Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2010 р. справа № 2а-17289/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10 год. 55 хв
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Мозгової Н. А.
при секретаріСметана М.В.
за участю
представника позивача Шишкіної Л.І.
представника відповідача Головіна О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії,17 адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислове обєднання «Аріста» до Східної митниці про скасування податкових повідомлень форми «Р» від 25.06.2010 року №32 в частині визначення ввізного мита в сумі 2080,6 грн. та штрафних санкцій в сумі 1040,3 грн. та №33 від 25.06.2010 року в частині визначення ПДВ в сумі 13548,53 грн. та штрафних санкцій в сумі 6774,27 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислове обєднання «Аріста» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Східної митниці про скасування податкових повідомлень форми «Р» від 25.06.2010 року №32, 33.
19.11.2010р. позивач надав суду зміни до позовних вимог, в яких просить суд скасувати податкові повідомлення форми «Р» від 25.06.2010 року №32 в частині визначення ввізного мита в сумі 2080,6 грн. та штрафних санкцій в сумі 1040,3 грн. та №33 від 25.06.2010 року в частині визначення ПДВ в сумі 13548,53 грн. та штрафних санкцій в сумі 6774,27 грн.
Позовні вимоги мотивує наступним, відповідачем проведено позапланову перевірку стану дотримання ТОВ „ТПО „Аріста” законодавства України з питань митної справи під час здійснення митного оформлення товарів за період з 11.11.06р. по 02.06.10р.
Так, під час митного оформлення товарів ТОВ „ТПО „Аріста” вартість транспортних витрат до пункту перетину митного кордону України визначалась митним органом відповідно до довідок, що були надані до митного оформлення.
Проведеною перевіркою встановлено, що договірна вартість витрат на транспортування, зазначена у довідках автотранспортних компаній та врахована при декларуванні митної вартості, не відповідає ціні, що була фактично сплачена ТОВ „ТПО „Аріста” експедиторам (перевізникам) за транспортні послуги за ВМД. Позивач зазначає, що даний факт не відповідає дійсності та не збереження позивачем довідок транспортно-експедиційних компаній, в яких містився розподіл транспортних витрат по митній території України та за митною територією України не свідчить про спотворювання позивачем даних стосовно суми транспортних витрат до кордону України та за кордоном України.
Крім того, позивач зазначає, що згідно п.п.4.2.2 п.4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;
в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.
Позивач зауважує, що жодної вимоги, зазначеної п.п.4.2.2. п.4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" для самостійного визначення відповідачем податкових зобов'язань не було виконано.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував, зазначивши, що П.п.2.1.1 п.2.1 ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00 № 2181 (далі Закон № 2181) митні органи визначено контролюючими стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обовязок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обовязкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України.
При цьому п.п.2.2.1 Закону № 2181 встановлено, що контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції.
Виходячи з того, що аналіз зовнішньоекономічної діяльності „ТПО „Аріста” засвідчив про факти подання ним до митного оформлення недостовірних даних про транспортні витрати, Східною митницею на підставі ст. 41, 60, 69 Митного кодексу України та п. 4 Порядку № 1730, з метою недопущення ухилення від сплати податків у повному обсязі при митному оформленні шляхом заниження витрат на доставку товарів та відповідно до Програми перевірки, затвердженої наказом Східної митниці від 09.11.09 № 802, згідно посвідчення № 14/8/700000000/0030393634 від 10.12.08, виданого Східною митницею, посадовою особою Східної митниці Джумурат О.В. (головний інспектор відділу організаційно-контрольної роботи) проведено позапланову перевірку стану дотримання ТОВ „ТПО „Аріста” законодавства України з питань митної справи під час здійснення митного оформлення товарів за період з 11.11.06р. по 02.06.10р.
Проведеною перевіркою встановлено, що договірна вартість витрат на транспортування, зазначена у довідках автотранспортних компаній та врахована при декларуванні митної вартості, не відповідає ціні, що була фактично сплачена ТОВ „ТПО „Аріста” експедиторам (перевізникам) за транспортні послуги за ВМД №№ 700000002/7/2558 від 12.02.07р., 700000002/6/29492 від 28.12.06р.
