Постанова № 13326299, 07.12.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2010
Номер справи
2а-2160/10/0770
Номер документу
13326299
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2а-2160/10/0770

рядок статзвітності 6.6.4

код - 11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої: судді Маєцької Н.Д.

при секретарі судового засідання Сідей І.І.

та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився;

відповідач: представник не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою прокурора Мукачівського району в інтересах держави в особі Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до закритого сільськогосподарського акціонерного товариства "Шенкор", про стягнення заборгованості в сумі 4092, 60 гривень, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 07.12.2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 10.12.2010 року.

Позивач суб'єкт владних повноважень прокурор Мукачівського району в інтересах держави в особі Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до закритого сільськогосподарського акціонерного товариства "Шенкор" про стягнення заборгованості в сумі 4092, 60 грн. мотивуючи тим, що відповідач будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього виникла вищезазначена заборгованість.

До початку судового засідання до суду надійшло клопотання позивача в якому останній просить розглянути справу без його участі за наявними у справі матеріалами.

Представник відповідача заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.

Згідно поданої позивачем копії Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій відповідач зареєстрований за адресою: вул. Колгоспна, 2, с. Н. Коропець, Мукачівський район, Закарпатська область, тобто, за адресою вказаною в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, тому справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що закрите сільськогосподарське акціонерне товариство "Шенкор" - відповідач по даній справі, зареєстроване Мукачівською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію від 03.03.2000р. та зроблено запис в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій; взяте на податковий облік державною податковою інспекцією в Тячівському районі Закарпатської області 09.03.2000р. за № 411.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування", кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-XII від 25 червня 1991 року платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори.

Закрите сільськогосподарське акціонерне товариство «Шенкор»є платником податків та зборів відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Мукачівській об'єднаній державній податковій інспекції.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування», передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Пунктом 3 вказаної статті передбачено, що обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням.

Однак, в порушення вищевказаних вимог Закону, закритим сільськогосподарським акціонерним товариством «Шенкор»допущено заборгованість по сплаті податків, а саме податку на додану вартість у розмірі 3306,84 грн., фіксованого сільськогосподарського податку по Шенборнській сільській раді у розмірі 602,17 грн., фіксованого сільськогосподарського податку по Нижньокоропецькій сільській раді у розмірі 161,18 грн.

Заборгованість по податку на додану вартість виникла на підставі поданих ЗСАТ «Шенкор»податкових декларацій з податку на додану вартість за 10 місяців 2009 року, 12 місяців 2009 року, 1 місяць 2010 року 2 місяці 2010 року, 3 місяці 2010 року.

Заборгованість по фіксованому сільськогосподарському податку виникла на підставі поданої ЗСАТ «Шенкор»податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку за 2010 рік на підставі податкового повідомлення-рішення форми «Р»№ 0017161840/0 від 16 березня 2010 року та податкових розрахунків фіксованого сільськогосподарського податку.

Заборгованість по фіксованому сільськогосподарському податку виникла на підставі поданих ЗСАТ «Шенкор»податкових розрахунків фіксованого сільськогосподарського податку за 2010 рік

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

У відповідності до п. 5.4.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією, як органом стягнення, вжито передбачених заходів, щодо примусового стягнення суми зобов'язання на підставі положень вищевказаного Закону, зокрема: 07.12.2009року на адресу підприємства направлена перша податкова вимога за №1/1020, якою визначена сума боргу по податках і зборах в сумі 1680,30 грн., яка підлягала до сплати, та 11.03.2010 року за № 2/264 направлена друга податкова вимога, згідно якої загальна сума податкового боргу за погодженим податковими зобов'язаннями становить 3061,91 грн.

Незважаючи на всі вжиті з боку Мукачівської ОДПІ заходи щодо примусового стягнення сум заборгованості, за відповідачем - закритим сільськогосподарським акціонерним товариством «Шенкор» станом на 12.05.2010року рахується заборгованість по сплаті податку на додану вартість на загальну суму 3306,84 грн., заборгованість по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку по Шенборнській сільській раді на загальну суму 602,17 грн., заборгованість по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку по Нижньокоропецькій сільській раді на загальну суму 161,18 грн., які не сплачені до бюджету, що підтверджується довідками Мукачівської ОДПІ про суми податкового боргу, даними податкових декларацій з податку на додану вартість та податковими вимогами №1/1020 від 07.12.2009 року та №2/264 від 11.03.2010 року.

Крім того, відповідно п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно п.п 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 вказаного Закону нарахування пені розпочинається:

1.при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

2.при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючого на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

З врахуванням наведеного у підприємства наявна пеня у розмірі 22,41 грн.

Несвоєчасна сплата заборгованості завдає істотної шкоди інтересам держави у вигляді ненадходження до державного та місцевого бюджетів значних сум, що, в свою чергу, позбавляє можливості в повній мірі фінансувати видатки державного бюджету визначену Законом України «Про державний бюджет України», позбавляє можливості фінансувати в повній мірі соціально-культурні програми, своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оскільки суми податків і зборів є одним із джерел наповнення державного та місцевого бюджетів, а тому необхідність захисту покладає на прокурора обов'язок представництва інтересів держави в суді відповідно до ч. 2 ст. 121 Конституції України.

.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються

Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора Мукачівського району в інтересах держави в особі Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до закритого сільськогосподарського акціонерного товариства "Шенкор", про стягнення заборгованості в сумі 4092, 60 гривень - задовольнити повністю.

Стягнути з закритого сільськогосподарського акціонерного товариства "Шенкор" (89670, вул. Колгоспна, 2, с. Н Коропець, Мукачівський район, Закарпатської області, ідент. код 30854272, р/р 261041312, "Райфайзен Банк-Аваль", м. Київ, МФО 380805) на користь Державного бюджету України заборгованість в сумі 4092, 60 грн. (чотири тисячі дев"яносто дві) гривні (шістдесят) копійок.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Маєцька Н.Д.