 7.5. Інструкції про порядок здійснення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженою наказом МВС України від 11.08.2010 № 379, графи "Марка", "Модель", "Номер шасі (кузова, рами)", "Об`єм двигуна", "Тип пального", "Кількість сидячих місць з місцем водія", "Кількість стоячих місць" заповнюються згідно з документами, які є підставою для реєстрації, перереєстрації ТЗ.

Таким чином, першочерговим для виправлення неправильно вказаного року випуску транспортного засобу та об`єму двигуна є внесення відповідних змін (коригування/виправлення) уповноваженим органом у митну декларацію №UA403030/2019/004155, на підставі яких можуть бути внесені зміни (коригування/виправлення) в історію реєстрації транспортного засобу регіональним сервісним центром.

Відтак, не внесення змін (коригування/виправлення) у вказану митну декларацію є невиправданим втручанням у право власності позивача. Адже формальні підстави для відмови у внесенні виправлень у митну декларацію у частині неправильно зазначеного року випуску транспортного засобу та об`єму двигуна спричинили та можуть спричинити у майбутньому перешкоди у мирному володінні і користуванні позивачем своїм майном, набутого у законний спосіб.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Верховного Суду від 02.07.2020 по справі №140/1651/19.

За змістом пункту 10 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Таким чином, для належного захисту права власності, яке має фундаментальний характер, захищається згідно із нормами національного законодавства з урахуванням принципів статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та закріплене на конституційному рівні принципом непорушності права власності (стаття 41 Конституції України), суд вважає за необхідне визнати протиправною відмову відповідача у внесенні змін (коригування/виправлення) у митну декларацію № UA403030/2019/004155 від 19.02.2019 та зобов`язати повторно розглянути заяву від 02.07.2025.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, позовні вимоги слід задовольнити частково.

У зв`язку з частковим задоволенням позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір необхідно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, пропорційно до частини задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Тернопільської митниці у внесенні змін (коригування/виправлення) у митну декларацію № UA403030/2019/004155 від 19.02.2019, оформлену листом від 11.07.2025.

Зобов`язати Тернопільську митницю повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.07.2025 про внесення змін (коригування/виправлення) у митну декларацію № UA403030/2019/004155 від 19.02.2019.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 605,60 грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільської митниці.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_4 ) Відповідач:Тернопільська митниця (вул. Текстильна, 38,м. Тернопіль,Тернопільський р-н, Тернопільська обл.,46004 , код ЄДРПОУ - 43985576)

Головуючий суддя О.К. Ковальчук