ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
29 грудня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-3682/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Спіжавка Г.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області 09.12.10 року звернулося до суду із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 17 440, 21 грн.
Позивач обгрунтовує свої позовні вимоги наступним чином.
Працівниками РУ Департаменту CAT ДПА України проведено перевірку відповідача, а саме магазина, який належить відповідачу, розташованого за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 92. В ході перевірки встановлено факт зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці, що не внесено до Єдиного державного реєстру алкогольних напоїв на суму 8612, 96 грн., тютюнових виробів на суму 7 127, 25 грн., про що складено акт від 01.03.2010 №75/32/1303416201.
Позивач посилається на те, що відповідач порушив вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідно до якої зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.
Крім того, перевіркою, проведеною 26 лютого 2010 року працівниками УПМ ДПА в Чернівецькій області, магазину, розташованого за адресою м. Чернівці, вул. Головна, 92, було встановлено факт зберігання алкогольних напоїв з марками акцизного збору з ознаками підробки, про що складено протокол огляду місця події від 26.02.2010р. Згідно матеріалів перевірки встановлено, що зазначені алкогольні напої належать п/п ОСОБА_1
Довідкою НДЕКЦ УМВСУ в Чернівецькій області підтверджено, що марки акцизного збору, якими марковані алкогольні напої згідно протоколу УПМ ДПА в Чернівецькій області від 26.02.2010р. не відповідають зразку марки даного виду, що перебуває в офіційному обігу.
На підставі акту від 01.03.2010 №75/32/1303416201 та матеріалів УПМ ДПА в Чернівецькій області від 26.02.2010р. РУ Департаменту CAT ДПА України винесено рішення від 27.04.2010р. № 240973 про затосування до відповідача фінансової санкції в розмірі 17 440, 21 грн., у тому числі 8 612, 96 грн. - за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру; 7 127, 25 грн. - за зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру; 1 700 грн. - за зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору.
Фінансові санкції відповідачем добровільно не сплачені, рішення у встановленому законом порядку не оскаржено.
Оцінивши повідомлені позивачемобставини, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких підстав.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» вiд 19.12.1995 № 481/95-ВР, за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - передбачена фінансова санкція в розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до п. 10 Постанови КМ України, від 02 червня 2003 р. № 790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Статтею 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" вiд 15.09.1995 № 329/95-ВР забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Відповідно до ст. 8 ЗУ № 329/95-ВР відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несвоєчасну сплату акцизного збору несуть виробники, імпортери, продавці цих товарів та їх посадові особи у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Відповідальність у вигляді фінансової санкції за зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - встановлена ст. 17 Закону № 481/95-ВР і становить 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Проаналізувавши законодавство, що регулює спірні відносини та перевіривши докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що рішення про затосування до відповідача фінансової санкції в розмірі 17 440, 21 грн. прийняте на підставі та в межах закону, а тому фінансова санкція підлягає стягненню в примусовому порядку, а позов - задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому суд не стягує судові витрати з відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", ст. ст. 15, 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", ст.ст. 94, 158-163, 167, 183-2, 256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО: НОМЕР_1) заборгованість по сплаті штрафної санкції в сумі 17 440, 21 грн. до Державного бюджету України на р/р: 31111106700002, одержувач: УДК у м. Чернівці, банк одержувача: ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО: 856135, код одержувача:23246436, код платежу: 21081100.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Г.Г. Спіжавка