Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2010 р. Справа № 2-а-674/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м.Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 2342,25 грн.
Представник позивача надала заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги обгрунтовані тим, що під час перевірки виявлено порушення п.п. 1, 6, 8, 10, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами та доповненнями) та ст. 11 - 1 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (зі змінами і доповненнями).
Відповідач в судове засідання не з"явився, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що 23 травня 2007 року старшим державним податковим ревізором-інспектором Вершиною А. О. та головним державним податковим ревізором-інспектором Загурським А. В. було проведено перевірку щодо дотримання суб"єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині відповідача, за адресою: АДРЕСА_1.
За результатами перевірки складено акт від 23 травня 2007 р. № 21220359/0235/234, в якому зафіксовано порушення п. п. 1, 6, 8, 10, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами та доповненнями) та ст. 11 - 1 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (зі змінами і доповненнями).
Перевірка проведена в присутності особи, яка здійснювала розрахункові операції та відмовилась надавати будь-які дані, а також відмовилася підписати та одержати другий примірник акту, про що складено акт відмови від підпису. Другий примірник акту направлено підприємцю поштою. Листом ДПІ у м. Херсоні підприємця ОСОБА_1 запрошено до ДПІ для надання документів, які не були надані під час перевірки: книги обліку розрахункових операцій, розрахункові книжки та контрольні стрічки та ознайомлення з матеріалами перевірки магазину.
На підставі акту перевірки ДПІ у м. Херсоні були винесені Рішення про застосування фінансових санкцій від 04.06.2007 року № 0003702305 на суму 1342,25 грн. та № 0003712305 від 04.06.2007 року на суму 1000,00 грн.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно зі ст. 3 Закону України від 06.07.95р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
-проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
-забезпечувати зберігання використаних кних обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення (п. 6 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
-реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України (п. 8 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
-друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (п.10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
-забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора рохрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квітанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 закону № 265/95-ВР);
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Відповідно до ст. 23 Закону № 265 до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом.
Крім того, під час перевірки було виявлено порушення ст. 11-1 Закону України № 481/95, а саме: проводилася роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за максимальну роздрібну ціну, встановлену заводом виробником, або імпортером таких тютюнових виробів - встановлено факт реалізації цигарок "Вінстон" за ціною 2,90 грн., а на пачці вказано максимальну роздрібну ціну - 2,80 грн.
Статтею 11-1 Закону України № 481/95- ВР визначено, що встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.
Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.
За порушення норм цього Закону передбачена відповідальність, а саме за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення, які вказані в акті перевірки, відповідють вимогам чинного законодавства України.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передїбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суддя, -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з суб"єкта господарювання ПП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3) фінансові санкції в сумі 2342 (дві тисячі триста сорок дві ) грн. 25 коп. до державного бюджету на розрахункові рахунки, а саме: фінансова санкція за здійснення продажу тютюнових виробів за цінами вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби 1000,00 грн. на розрахунковий рахунок - 31116106700002, код платежу 21081100, Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК У Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010; фінансова санкція за проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 97,00 грн., фінансова санкція за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО на суму 939,25 грн., фінансова санкція за реалізацію тютюнових виробів без наявності цінників на товари на суму 306 грн. на рахунок - 31118104700002, код платежу 3021080900, Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК У Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.6.5