Вирок № 133243656, 26.12.2025, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
26.12.2025
Номер справи
308/12064/24
Номер документу
133243656
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 308/12064/24

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 грудня 2025 року м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

суддів ОСОБА_2 ,

ОСОБА_3 ,

при секретарі ОСОБА_4 ,

за участі прокурора ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Ужгороді в порядку спеціального судового провадження кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22024070000000103 від 12.07.2024 про обвинувачення

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Петропавловськ-Камчатський, російської федерації, громадянина України, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 111 КК України,

встановив:

Формулювання обвинувачення визнаного судом доведеним.

Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і рф 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами - є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Всупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права президент рф володимир путін, а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV) від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували і розв`язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на військове вторгнення збройних сил та інших збройних підрозділів російської федерації на територію України, з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої військової окупації.

Президент російської федерації 22 лютого 2022 року направив до ради федерації звернення про використання збройних сил російської федерації за межами російської федерації, яке було задоволено.

Приблизно о 5 годині 00 хвилин 24 лютого 2022 року президент російської федерації оголосив про рішення розпочати повномасштабну військову агресію проти України та віддав відповідний наказ підрозділам збройних сил та іншим збройним формуванням рф про військове вторгнення на територію суверенної України через державні кордони в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, Луганській, інших областях та здійснити збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, після чого здійснити військову окупацію частин території суверенної України.

З метою відсічі військовій агресії рф 24.02.2022 Указами Президента України у зв`язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години ЗО хвилин 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжено відповідними Указами Президента України, затверджених Верховною радою України та діє на даний час.

Починаючи з 27.02.2022 вся територія міста Бердянськ Запорізької області тимчасово окуповане представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації (далі за текстом - зф держава-агресор рф).

Так, відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон №1207-VII), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід`ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав. Тимчасово окупованою територією, відповідно до п.7 ч. 1 ст. 1-1 Закону №1207-VII, є частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Відтак, Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», місто Бердянськ Бердянської міської територіальної громади з 27.02.2022 до переліку територіальних громад, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Після остаточної військової окупації населених пунктів Бердянського району Запорізької області, представниками збройних формувань російської федерації фактично узурповано всі владні повноваження на території тимчасово окупованої Бердянської міської територіальної громади шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування.

Так, починаючи з 27.02.2022 невстановлені представники зф держави-агресора рф спільно з представниками окупаційної Бердянської міської територіальної громади Запорізької області, спрямовують свою діяльність на створення незаконних органів влади, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора на тимчасово окупованій території Бердянського району Запорізької області, всупереч порядку передбаченого чинним законодавством України, з метою встановлення тотального контролю та закріплення окупаційної влади, яка сприятиме у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України, а також впливу на мешканців Бердянського району Запорізької області з метою виконання останніми вказівок та розпоряджень окупаційної влади, в тому числі мінімізації акцій спротиву представникам країни-агресора та окупаційної адміністрації.