Розрахунки за транспортно-експедиційні послуги з експедиторами (перевізниками) здійснювались ТОВ ТПО «Аріста» безготівковим способом на підставі рахунків на оплату транспортних послуг та актів виконаних робіт.
Перевіркою виявлена невідповідність між розміром заявлених під час митного оформлення та фактично сплачених експедитору (перевізнику) транспортно-експедиційних послуг за ВМД.
Таким чином, кошти у сумі 84 480,68грн. не було включено до митної вартості задекларованого товару.
Аналогічна ситуація склалась у відношенні товару, оформленого за ВМД № 700000002/9/2340 від 26.03.09р. За результатами отриманих документів від ТОВ «Укр-КИТАЙ Логістика» встановлено, що підприємством до митної вартості товару не включено 53,90 грн.
Також, в ході перевірки ТОВ ТПО «Аріста» надано рахунки, акти виконаних робіт із підтвердженням відповідних проплат, в яких відображено окремо транспортні послуги по території іноземної країни, транспортні послуги по території України, експедиційні послуги, що надавались ТОВ „ВВ Імекс” за ВМД від 12.02.07 № 700000002/7/2558, від 28.12.06 700000002/6/29492
У зазначених рахунках нарахування ПДВ здійснено лише на експедиційні послуги, коли відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» обєктом оподаткування податком на додану вартість є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, зокрема поставки послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів автомобільним транспортом, а також міжнародних відправлень будь-яким видом транспорту на відрізку від пункту їх відправлення (прийняття для перевезення) на митній території України до пункту їх митного оформлення, а також від пункту їх митного оформлення до пункту призначення (доставки) на митній території України.
Таким чином, перевіркою дотримання ТОВ ТПО «Аріста» вимог законодавства України з питань митної справи встановлено порушення вимог ст. 267 МК України, п. 10 Порядку № 1766 в частині недостовірності задекларованих витрат на транспортування імпортованих товарів, що призвело до недоборів податків та інших обовязкових митних платежів у сумі 19 690,33 грн. (ПДВ 17361,84 грн., мито 2328,50 грн.), які підлягають перерахуванню до Державного бюджету України.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши наявні у справі докази, дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає за таких підстав.
Відповідно до ст. 11 Митного кодексу України митні органи, реалізуючи митну політику України, здійснюють виконання та контроль за додержанням законодавства України з питань митної справи; захист економічних інтересів України; забезпечення виконання зобов'язань, передбачених міжнародними договорами України з питань митної справи, здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, вдосконалення форм і методів їх здійснення; боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил; ведення митної статистики; ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до ст. 12 МК України митна служба України - це єдина загальнодержавна система, яка складається з митних органів та спеціалізованих митних установ і організацій. Митними органами є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи, регіональні митниці та митниці.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельно - промислове об'єднання "Аріста" 12.10.2004р. зареєстровано в якості юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за № 33221885 та діє на підставі статуту.
Порядок проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.04 № 1730 (далі - Порядок № 1730). Даний нормативно-правовий акт відповідно до ст.ст. 41, 60, 69 МК України визначає механізм проведення митними органами контрольно-перевірочних заходів після завершення операцій митного оформлення в частині дотримання законодавства з питань митної справи.
Проведенню вищевказаних перевірок передують підготовка, вивчення матеріалів про діяльність підприємства, отриманих від правоохоронних, у тому числі податкових, та інших органів, а також інформації, отриманої від структурних підрозділів митного органу: даних про зовнішньоекономічну діяльність, претензійно-позовну роботу, застосовані санкції, наявність фактів порушення вимог законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, у тому числі фактів порушення митних правил, тощо.
П.п.2.1.1 п.2.1 ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00 № 2181 (далі Закон № 2181) митні органи визначено контролюючими стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обовязок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обовязкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України.
