Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2010 р. справа № 2а-26565/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11-05 год
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чекменьова Г.А.
при секретаріТокмакової Є.А.
за участю представника позивачаЖердєвої Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 24354, 57 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Артемівська обєднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 24354, 57 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 19.11.2010 р. відповідач має податкову заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 24354, 57 грн. (яка складається з штрафних санкцій).
Просили стягнути з відповідача на користь держави зазначену суму податкової заборгованості з орендної плати за землю.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила задовольнити позов.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про дату і місце судового засідання, в звязку з чим вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_3 занесений до Державного реєстру фізичних осіб 19.02.2002 року і йому присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а.с.7). Згідно рішення Артемівської міської ради № 5/2-53 від 27.06.2006 року «Про затвердження землевпорядної документації та оренду земельних ділянок комунальної власності територіальної громади м. Артемівська» фізичній особі ОСОБА_3 відведено земельну ділянку пл. 1,0143 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 строком на 5 років (а.с. 8-13).
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Артемівська обєднана державна податкова інспекція Донецької області є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про плату за землю”, податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції.
Порядок обчислення та строки сплати земельного податку та орендної плати за землю визначені статтями 13-14 та 17 Закону України «Про плату за землю», згідно з якими:
1) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки;
2) нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу;
3) земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Наявність податкового боргу з орендної плати за землю у відповідача в розмірі 24354, 57 грн. підтверджується податковим розрахунком штрафних санкцій, зворотнім боком облікової картки платника (а.с. 5-6,16-20).
Борг з орендної плати за землю у розмірі 24354, 57 грн. виник в результаті застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання з орендної плати за землю, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню податковий борг з орендної плати за землю у розмірі 24354, 57 грн.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив штрафні санкції, суд задовольняє позовні вимоги Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 24354, 57 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 24354, 57 грн.
Стягнути з ОСОБА_3 (84510, Донецька обл., АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету м. Артемівська на р/р - № 33216815700015, код платежу 13050500, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686516, отримувач місцевий бюджет м. Артеміуська) заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 24 354 (двадцять чотири тисячі триста пятдесят чотири) грн. 57 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 10 грудня 2010 року.
Повний текст постанови складений 14 грудня 2010 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Чекменьов Г.А.