Продовжуючи встановлення тотального контролю та розповсюджуючи свою владу на захопленій військовим шляхом території Бердянської міської територіальної громади Запорізької області, представники збройних формувань рф, діючи за підтримки місцевих колаборантів, окупаційної адміністрації та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення здійснили захоплення органів державної влади, державних та комунальних підприємств, органів місцевого самоврядування, які розташовані на території району, серед яких - Комунальне підприємство з технічної інвентаризації Бердянської міської ради, яке розташоване за адресою: Запорізька область, місто Бердянськ, вул. Морська, 21. Так, невстановленими досудовим розслідуванням представниками зф держави агресора рф, за підтримки місцевих колаборантів та інших лояльних до держави-агресора верств населення з числа місцевих жителів, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 22.12.2022 року, всупереч порядку передбаченого чинним законодавством України, створили незаконний орган державної влади, мовою оригіналу, - «Военно-гражданская администрация города Бердянск», тим самим узурпували владні повноваження на території тимчасово окупованої Бердянської міської територіальної громади шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування. У свою чергу, з метою організації переоформлення наявного нерухомого майна, що знаходиться у фактичному розпорядженні незаконно створених органів окупаційної адміністрації міста Бердянськ, проведення його інвентаризації та подальшої незаконної перереєстрації відповідно до вимог законодавства рф, окупаційною адміністрацією міста Бердянськ, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та час, але не пізніше 22.12.2022 року, на базі колишнього Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради було створено комунальне підприємство, мовою оригіналу, «Коммунальное предприятие «Бюро технической инвентаризации Военно-гражданской администрации города Бердянск»», основним видом діяльності якого є проведення інвентаризації нерухомого майна, обробки даних та надання послуг щодо розміщення інформації, пов`язаної з цією діяльністю, а також, оренда і управління власним чи орендованим майном.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючи на території міста Бердянська Запорізької області, яке з 27.02.2022 та на час повідомлення про підозру є тимчасово окупованою російською федерацією територією України, будучи колишнім кандидатом в депутати Бердянської міської ради від партії «Опозиційний блок» під час місцевих виборів у 2015 році (виборчий округ №3 кандидатів у депутати міськради міста Бердянськ), тобто проросійськи налаштованою особою, перебуваючи у м. Бердянськ Запорізької області, діючи умисно та за вчасною ініціативою, встановив контакти з представниками військової окупаційної адміністрації рф, з метою отримання владних повноважень у незаконно створених окупаційною владою органах, установах та підприємствах, створених на території м. Бердянська та з подальшим надання представникам рф допомоги у проведенні підривної діяльності проти України в умовах воєнного стану, шляхом вчинення активних дій, спрямованих на забезпечення діяльності військової окупаційної адміністрації рф на тимчасово окупованій території Бердянської міської територіальної громади, підтримка та виконання її рішень, та інші форми сприяння.

Так, ОСОБА_7 , діючи умисно, та з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями російської федерації, маючи проросійські погляди та критичне невдоволене ставлення до діючої законної влади в Україні, достовірно усвідомлюючи протиправність своїх дій та передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 26.09.2023 року, прийняв пропозицію від осіб із числа представників збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора та добровільно зайняв посаду виконуючого обов`язки директора, мовою оригіналу, «Коммунального предприятия «Бюро технической инвентаризации Военно-гражданской администрации города Бердянск»», розташованому за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Морська, 21.

Продовжуючи діяти на шкоду національній безпеці України та діючи в інтересах окупаційної влади російської федерації ОСОБА_7 , не пізніше 26.09.2023, здійснив ряд дій, спрямованих на внесення змін у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб російської федерації щодо «Коммунального предприятия «Бюро технической инвентаризации Военно-гражданской администрации города Бердянск»», після здійснення яких, ОСОБА_7 був наділений повноваженнями діяти від імені вищевказаного підприємства, перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора.

ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора, мовою оригіналу, «Коммунального предприятия «Бюро технической инвентаризации Военно-гражданской администрации города Бердянск»», який був створений на базі Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради і, не пізніше 26.09.2023 року розпочав організацію робочого процесу у підпорядкованому йому комунальному підприємстві, яке уповноважене окупаційною адміністрацією видавати довідки, свідоцтва, технічні паспорти, котрі, згідно з федеральним законом рф «№ 218-ФЗ (ред. от 14.02.2024) "О государственной регистрации недвижимости"» (далі за текстом - закон №218-ФЗ), необхідні для внесення відомостей в, мовою оригіналу, «Единьїй государственньїй реєстр недвижимости» та фактичної реєстрації нерухомого майна у відповідності до законодавства рф.

Підтримуючи окупацію російською федерацією Запорізької області, вступивши у змову з представниками окупаційної адміністрації та діючи на виконання вказівок її представників, ОСОБА_7 в умовах воєнного стану надає допомогу представникам іноземної держави у здійсненні підривної діяльності проти України шляхом забезпечення функціонування підприємства, уповноваженого на проведення технічної інвентаризації та видачу відповідної документації, необхідної для проведення державної реєстрації нерухомого майна у відповідності до законодавства рф, чим сприяє здійсненню державної політики рф у сфері регулювання відносин щодо права власності, запровадженої окупаційною адміністраціє на території тимчасово окупованої Бердянської міської територіальної громади.

Дії ОСОБА_7 кваліфіковано за ч. 2 ст. 111 КК України, як вчинення державної зради, тобто діяння, умисно вчиненого громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України; надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, що вчинене в умовах воєнного стану.

Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені в обвинувальному акті, підтримав у повному обсязі, в обґрунтування винуватості обвинуваченого зазначив, що подані письмові докази підтверджують протиправність злочинних дій ОСОБА_7 .

Відтак, прокурор просив суд визнати ОСОБА_7 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, та призначити йому покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченого (in absentia) ОСОБА_7 , який показань суду не надавав, та будь-яких клопотань від останнього на адресу суду також не надходило.

Відповідно до ухвали суду постановлено здійснювати спеціальне судове провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України.

Повістки про виклик обвинуваченого ОСОБА_7 у судові засідання, а також інформація про процесуальні документи надсилались та публікувались відповідно до вимог ст. 323 КПК України, зокрема, шляхом розміщення відповідних оголошень у газеті «Урядовий кур`єр», повідомлень на офіційному веб сайті суду. Інформація про процесуальні документи публікувалася у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, на офіційному вебсайті суду; процесуальні документи вручалися захиснику обвинуваченого.

Таким чином, суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову ОСОБА_7 , який в свою чергу повинен був знати про розпочате кримінальне провадження, від здійснення свого права предстати перед українським судом та захищати себе безпосередньо в такому суді, а так само свідчать про його наміри ухилитися від кримінальної відповідальності.

У той же час, ухилення обвинуваченого ОСОБА_7 від правосуддя суд оцінює, як реалізацію останнім його невід`ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.

Водночас, це кримінальне провадження здійснювалось за обов`язковою участю захисника, який був забезпечений державою з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Захисник обвинуваченого в судовому засіданні просила суд виправдати обвинуваченого ОСОБА_7 , оскільки його вина не доведена належними і допустимими доказами.

На підтвердження винуватості ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, стороною обвинувачення надано наступні письмові документи, відеозаписи, які досліджені судом:

Витяг з ЄРДР від 12.07.2024 за ч. 2 ст. 111 КК України.

Повідомлення ГУНП в Запорізькій області від 25.04.2024 та від 29.04.2024, згідно з якими ОСОБА_7 із заявами та повідомленнями про вчинення неправомірних дій щодо нього чи його близьких з боку представників збройних сил рф, фсб, окупаційної влади держави агресора чи визнання його потерпілим не звертався.

Повідомлення УСБУ в Запорізькій області від 19.04.2024, згідно з якого ОСОБА_7 до правоохоронних органів Запорізької області із заявами про вчинення неправомірних дій щодо нього з боку представників збройних сил рф, фсб або окупаційної влади держави-агресора не звертався. Факти визнання його потерпілим у кримінальних провадженнях, пов`язаних із збройною агресією рф проти України, в період з 24.02.2022 по теперішній час, відсутні.

Відповідь на доручення №2/2479 від 15.07.2024, згідно з яким встановлено, що ОСОБА_7 фактично знаходиться на тимчасово окупованій території м. Бердянська Запорізької області.

Відповідь на доручення №2/69 від 05.01.2024, згідно з яким встановлено, що ОСОБА_7 після окупації м. Бердянськ, зайняв посаду керівника комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації військово-цивільної адміністрації м. Бердянськ», утвореного окупаційною владою. Вказане підтверджується відповідними публікаціями в мережі Інтернет за гіперпосиланнями: ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

https://evocation.info/mihaylov-arkadiy/ (роздруківки додаються). Окрім цього, на офіційному інтернет ресурсі російської федерації за гіперпосиланням https://www.rusprofile.ru/id/1229000021348 міститься інформація про те, що ОСОБА_7 є керівником вищевказаної установи (роздруківка додається). Також, його протиправну діяльність підтверджує публікація на каналі «Бердянськ в окупації» в месенджері «Телеграм» (роздруківка додається).

Відповідь на доручення №2/1386 від 09/04.2024, згідно з яким встановлено, що сайті «Миротворець» розміщено 3 (три) фотозображення та zip файл в якому знаходяться ще 3 (три) фотозображення, в тому числі: рішення так званого «уряду Запорізької області» №2/8 від 07.12.2023, де також підтверджується займана ОСОБА_8 посада в окупаційній органах влади; витяг з реєстру підприємств та установ рф, де зазначено посаду ОСОБА_7 , а саме «руководитель коммунального предприятия «Бюро технической инвен гаріізации военно-гражданской администрации города Бердянска»; публікації в мобільному месенджері «Telegram» стосовно зайняття ОСОБА_9 посади "«руководитель коммунального предприятия «Бюро технической инвентаризации воєнно-гражданской администрации города Бердянска»; профілю сторінки в соціальній мережі «ВКонтакте» під логіном « ОСОБА_10 ». За результатами аналізу російського інформаційного ресурсу «Федеральная налоговая служба», а саме розділу «єдиний государственньїй реєстр юридических лиц» (ЕГРЮЛ), отримано виписку про «коммунальное предприятия «Бюро технической инвентаризации военно-гражданской администрации города Бердянска», де зазначено, що ОСОБА_7 є в.о. директора.