При цьому п.п.2.2.1 Закону № 2181 встановлено, що контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції.
Східною митницею на підставі ст. 41, 60, 69 Митного кодексу України та п. 4 Порядку № 1730, з метою недопущення ухилення від сплати податків у повному обсязі при митному оформленні шляхом заниження витрат на доставку товарів та відповідно до Програми перевірки, затвердженої наказом Східної митниці від 09.11.09 № 802, згідно посвідчення № 14/8/700000000/0030393634 від 10.12.08, виданого Східною митницею, посадовою особою Східної митниці Джумурат О.В. (головний інспектор відділу організаційно-контрольної роботи) проведено позапланову перевірку стану дотримання ТОВ „ТПО „Аріста” законодавства України з питань митної справи під час здійснення митного оформлення товарів за період з 11.11.06р. по 02.06.10р.
Судом встановлено, що перевірку позивача проведено з відома головного бухгалтера ТОВ „ТПО „Аріста” ОСОБА_4 на підставі оригіналів документів із отриманням копій документів, які підписані керівником ТОВ „ТПО „Аріста” та засвідчені печаткою підприємства.
Ст. 267 МК України визначено, що митною вартістю за ціною договору щодо товарів, які імпортуються, є вартість операції, тобто ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби відповідно до частини другої цієї статті.
До переліку витрат, які мають включатися до митної вартості товарів, якщо вони не були включені раніше, згідно ст. 267 МК України входять витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України.
При цьому слід зауважити, що відповідно до частини третьої ст. 267 МК України, витрати на транспортування товару після його ввезення не включаються до митної вартості за умови виділення їх з ціни, що була фактично сплачена за оцінювані товари, які документально підтверджено та які піддаються обчисленню.
Так, під час митного оформлення товарів ТОВ „ТПО „Аріста” вартість транспортних витрат до пункту перетину митного кордону України визначалась митним органом відповідно до довідок, що були надані до митного оформлення.
Однак, зазначені довідки не підтверджують фактичні витрати ТОВ „ТПО „Аріста” на транспортування оцінюваних товарів до перетину митного кордону та фактичну сплату ним вартості цих витрат.
Проведеною перевіркою встановлено, що договірна вартість витрат на транспортування, зазначена у довідках автотранспортних компаній та врахована при декларуванні митної вартості, не відповідає ціні, що була фактично сплачена ТОВ „ТПО „Аріста” експедиторам (перевізникам) за транспортні послуги за вантажно-митними деклараціями.
Судом досліджений рахунок № 9-070-00002 від 15.04.09 (акт виконаних робіт № 80 від 28.04.09), отриманий від ТОВ «Укр-КИТАЙ Логістика» (65026, м. Одеса, вул.. Приморська, 6, морський вокзал, 7 пов., оф.11), вартість перевезення до митного кордону України товару, оформленого за ВМД № 700000002/9/3432 від 22.04.09 на умовах поставки згідно ІНКОТЕРМС-2000 FOB, становить 5091,72 грн. (з урахуванням страхування 75,46 грн., фрахту 4823,74 грн., дод. збір за дисбаланс обладнання 192,5 грн.), а під час митного оформлення ТОВ ТПО «Аріста» не враховано страхування, що призвело до заниження транспортних витрат до митного кордону України на суму 75,46 грн. (в той же час, в ході перевірки виявлено, що у деяких випадках підприємством ТОВ ТПО «Аріста» до митної вартості товарів включаються витрати на страхування, як приклад - за ВМД № 70000002/8/12318 від 04.07.08р.).
Аналогічна ситуації склалась у відношенні товару, оформленого за ВМД № 700000002/9/2340 від 26.03.09. За результатами отриманих документів від ТОВ «Укр-КИТАЙ Логістика» встановлено, що підприємством до митної вартості товару не включено 53,90 грн.
