Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-5998/10/2370 29 грудня 2010 року м. Черкаси
08 год. 20 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,
при секретарі Ільченко С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до приватного підприємства «Аттіка-Трейд»про стягнення заборгованості, -
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у м. Черкаси (далі за текстом ДПІ у м. Черкаси), в якому поставлено питання щодо стягнення з приватного підприємства «Аттіка-Трейд»(далі за текстом ПП «Аттіка-Трейд») податкового боргу в сумі 11784грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідачем, в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181 несвоєчасно та не в повному обсязі сплачувались податки та збори, внаслідок чого утворився борг у сумі 11784грн.
Сторони були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, однак у судове засідання не зявились. Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника ДПІ у м. Черкаси. Відповідач у судове засідання свого представника не направив, причину повторної неявки суду не повідомив, письмових пояснень не надав.
Неприбуття в судове засідання представників сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Частиною 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Приватне підприємство «Аттіка-Трейд», зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Черкаської міської ради 23.09.2008р. за ідентифікаційним кодом 36157472.
ДПІ у м. Черкаси проведено позапланову виїзну перевірку ПП «Аттіка-Трейд»з питань дотримання вимог валютного законодавства, за результатами якої складено акт від 23.07.2010р. №255/22-0/36157472.
Зазначеним актом перевірки встановлено порушення відповідачем ст. 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»від 23.09.1994р. №185/94 (далі по тексту Закон №185/94-ВР), а саме, встановлено порушення термінів розрахунків по імпортному контракту ПП «Аттіка-Трейд»з Solutions LTD»від 28.12.2009р. №21/12.
За результатами перевірки позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.07.2010р. №0000532200 яким відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції в суму 13284грн. Вказане рішення було отримане бухгалтером ОСОБА_1, про що свідчить підпис на корінці рішення від 28.07.2010р. №0000532200 (а.с. 9 об.).
Відповідно до ст.4 Закону №185/94, порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, передбачає стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару). Державні податкові інспекції вправі за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею.
Згідно ст.2 Закону №185/94 імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики. При застосуванні розрахунків щодо імпортних операцій резидентів у формі документарного акредитиву строк, передбачений частиною першою цієї статті, діє з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента.Строк та умови завершення імпортної операції без увезення товару на територію України визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України.
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 ст.5 до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181 (далі-Закон №2181) визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження..
Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами»від 19.06.1994р. №319/94, суб'єктам підприємницької діяльності України, незалежно від форм власності, у десятиденний строк необхідно декларувати у Національному банку України наявність (або відсутність) з визначенням сум усіх належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України, в тому числі одержаних у результаті здійснення підприємницької діяльності за межами України; подати Головній державній податковій інспекції України декларацію щодо сум на їх рахунках у банках та інших іноземних фінансових установах, а також щодо сум надходжень валютних цінностей у вигляді доходів (дивідендів), одержаних у результаті здійснення підприємницької діяльності за межами України.
У відповідності до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно даних ДПІ у м. Черкаси податковий борг у сумі 11784грн. відповідачем не сплачено, а отже, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення його з відповідача.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону №2181 податковим боргом є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
В свою чергу, п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509-ХІІ передбачено право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами, за рахунок їх майна.
З матеріалів справи вбачається, що рішення №0000532200 від 28.07.2010р. про нарахування відповідачу пені на суму 13284,00грн. було отримано бухгалтером ОСОБА_1 28.07.2010р., про що свідчить наявна в матеріалах справи копія рішення (а.с.9 об.).
Таким чином, враховуючи наявність у ПП «Аттіка-Трейд»станом на 12.03.2009р. переплати в розмірі 1000,00грн. та часткову сплату відповідачем вказаного вище зобовязання 08.10.2010р. в сумі 500,00грн., позивач просить в судовому порядку стягнути заборгованість в сумі 11784,00грн.
В ході розгляду справи судом встановлено, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000532200 від 28.07.2010р. відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржено, а зобовязання по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 11784,00грн. не виконано.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у м. Черкаси щодо стягнення з ПП «Аттіка-Трейд»на підставі рішення №0000532200 від 28.07.2010р. штрафних (фінансових) санкцій в сумі 11784,00грн. підлягають задоволенню.
Враховуючи, що відсутні відомості про сплату відповідачем зазначеного податкового боргу, позовні вимогиє законними та обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем-субєктом владних повноважень, з відповідача не стягують.
На підставі викладеного, керуючись статтями 41, 86, 94, 159, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у м. Черкаси до приватного підприємства «Аттіка-Трейд»про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Аттіка-Трейд»(18008, м. Черкаси, вул. Вернигори, 3, кв. 46, ідентифікаційний код - 36157472) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 34503595) заборгованість в сумі 11784 (одинадцять тисяч сімсот вісімдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення в порядку, передбаченому ст.ст.185-187цього Кодексу.
СуддяН.Ю. Гриньковська