Протокол огляду веб-сторінки мережі інтернет від 09.04.2024, згідно з яким оглянуто інтернет ресурс під назвою «Миротворець». В пошуковій системі даного сайту, за результатами пошуку, відкрито сторінку за гіперпосиланням https://myrotvorets.center/criminal/mykhailov-arkadyi-serheevych/, де зазначено інформацію про вчинення протиправної діяльності особи « ОСОБА_7 », ІНФОРМАЦІЯ_1 (скріншоти № 1-2). Окрім цього, на сайті розміщено 3 (три) фотозображення та zip файл в якому знаходяться ще 3 (три) фотозображення, в тому числі: рішення так званого «уряду Запорізької області» №2/8 від 07.12.2023, де також підтверджується займана ним посада в окупаційному органі влади (скріншот № 3); витяг з реєстру підприємств та установ рф, де зазначено його посаду, а саме «руководитель коммунального предприятия «Бюро технической инвентаризации военно-гражданской администрации города Бердянска» (скріншот № 4); публікації в мобільному месенджері «Telegram» стосовно зайняття ним посади «руководитель коммунального предприятия «Бюро технической инвентаризации военно-гражданской администрации города Бердянска» (скриншот №5; профілю сторінки в соціальній мережі «ВКонтакте» під логіком «Аркадий Михайлов» (скриншот №6).

Протокол допиту свідка ОСОБА_11 разом із диском, в якому свідок підтвердив те, що ОСОБА_7 добровільно зайняв посаду виконуючого обов`язки директора «Коммунального предприятия «Бюро технической инвентаризации Военно-гражданской администрации города Бердянск»», розташованому за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Морська, 21 та надає допомогу представникам рф, забезпечує функціонування підприємства, тощо.

Протокол пред`явлення особи для впізнання разом із диском за участю свідка ОСОБА_11 від 22.04.2024, згідно з яким свідок впізнав ОСОБА_7 , який прийняв пропозицію невстановлених осіб з числа окупаційних військ рф до співпраці та добровільно зайняв посаду (Руководителя комунального предприятия «Бюро технической инвентаризации военно-гражданской администрации города Бердянска») в незаконному органі, створеному окупаційною владою рф на тимчасово окупованій території.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 дали аналогічні покази та підтвердили, що їм відомо те, що ОСОБА_7 добровільно зайняв посаду виконуючого обов`язки директора «Коммунального предприятия «Бюро технической инвентаризации Военно-гражданской администрации города Бердянск»».

Протокол пред`явлення особи для впізнання разом із диском за участю свідка ОСОБА_12 від 19.01.2024, згідно з яким свідок впізнав ОСОБА_7 , який, прийняв пропозицію невстановлених осіб з числа окупаційних військ рф до співпраці та добровільно зайняв посаду (Руководителя комунального предприятия «Бюро технической инвентаризации военно-гражданской администрации города Бердянска») в незаконному органі, створеному окупаційною владою рф на тимчасово окупованій території.

Протокол пред`явлення особи для впізнання разом із диском за участю свідка ОСОБА_13 від 20.03.2024, згідно з яким свідок впізнала ОСОБА_7 , який, прийняв пропозицію невстановлених осіб з числа окупаційних військ рф до співпраці та добровільно зайняв посаду (Руководителя комунального предприятия «Бюро технической инвентаризации военно-гражданской администрации города Бердянска») в незаконному органі, створеному окупаційною владою рф на тимчасово окупованій території.