Також, в ході перевірки ТОВ ТПО «Аріста» надано рахунки, акти виконаних робіт із підтвердженням відповідних проплат, в яких відображено окремо транспортні послуги по території іноземної країни, транспортні послуги по території України, експедиційні послуги, що надавались ТОВ „ВВ Імекс” за вантажно-митними деклараціями від 12.02.07р. за № 700000002/7/2558, від 28.12.06 700000002/6/29492
У зазначених рахунках нарахування податку на додану вартість здійснено лише на експедиційні послуги, коли відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» обєктом оподаткування податком на додану вартість є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, зокрема поставки послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів автомобільним транспортом, а також міжнародних відправлень будь-яким видом транспорту на відрізку від пункту їх відправлення (прийняття для перевезення) на митній території України до пункту їх митного оформлення, а також від пункту їх митного оформлення до пункту призначення (доставки) на митній території України.
П.4.1. ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).
Таким чином, враховуючи те, що підприємства є платниками податку на додану вартість, суми, на які експедитором (перевізником) не нараховано податок на додану вартість, мають бути включені до митної вартості товарів як такі, що справляються за транспортні послуги, які надані до митного кордону України.
Шляхом зіставляння відомостей, зазначених у вантажних митних деклараціях та документах, що надавались ТОВ ТПО «Аріста» під час митного оформлення (інвойси, довідки транспортних витрат, рахунки за виконані перевезення надані експедиторами (перевізниками) з фактичними даними бухгалтерського та податкового обліку підприємства (акти виконаних робіт, рахунки на оплату транспортних послуг від експедиторів (перевізників), платіжні документи), митним органом встановлено, що розрахунки за транспортно-експедиційні послуги з експедиторами (перевізниками) здійснювались ТОВ ТПО «Аріста» безготівковим способом на підставі рахунків на оплату транспортних послуг та актів виконаних робіт.
Перевіркою позивача виявлена невідповідність між розміром заявлених під час митного оформлення та фактично сплачених експедитору (перевізнику) транспортно-експедиційних послуг за наступними ВМД:
№700000002/6/26242 від 21.11.2006р. на суму 5015,15грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 12343,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 7327,84грн.
№700000002/6/28950 від 22.12.2006р. на суму 8020,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 15971,74грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 7951,74грн.
№700000002/6/29492 від 28.12.2006р. на суму 3307,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 6059,50грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2500,00грн.
№700000002/7/2920 від 16.02.2007р. на суму 3168,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 7739,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 4571,00грн.
№700000002/7/5356 від 19.03.2007р. на суму 1900,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 2300,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 400,00грн.
№700000002/7/7624 від 11.04.2007р. на суму 2020,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 4545,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2525,00грн.
№700000002/7/2402 від 09.02.2007р. на суму 4653,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 12500,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 7847,00грн.
№700000002/7/2558 від 12.02.2007р. на суму 2020,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 4545,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2525,00грн.
№700000002/7/14278 від 12.06.2007р. на суму 7715,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 9179,20грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 1464,20грн.
№700000002/7/15482 від 21.06.2007р. на суму 14887,91грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 21660,61грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 6772,70грн.
№700000002/7/15484 від 21.06.2007р. на суму 10303,42грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 3531,72грн.
№700000002/7/14922 від 18.06.2007р. на суму 2020,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 4545,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2525,00грн.
№700000002/7/19798 від 30.07.2007р. на суму 2020,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 4545,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2525,00грн.
№700000002/7/27980 від 09.10.2007р. на суму 2020,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 4545,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2525,00грн.
№700000002/7/33996 від 21.11.2007р. на суму 2409,51грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 4753,87грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2344,36грн.
№700000002/7/37064 від 12.12.2007р. на суму 2020,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 4545,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2525,00грн.
№700000002/8/21177 від 23.12.2008р. на суму 10000,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 12144,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 2144,00грн.
№700000002/8/9789 від 27.05.2008р. на суму 2000,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 7000,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 5000,00грн.
№700000002/9/3289 від 16.04.2009р. на суму 39807,72грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 41069,75грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 1262,03грн.
