Постанова № 13314607, 06.12.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2010
Номер справи
2а-10400/10/1370
Номер документу
13314607
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2010 р. № 2а-10400/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-суддіМартинюка В.Я.

з участю секретаря судового засіданняНовосада В.М.

представників сторін:

від позивача: Горун В.З.,

від відповідача: не зявився,

розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в м.Львові за позовом Контольно-ревізійного управління у Тернопільській області до Фермерського господарства (надалі ФГ) «Зборівські лани» про стягнення боргу, -

в с т а н о в и в :

Контрольно-ревізійне управління у Тернопільській звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ФГ «Зборівські лани»про стягнення коштів в сумі 150000 грн. 00 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою виявлено порушення фермерським господарством підп.3 п.5 і п.8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 року за №1102, з наступними змінами та доповненнями.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з наведених вище міркувань.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, а тому справа у відповідності до вимог ч.2 ст.128 КАС України розглядається за відсутності відповідача.

Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні докази, вивчивши матеріали справи, суд виходив з наступного.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.8 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26.01.1993 року (з наступними змінами та доповнення), Головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі виконують такі функції, зокрема, здійснюють державний фінансовий аудит виконання державних (бюджетних) програм, діяльності бюджетних установ, суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також інших суб'єктів господарювання, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

Так, Міжрайонним контрольно-ревізійним відділом в Зборівському та Козівському районах Контрольно-ревізійного управління у Тернопільській області 02.07.2010 року проведено ревізію з питань законності одержання ФГ «Зборівські лани»державної компенсації витрат, повязаних із придбанням першого комбайна, тобто отримання державної фінансової підтримки за період 2006-2009 роки та звітний період 2010 року, про що було складено відповідний акт.

Як вбачається з акту ревізії, керівником відповідача, в порушення підп.3 п.5 і п.8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 року за №1102, подано до комісії Тернопільського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств недостовірні документи (накладну) на придбання комбайна внаслідок чого господарство безпідставно отримало державну фінансову підтримку в розмірі 150000 грн.

В матеріалах справи наявний біржовий договір (угода) купівлі-продажу транспортного засобу за №604356 від 06.09.2006 року відповідно до якого ФГ «Зборівські лани»придбало у СУІП у формі ТзОВ «Аліканте»зернозбиральний комбайн марки JOHN DEER 9640 WTS, серійний номер Z09640А 078144, рік випуску заводом 2005.

Згідно з Свідоцтва про реєстрацію машини серії АБ №293319 від 31.08.2006 року, на момент укладенння біржового договору вищезгаданий комбайн числився у власності СУІП у формі ТзОВ «Аліканте».

Відповідачем, в свою чергу, перераховано ТзОВ «Елана»1500000 грн. 00 коп. в якості оплати за цей зернозбиральний комбайн, що підтверджується платіжним дорученням за №1 від 17.05.2006 року та банківською випискою за 17.05.2006 року

Як передбачено п.8 згаданого Порядку, фермерські господарства для одержання фінансової підтримки на безповоротній основі подають до комісії заявку за формою, визначеною Мінагрополітики, та такі документи, зокрема, для придбання одного трактора, комбайна, вантажного автомобіля, - копії документа про оплату трактора, комбайна, вантажного автомобіля, видаткової накладної (акта приймання-передачі) на придбання трактора, комбайна, вантажного автомобіля, свідоцтва про реєстрацію (технічний паспорт, технічний талон старого зразка) трактора, комбайна, вантажного автомобіля в установленому порядку та довідки, що підтверджує прийняття його на балансовий облік та довідка, видана Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку обласних, управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрації, про те, що фермерське господарство не отримувало компенсацію у розмірі 30 відсотків вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва (трактора, комбайна, вантажного автомобіля).

Постановою Зборівського районного суду Тернопільської області від 17.09.2010 року керівника фермерського господарства було звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, у звязку із закінченням строків давності.

Як вбачається з даної постанови, керівник фермерського господарства умисно завірив підписом та печаткою завідомо неправдивий документ: видаткову накладну до якої внесено завідомо неправдиві дані про те, що відповідачем перераховано ТзОВ «Елана»кошти в сумі 1500000 грн. 00 коп. за зернозбиральний комбайн.

Таким чином, відповідачем для одержання фінансової підтримки на безповоротній основі було подано завідомо неправдивий документ на придбання комбайна.

Як передбачено п.8 ч.1 ст.10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26.01.1993 року (з наступними змінами та доповнення), Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право, зокрема, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Відповідач не представив суду жодних доказів, які б спростовували обставини наведені в позовній заяві.

За наведених обставин, суд вважає, що позов підставний і обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 163, 167, 258 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Фермерського господарства (надалі ФГ) «Зборівські лани», що знаходиться за адресою: Львівська область, м.Золочівський район, с.Хильчиці, (код ЄДРПОУ 34038236) в користь Державного бюджету України (р/р 31118090700238 в УДК у Зборівському районі, код 23588616, МФО 838012, призначення платежу «Інші надходження», код бюджетної класифікації 21080500) кошти в розмірі 150000 грн. 00 коп.

3. Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений та підписаний 06 грудня 2010 року.

Суддя В.Я.Мартинюк