ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-3247/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Боднарюка О.В.;
розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовомЧернівецького обласного центру зайнятостідоприватного підприємства "Центр світлиця"про стягнення штрафу,-
ВСТАНОВИВ :
Чернівецький обласний центр зайнятості (далі позивач) звернувся з адміністративним позовом до приватного підприємства «Центр Світлиця» (далі відповідач) про стягнення штрафу в сумі 17760,00 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що керівник підприємства ОСОБА_2 прийняв на роботу громадянина Ізраїлю ОСОБА_1, який працював у нього на приватному підприємстві «Центр Світлиця» без відповідного дозволу на працевлаштування в Україні. За отриманням дозволу на використання праці вказаного іноземця відповідач як роботодавець в службу зайнятості не звертався і відповідного дозволу не отримував.
Ухвалою суду від 01.11.2010р. було відкрито скорочене провадження у справі. Зазначену ухвалу відповідач не отримав, оскільки повернулось поштове відправлення в якому зазначено, що адресат за зазначеною адресою не проживає.
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З урахуванням зазначених норм, суд вважає за можливе та доцільне розглянути справу на підставі наявних матеріалів та доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що 29.01.2010 року Шевченківський районний суд м. Чернівці виніс постанову якою притягнув ОСОБА_2. до адміністративної відповідальності за ст..204 Кодексу України про адміністративні правопорушення та наклав стягнення у вигляді штрафу в сумі 1700,00 грн. в дохід держави.
22.07.2010 року головним та старшим інспектором інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Чернівецького обласного центру зайнятості складено акт №41 перевірки додержання законодавства України про зайнятість населення.
Також 22.07.2010 року було прийнято рішення до акту №41 про накладення штрафної санкції за порушення статті 8 Закону України «Про зайнятість населення» згідно якого на відповідача накладено штраф у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що складає 17680,00 грн. (20*884,00 грн.=17680, 00 грн.).
16.09.2010 року Чернівецький обласний центр зайнятості прийняв рішення про внесення виправлення в рішення №41 про накладення штрафної санкції за порушення статті 8 Закону України «Про зайнятість населення» в абзаці 2 зазначеного рішення замість суми штрафу 17680,00грн (20*884,00 грн.=17680, 00 грн.) правильно рахувати 17760,00грн. (20*888,00 грн.=17760, 00грн.).
На день предявлення позову до суду штраф відповідачем добровільно не сплачено.
Відповідно до ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення" роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Крім того, відповідно до п. 17 Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 322 від 08.04.2009р., роботодавець протягом трьох робочих днів з дати початку та припинення роботи іноземця письмово повідомляє центр зайнятості про дату початку та припинення роботи. Однак, всупереч цієї норми, про використання праці іноземця відповідач центр зайнятості не повідомляв.
Таким чином, відповідач використовує працю іноземця - громадянина Ізраїлю ОСОБА_1 без відповідного дозволу служби зайнятості.
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення" у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте відповідач не надав доказів по сплаті штрафу, а позивач довів в свою чергу наявність порушення законодавства відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись 11,35,71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з приватного підприємства «Центр Світлиця» (код ЄДРПОУ 34026765) на користь Чернівецького міського центру зайнятості штраф в розмірі 17760,00 грн.
3. Копію постанови направити сторонам
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.В. Боднарюк