№700000002/9/3289 від 16.04.2009р. на суму 39807,72грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 41069,75грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 1262,03грн.
№700000002/9/3430 від 21.04.2009р. на суму 10787,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 11687,00грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 900,00грн.
№700000002/9/4987 від 02.06.2009р. на суму 42144,98грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 42677,12грн., з огляду на це, різниця в сумі становить 532,14грн.
№700000002/9/4946 від 03.06.2009р. на суму 7810,00грн., згідно даних митного органу сума транспортних послуг, яку необхідно добавити у декларацію становить 8571,00грн.
Таким чином, кошти у сумі 65662,01грн. не було включено до митної вартості задекларованого товару по вказаним ВМД.
Відповідно до Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.06 № 1766 «Про затвердження Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження» (далі Порядку № 1766) зроблені розрахунки митної вартості з урахуванням встановлених відхилень по сплаті транспортних витрат та розрахунки донарахованого ПДВ.
Відповідно до п. 3.2.2 Порядку оформлення результатів проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Держмитслужби від 30.03.06 № 254 (далі- Порядок № 254) митним органом здійснено систематизоване порівняння даних, поданих підприємством під час митного оформлення з фактичними даними, виявленими в ході перевірки. Відповідно до вимог МК України та Порядку № 1766, зроблені розрахунки митної вартості з урахуванням встановлених відхилень по сплаті транспортних витрат та розрахунки донарахованих податків та митних зборів, відображені в додатках Акту із посиланням на номери та дати первинних документів (рахунки, виписки з податкових накладних).
Згідно п. 3.4.4 Порядку 254, додатки до акту перевірки є його невідємною частиною.
Таким чином, перевіркою дотримання ТОВ ТПО «Аріста» вимог законодавства України з питань митної справи встановлено порушення вимог ст. 267 МК України, п. 10 Порядку № 1766 в частині недостовірності задекларованих витрат на транспортування імпортованих товарів, що призвело до недоборів податків та інших обовязкових митних платежів у сумі 19 690,33 грн. (ПДВ 17361,84 грн., мито 2328,50 грн.), які підлягають перерахуванню до Державного бюджету України.
Враховуючи вищевикладене, Східною митницею додержано принципів законності, повноти і обєктивності перевірки, достовірності та доказовості її результатів у повному обсязі, а висновки, наведені в акті позапланової перевірки від 07.06.10 № 5-ПЗ/9/700000000/0033221885 відповідають нормам законодавства України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки й збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.п.17.1.4 п.17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі, коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобовязання платника податків за підставами, визначеними у підпункті в) п.п.4.2.2 п.4.2 ст. 4 цього Закону, такий платник податків зобовязаний сплатити штраф у розмірі пяти відсотків суми донарахованого податкового зобовязання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
З урахуванням встановлених обставин у справі суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислове обєднання «Аріста» до Східної митниці про скасування податкових повідомлень форми «Р» від 25.06.2010 року №32 в частині визначення ввізного мита в сумі 2080,6 грн. та штрафних санкцій в сумі 1040,3 грн. та №33 від 25.06.2010 року в частині визначення ПДВ в сумі 13548,53 грн. та штрафних санкцій в сумі 6774,27 грн. не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 69-71, 94, 151-154, 160-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислове обєднання «Аріста» до Східної митниці про скасування податкових повідомлень форми «Р» від 25.06.2010 року №32 в частині визначення ввізного мита в сумі 2080,6 грн. та штрафних санкцій в сумі 1040,3 грн. та №33 від 25.06.2010 року в частині визначення ПДВ в сумі 13548,53 грн. та штрафних санкцій в сумі 6774,27 грн.- відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня отримання постанови апеляційної скарги з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У судовому засіданні 25.11.2010р. проголошена вступна та резолютивна частини постанови.
Повний текст постанови у відповідності з вимогами ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України виготовлений та підписаний 30.11.2010 року.
Суддя Мозговая Н. А.