Протокол пред`явлення особи для впізнання разом із диском за участю свідка ОСОБА_14 від 21.03.2024, згідно з яким свідок впізнав ОСОБА_7 , який прийняв пропозицію невстановлених осіб з числа окупаційних військ рф до співпраці та добровільно зайняв посаду (Руководителя комунального предприятия «Бюро технической инвентаризации военно-гражданской администрации города Бердянска») в незаконному органі, створеному окупаційною владою рф на тимчасово окупованій території.

Протокол огляду від 21.05.2024 інтернет-сторінки незаконно створеного органу окупаційної адміністрації Запорізької області, мовою оригіналу, «Официальньїй сайт правительства Запорожской области» за посиланням: «https://zo.gov.ru».

Відповідь Управління ДМС України в Запорізькій області від 16.04.2024, згідно з якої ОСОБА_7 є громадянином України.

Відповідь Управління ДМС України в Запорізькій області від 17.04.2024, згідно з якої ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Документований паспортом СВ 175567 01.03.2000.

Відповідь ЦВК від 17.04.2024, згідно з якої ОСОБА_7 депутатом сільських, селищних, міських, районних у місті, районних, обласних рад не обрано.

Згідно з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_2 на праві власності належить ОСОБА_7 .

Згідно з відповіді Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС за ОСОБА_7 зареєстровано автомобіль BMW 525, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN-код НОМЕР_2 .

Таким чином, виходячи із сукупності досліджених судом у ході судового розгляду доказів, їх належності, допустимості, суд дійшов переконання, що вина ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, доведена повністю, а його дії вірно кваліфіковані, як вчинення державної зради, тобто діяння, умисно вчиненого громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України; надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, що вчинене в умовах воєнного стану.

Кримінальне провадження розглянуто в порядку спеціального судового провадження, згідно з вимогами ст. 323 КПК України обвинувачений ОСОБА_7 сповіщався про день і час розгляду кримінального провадження у встановлений КПК України спосіб, його захист здійснювався захисником як під час досудового розслідування, так і в ході судового розгляду, що свідчить про те, що права обвинуваченого в ході досудового слідства, а також під час судового розгляду не були порушені.

Обставин, які пом`якшують покарання судом не встановлено.

Обстави, які обтяжують покарання судом не встановлено.

Обираючи до обвинуваченого ОСОБА_7 вид та міру покарання, суд врахував тяжкість вчиненого ним злочину, характер вчинених дій, їх небезпечність, загрозу для основ національної безпеки України та громадської безпеки, суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, дані про особу обвинуваченого, відсутність обставин, які пом`якшують чи обтяжують покарання, на підставі чого дійшов переконання, що необхідним і достатнім кримінальним покаранням для виправлення обвинуваченого ОСОБА_7 та запобігання вчинення ним нових злочинів є кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п`ятнадцять) років у межах санкції ч. 2 статті 111 КК України з конфіскацією усього належного їй майна на користь держави, що на думку суду, відповідатиме справедливому балансу між загальними інтересами суспільства й вимогами захисту основоположних прав особи.

Цивільний позов у справі не заявлено.

Судові витрати відсутні.

Речові докази відсутні.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 16.07.2024 у справі №308/11768/24 (провадження 1-кс/308/4220/24), на автомобіль BMW 525, д.н.з. НОМЕР_1 та квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , слід скасувати.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 373, 374, 392, 395 КПК України, ст.ст. 51, 52, ч. 2 ст. 111 КК України, суд

ухвалив:

ОСОБА_7 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п`ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна.

Строк відбування покарання ОСОБА_7 рахувати з моменту його фактичного затримання, після набрання вироком суду законної сили.

Запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого ОСОБА_7 у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, до вступу вироку в законну силу залишити без змін.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 16.07.2024 у справі №308/11768/24 провадження 1-кс/308/4220/24 на: автомобіль BMW 525, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN-код НОМЕР_2 ; квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1412972023104), скасувати.

Автомобіль BMW 525, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN-код НОМЕР_2 та квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1412972023104) конфіскувати в дохід держави.

Вирок може бути оскаржений шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його оголошення учасниками процесу до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області.

Вирок суду першої інстанції, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що вирок не набрав законної сили.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копію вироку негайно після його проголошення вручити прокурору, обвинуваченому та захиснику.

Інформацію про ухвалений вирок опублікувати у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному вебсайті суду.

Головуючий суддя ОСОБА_1

Суддя ОСОБА_2

Суддя ОСОБА_3